Jump to content

Порекло Немањића од Цара Лицинија


Препоручена порука

пре 4 часа, Pontifex Emeritus рече

не. Срби на просторе римске Далмације долазе тек крајем 8. или почетком 9. века, кад их први пут у овим областима бележе историјски извори. а кад кажем “Срби” мислим на скупину која је то име донела са собом, и касније га раширила међу словенским становништвом које је ту дошло знатно раније. 

Не знам за далмацију, али ако је Тривалија србија, онда су ту одавно јер се Херцеговина звала тривалија током Римске империје пре Христа. Ово је 553 година после Христа, по Франачкој школи, ево линк: 

cbjt5-9ejly.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Pontifex Emeritus рече

римска покрајина Далмација простирала се много даље, и на север (скоро до Саве) и на исток (скоро до Ибра), у односу на каснију млетачку Далмацију, чије границе обично ми данас узимамо као географске оквире тог појма.

Знам то, Рашка је била део Далмације. Чуо сам неке приче да смо овде у ибар имали канале до Мораве, или је то било са ушћа Мораве и Ибра могуће... Али углавном та поморска мрежа води до Дунава. Одакле су ишли у Црно Море-Визант и медитеран (мсм. и сада се може али имамо сонаре и светионике па није фрка речна пловидба). Али то је уништено у неким ратовима за власт између Римских генерала.

пре 23 минута, Pontifex Emeritus рече

Срби се као народ први пут помињу у Франачким аналима, што значи да је у то доба (прве деценије 9. века) етногенеза средњовековних Срба већ довршена. нема озбиљних основа да верујемо како су Срби на ове просторе стигли значајно раније.

Ти не сматраш да су Срби заправо Трибали, Трачани или Илири који се помињу раније. Ако се доказало са овим пописима становника из Османске империје да Шиптари долазе у њихово време овде, то значи да они нису Илири, сем у смислу назива државе и археолошке заоставштине на територији. А немамо рат између Илира и Срба, или Илира и Гота. Грчко приказивање савезничког односа који су имали Илири и Трачани одговара Римском опису Гота и Словена касније. Притом Готи су владали целим балканом док нису извршили инвазију на Италију и покорили је целу. Те Готе је аутохтоно становништво примило на балкан без сукоба, чак суГотски владари школовани у Цариград као Хришћани пре инвазије на Италију где се деле на Визиготе и Остроготе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бре, Карло велики је уништио краљевину Славонију и није даље продирао. А Срби су пре тога били овде. Кажем ти по Грчким списима, Срби се појављују у околину Солуна, током владавине Цара Ираклија око 626 године. Он бележи да их позива да се доселе са запада. Није то била група људи довољно велика ни да завлада данашњом Грчком а камоли овиме што Французи помињу по списима. Из тога документа потичу даља тумачења миграције Срба на балкан колико сам ја схватио

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нисам истраживао. има много теорија и свака захтева да се човек посвети. Ја сматрам да је само дошло до замена имена истог народа, и неких миграција у којим словенски језик не долази на балкан, већ је постојао. Јер толико миграција народа није могуће извест из источне европе и тог дела азије где је Русија и већина лед. Имамо Готе, Викинге, Словене ове и оне, Хуне, Аваре, Бугаре... Знаш што значи доћи на балкан и цео га населити, небитно дал за 50 или 100 година. Али пази једно је пробити обруч и доћи, а сасвим друго опстати на непознатом терену одакле сигурно хоће неко да те истера. А то истеравање и сукобе са аутохтоним људима, би сигурно неко забележио иако би у нашем случају био само покушај истеравања са балкана

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једино ако смо илиро-трачани. У шта ја верујем због археогенетике. Онда има смисла да доминантно у миграције, једни трачани долазе или одлазе као и Илири. Па да неко племе из тих народа у међусобним сукобима преовлада и наметне своје име. А да су миграције неких других етничких група јако ретке, нису мегаломанске цивилизацијске селидбе и нису превише бројне у људству.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Аристарх рече

