Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 часа, cloudking рече

Kakonke onemoguceno? Ima je na jutjubu, evo i ti si stavio link do nekog medija gde je objavljena i ako bih pretrazio verovatno bih naso desetine sajtova na kojima je objabljen ovaj njen klip.

@haveaniceday

Nema je na jutjubu, ovo je bit chute. Pa lepo brate, sto je jutjub brise? sta oni imaju od toga osim zelje da cenzurisu i otezaju ljudima da dodju do tih infromacija?

Mislim, onemoguceno ono .. bravo nije joj 100 % onemoguceno, ako se neko bas puno potrudi moze da cuje i to misljenje, ali ce za svaki slucaj da mu otezamo sto je vise moguce...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Kakav jeres!

Supermen nije kiborg! Supermen je sa planete Kripton poslat kao beba. 

Cuj supermen je kiborg... Bouzeee kakvo elementarno nepoznavanje! :D

Иди опет на гуглић па види објашњење појма  " фигуративно "  букво једна :D

И ја могу бито супермен :smeh1: капираш пренесено значење . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Google kaze da se koriste za identifikaciju, placanje i tako te stvari. Jel to tacno? 

Pitam tebe jer zvucis kao neko ko je iscrpno informisan.

 

Делимично тачно, за  мало већу информисаност мораћеш ипак да покушаш са Откровењем Јовановим. :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Kakav jeres!

Supermen nije kiborg! Supermen je sa planete Kripton poslat kao beba. 

Vis sta vi zaverolozi radite. Izmastate nesto, ismilite neku glupost i onda sve bazirate oko te izmisljotine...

Cuj supermen je kiborg... Bouzeee kakvo elementarno nepoznavanje! :D

Заправо,"постоји” и киборг супермен...

EN.WIKIPEDIA.ORG

 

EN.WIKIPEDIA.ORG

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јанка  рехабилитовали :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли неко од СНС оваца  има информацију свише...идемо на одмор, да ли ће (и када)затварање Београда , да можемо на време да изађемо (озбиљно питам) ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.BLIC.RS

Dr Nestorović je jutros gostujući na TV Prva ponovio neke od svojih...

12:smeha:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

Тачно је да је Влада Републике Србије затражила од Града Београда да се припреми Штарк арена за пријем ковид пацијената са лакшом клиничком сликом.

Горан Весић

Хоће ли ови икада отићи на робију за све што су урадили и раде? Зашто праве болнице за људе са лакшим клиничком сликом? Зашто ствари упорно праве много горима него што јесу? Зашто праве хаос у здравственом систему већим него што мора да буде?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Juanito рече

Хоће ли ови икада отићи на робију за све што су урадили и раде

 

Ayn Rand je lepo rekla. Kada biznismen napravi sranje - on bankrotira. Kada poltiicar napravi sranje - nikom nista. A nekada uspe i da izvadi bizmismena iz bankrota... od nasih para.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Potvrđeno ono što je od početka uvijek bilo indikativno:

A modelling framework to assess the likely effectiveness of facemasks in combination with ‘lock-down’ in managing the COVID-19 pandemic

Ukratko..istraživanje podupire tvrdnju da maske doprinose suzbijanju širenja zaraze samo ako ih nosi visok procenat ljudi. 

Trenutno imamo idiotsku situaciju da se maske ne nose vani, ali su kao obavezne u javnom prevozu, zatvorenim prostorima itd...gdje onda kao takve ničemu ne sliže i em maltertiraju ljude da ih nosaju po dzepovima, jer im treba samo na određeno vrijeme, a nošenju preko usta samo kod gotovo većine ljudi da ne pričam..

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Justin Waters рече

Trenutno imamo idiotsku situaciju da se maske ne nose vani

Шта ће ти маске на отвореном простору осим ако није неки директан блиски контакт?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Шта ће ти маске на отвореном простору осим ако није неки директан блиски контакт?

Ako sam dobro razumio ovo istraživanje, efikasnost maski je samo ako ih svi nose. Ako nošenje nije obavezno svuda u javnom prostoru, onda će i veći procenat ljudi da ih ne nenosi ni tamo gdje treba kada nije obavezno za sav prostor. Prosto ja ne mogu planirati svuda gdje ću se kretati, i milion puta mi se desi da zaboravim masku ako sam pošao na neko mjesto gdje mi treba. A drug stvar je ako masovnost nošenja sprečava širenje, onda mi ne pomaže ni nošenje maske na mjestima bliskih kontaka, jer recimo izlazim iz apoteke i nosio sam masku, neposredno nakon što je neko ko ima koronu prošao pored vrata apoteke i koji nema masku jer je na javnom prostoru i pazi na fizičku distancu. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Justin Waters рече

Ako sam dobro razumio ovo istraživanje, efikasnost maski je samo ako ih svi nose. Ako nošenje nije obavezno svuda u javnom prostoru, onda će i veći procenat ljudi da ih ne nenosi ni tamo gdje treba kada nije obavezno za sav prostor. Prosto ja ne mogu planirati svuda gdje ću se kretati, i milion puta mi se desi da zaboravim masku ako sam pošao na neko mjesto gdje mi treba. A drug stvar je ako masovnost nošenja sprečava širenje, onda mi ne pomaže ni nošenje maske na mjestima bliskih kontaka, jer recimo izlazim iz apoteke i nosio sam masku, neposredno nakon što je neko ko ima koronu prošao pored vrata apoteke i koji nema masku jer je na javnom prostoru i pazi na fizičku distancu. 

Сад идеш у фанатизам. Вероватноћа да добијеш корону ако прођеш кроз простор кроз кога је непосредно пре тога прошао носилац је јако мала. У највећем броју случајева потребан је неки директан контакт и мало дужи, свакако значајно дужи од мимоилажења. Дистанца је ту да би се спречило да честице које се ослобађају током разговора допру у значајној концентрацији до оног другог, а не зато што заражени око себе имају облак короне полипречника метар и по. 

И коначно, циљ свих мера није да се спречи свака зараза, него да се спрече овакве експлозије какву имамо сада у Новом Пазару и у мањој мери у многим другим градовима. Вероватноћа да неки такав већи пик настане од људи који се мимоилазе без маске је практично непостојећа. Неко ће се свакако негде и тако заразити, свака статистичка раподела има своје екстреме. И седмицу на лотоу неко некад добије. Али се сад већ зна како настају ови грозни пикови које желимо да избегнемо, и сходно томе маске имају смисла у затвореним просторима. На отвореном нема потребе. Треба дисати свеж ваздух, треба видети осмехе других људи, макар оних који се још увек смеју. Не претерујмо, људи. Ови твоји Кинези носе маске свуда и стално, али ладно носе и скафандере на аеродрому и авиону. Видео лично пре двадесетак дана, цео авион у скафандерима. То је бре лудило. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...