Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

@emilija Полако. Најлакше је рећи некоме да је равноземљаш и да лупетa.

Ето ја само окачио горе два линка која говоре да је преко 300000 људи преминуло од короне а да се за 2017. годину број преминулих креће од 250000-500000 а још и више кад се повеже до 650 000 кад се сезонски грип повеже са неким другим респираторним болестима.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја не знам стварно шта је свима више, сви се држе ко пијан плота неких екстрема који су се показали као много више штетни и неистинити него било шта друго.

1. Рестриктивне мере, поготову оне уведене код нас, су највећим делом биле бесмислене, контрапродуктивне а богами и сулуде. Зна се како се преноси вирус - непосредним контактом људи без икакве зештите. Значи, избегавати непотребне контакте и носити маске кад си међу непознатима. Крај. Нема потребе за кућним притвором, полицијским часом, космонаутима који иду улицама и прскају све редом (и СЗО је признала да се не преноси преко површина), #останикући, затварањем апсолутно свега и слично.

2. Вирус није никаква измишљотина, није "само грип", није део Гејтсове завере за смањивање популације, није га измислила фармакомафија да би нас присилно вакцинисали, није део плана да се сви чипујемо, не узрокује га 5G мрежа. Вирус је очигледно опаснији од грипа, има већу смртност, много лакше се преноси и, што је најважније, још увек се доста не зна о њему. Не зна се зашто, рецимо, понекад изазива тешку клиничку слику код млађих особа које иначе немају никакве јасне проблеме са имунитетом. Значи свако ко има грам мозга ће предузети све мере опреза да га не фасује и не коцка се безвезе.

3. Број умрлих од грипа годишње и сличне статистике нема смисла упоређивати са овим, јер је скоро цела планета под карантином већ скоро три месеца и успео је и поред тога да усмрти преко 300.000 људи (званично). Ево пример САД, који сам већ помињао пар пута. Од грипа је прошле године, за 6 месеци, тамо умрло између 20-60.000 људи. За мање од три месеца од короне имају 95.000 мртвих. А они јесу предузели мере.

Значи не треба много маште колике би жртве биле глобално да нико ништа није предузео.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Вилер Текс рече

@emilija Полако. Најлакше је рећи некоме да је равноземљаш и да лупетa.

Ето ја само окачио горе два линка која говоре да је преко 300000 људи преминуло од короне а да се за 2017. годину број преминулих креће од 250000-500000 а још и више кад се повеже до 650 000 кад се сезонски грип повеже са неким другим респираторним болестима.

650 000 se odnosi na čitavu godinu, u uslovima gdje nema restriktivnih mjera nigdje u svijetu. Grip je svuda prisutan, a korona se širila iz jednog tačkastog izvora. 300 000 je zvanična cifra, a ona je mnogo veća od tih 650000 i koja će biti objelodanjena tek na kraju ove sezone kad se sve brojke sumiraju isto kao što se radi za grip i ona će biti mnogo veća. 

Stvarno koja je poenta porediti sezonski grip i pandemiju korone? U čemu je fora?

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja grip nisam pomenula. Rekla sam da se pogleda statistika ukupnog mortaliteta prethodnih godina, koja je ujednacena , sa sve gripom i perioda prvih meseci ove godine po zemljama.

Na 408 stranica teme jedni isti likovi i dalje prosipaju teorije zavere i ubedjuju ovde da se nista nije desilo.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

650 000 se odnosi na čitavu godinu, u uslovima gdje nema restriktivnih mjera nigdje u svijetu. Grip je svuda prisutan, a korona se širila iz jednog tačkastog izvora. 300 000 je zvanična cifra, a ona je mnogo veća od tih 650000 i koja će biti objelodanjena tek na kraju ove sezone kad se sve brojke sumiraju isto kao što se radi za grip i ona će biti mnogo veća. 

Stvarno koja je poenta porediti sezonski grip i pandemiju korone? U čemu je fora?

Тамо пише сезонски грип. Не траје тај грип 365 дана ваљда? 

Па било је информација да је те короне било и раније, чини ми се да је неко споимињао случајеве у Европи у децембру. Не држи ме за реч, можда сам пермутовао.

Ових 650 000 су укључени и преминули од грипа а да су имали и друге респираторне проблеме. Знамо да су као умрле од короне рачунали и људе који су већ имали неке акутне проблеме.