нисам истраживао. има много теорија и свака захтева да се човек посвети. Ја сматрам да је само дошло до замена имена истог народа, и неких миграција у којим словенски језик не долази на балкан, већ је постојао. Јер толико миграција народа није могуће извест из источне европе и тог дела азије где је Русија и већина лед. Имамо Готе, Викинге, Словене ове и оне, Хуне, Аваре, Бугаре... Знаш што значи доћи на балкан и цео га населити, небитно дал за 50 или 100 година. Али пази једно је пробити обруч и доћи, а сасвим друго опстати на непознатом терену одакле сигурно хоће неко да те истера. А то истеравање и сукобе са аутохтоним људима, би сигурно неко забележио иако би у нашем случају био само покушај истеравања са балкана

Da, i meni ovo nije bas toliko jasno, :scratch_head:valjda bi to neko zabelezio, da se neki narod skoro kompletno preseli i migrira iz jedne oblasti u drugu,....valjda bi neko zabelezio, bilo oni tamo gde su ovi ziveli (sa tih teritorija) ....ili bi zabelezili oni tamo na tim teritorijama na kojima se doselio neki nov i drugi narod....ili bi mozda susedi i komsije zabelezili....

.....ovo sto sam boldovao, kako nisu Srbi kao slovenski narod zabelezen na tom podrucju, ako smo imali Ruse i druge narode slovenske, pa onda Gote i Vikinge i druge ? ....(inace, kaze se da su Rusi opsedali Carigrad, koliko sam citao, Vikinzi su se kretali juzno u osvajanja, pa su angazovali i Ruske najamnike sa kojima su opsedali Carigrad, tako da tehnicki mozda nisu bili samo Rusi, ali u svakom slucaju, i Vikinzi i Rusi su bili tada paganski narodi i bili su osvajacki orjentisani i verovatno su zajednicki opsedali par puta Carigrad)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Аристарх рече

Деспот стефан Лазаревић влада у деспотовину Србију где умире и оставља потомство.

  Не оставља потомство. Стефан и Јелена Гатилузи нису имали порода. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Тихон рече

  Не оставља потомство. Стефан и Јелена Гатилузи нису имали порода. 

нисам то знао, сад сам потврдио то што кажеш. Њега је наследио Ђурађ Бранковић 7896634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bonsenjo рече

Mozda i ja vodim porijeklo od nekog cara. Ko zna gdje su carevi onog doba sve sijali djecu. 0405_feel

Хаха, то се често помиње на ову тему. Има тога сигурно, ти си Бокељ, ту није било племена. Али например за породицу Лазаревић из Бигове се због списа о владању над Котором, тумачило да су потомци из рода Цара Лазара. Бока је била најутицајнији део Дукље-Зете у време Немањића. Дан данас је то актуелно питање везано за њих.

А тек у Црну Гору. Довољно је само што су Петровићи увели племенску заједницу од људи који нису родно повезани да би то било племе једног истог порекла-претка. Само због сердарског уређења, које је јако опасан административни систем. И на ДНК пројекат су сви скочили кад се појавио да виде шта ће показати, тад су углавном све родове тестирали и закључили да има људи чији је заједнички предак живео пре лупам 1000 или 2000 година, што значи да тај заједнички предак није могао на Косово да се појави толико времена касније. Самим тим да нису потомци Косовских јунака како се тврдило и како су им записивали, већ њихови преци нису ни живели у племенским заједницама које ступају на снагу 1719 године.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Аристарх рече

нисам истраживао. има много теорија и свака захтева да се човек посвети. Ја сматрам да је само дошло до замена имена истог народа, и неких миграција у којим словенски језик не долази на балкан, већ је постојао. Јер толико миграција народа није могуће извест из источне европе и тог дела азије где је Русија и већина лед. Имамо Готе, Викинге, Словене ове и оне, Хуне, Аваре, Бугаре... Знаш што значи доћи на балкан и цео га населити, небитно дал за 50 или 100 година. Али пази једно је пробити обруч и доћи, а сасвим друго опстати на непознатом терену одакле сигурно хоће неко да те истера. А то истеравање и сукобе са аутохтоним људима, би сигурно неко забележио иако би у нашем случају био само покушај истеравања са балкана

Пискарао сам и ја нешто на старом профилу, па да допринесем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...