Мислим да јесте јачи вирус али мислим да има манипулација и да се иза сцене догађа ко зна шта масно и безобразно. Докази? Па нисам ја циа али се не закопчавам на леђа.

Мислим да су мере тоталног закључавања биле лудачке ( а пре тога у Италији је било грлите се и љубите није ништа). Довољно је било да се носе маске, да људи са акутним проблеимам остану код куће...све остало је лудило. Поготово перите руке!!!! Е да ми нису рекли не би их опрао никада, нисам знао да то може...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, emilija рече

 

Na 408 stranica teme jedni isti likovi i dalje prosipaju teorije zavere i ubedjuju ovde da se nista nije desilo.

Све што каже дневник, цнн,ббц и сзо и др.Кон је истина и само истина. Не сумњајте у званичне изјеве оне ће вам рећи када ћете устати и када лећи.

Много је контрадикторних ствари да би рекли ово је природна појава и свима су руке чисте. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Вилер Текс рече

Поготово перите руке!!!! Е да ми нису рекли не би их опрао никада, нисам знао да то може...

У “њихову” одбрану, на западу се прање руку релативно слабо практикује...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

У “њихову” одбрану, на западу се прање руку релативно слабо практикује...

И после се спрдају са Виљушком а виљушкари Срби господа за западњаке. 

Експлицитан садржај:

https://www.youtube.com/watch?v=IhlpY_NQyik

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja i dalje ne mogu da skontam šta uopšte ukazuje na to da nije prirodna pojava...

Ako izuzmemo to da ljudi imaju tendenciju da traže nekakve posebne uzroke i paterne u random događajima i da neki ljudi naročito teško prihvataju da iza krupnih događaja ne stoji nekakav kompleksan plan, ne vidim šta je uopšte sporno i čudno... a ne razumem ni ko bi i zašto kreirao sve ovo i kad bi hteo i mogao da kreira...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.POLITIKA.RS

ВАШИНГТОН - Председник САД Доналд Трамп позвао је данас места богослужења да се „отворе одмах” и рекао да их сматра „неопходним”. „У Америци нам треба више молитве...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О чему бре причају ови, шта булазне, шта је бре ова умислила?! Отварају границе, пуштају сваког, а никог не контролишу и сад ће нама да наметну да купујемо маске и да некоме стављамо паре у џеп.. Где се бре подзаконским актима дефинишу санкције, ало.. Укидате тестирања на улазу у Србију, а овамо јадан народ хоћете да кажњавате..

WWW.NOVOSTI.RS

Za sve poslodavce i zaposlene biće obavezno da na ulazu u radni prostor izvrše dezinfekciju, i da, ukoliko je moguće, poslodavac...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, Плаво Небо said:

О чему бре причају ови, шта булазне, шта је бре ова умислила?! Отварају границе, пуштају сваког, а никог не контролишу и сад ће нама да наметну да купујемо маске и да некоме стављамо паре у џеп.. Где се бре подзаконским актима дефинишу санкције, ало.. Укидате тестирања на улазу у Србију, а овамо јадан народ хоћете да кажњавате..

WWW.NOVOSTI.RS

Za sve poslodavce i zaposlene biće obavezno da na ulazu u radni prostor izvrše dezinfekciju, i da, ukoliko je moguće, poslodavac...

 

Шизофрено се понашају од првог дана. Причају једно, планирају друго, раде треће.

Маска комад 100+ дин, и то она једнократна. Није лош бизнис да уведеш обавезу да стотине хиљада људи морају да их носе свакодневно на послу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

О чему бре причају ови, шта булазне, шта је бре ова умислила?! Отварају границе, пуштају сваког, а никог не контролишу и сад ће нама да наметну да купујемо маске и да некоме стављамо паре у џеп.. Где се бре подзаконским актима дефинишу санкције, ало.. Укидате тестирања на улазу у Србију, а овамо јадан народ хоћете да кажњавате..

WWW.NOVOSTI.RS

Za sve poslodavce i zaposlene biće obavezno da na ulazu u radni prostor izvrše dezinfekciju, i da, ukoliko je moguće, poslodavac...

 

Баш ме занима како ће на радном месту да мумлају оператери у кол центрима.?

Поготово ако је реч рецимо о Ер Србији где информација мора да буде јасна ко дан.

Небулоза.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...