Jump to content

Међународни апел православних академских теолога Светом Синоду Српске Православне Цркве у заштиту академске мисли

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Bonsenjo рече

Djeca misle da je backi u putiru...

А јел' сада у Сигурној Кући мисле да је Таса у Путиру?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Магдалена рече

Вама Бог нека помогне на Вашем неразумевању, у питању су свештеничка деца...губе веру.

Значи, станите мало са лупањем. Познајем свештеника који има децу, и који је страдао од свог владике, па његова деца нису изгубила веру.

пре 2 минута, Магдалена рече

Јер мало дете не може да разлучи да владика и Бог нису исто.

Тек сте се овде избламирали. Мало дете ни не размишља о томе да је владика Бог. То само ако су га погрешно учили у кући, што ће рећи није до владике, него до оних који од владика стварају кумире...

пре 5 минута, Магдалена рече

Деци је владика појам Господа, љубави, топлине и онда кад крену страдања они мисле зашто нам то чини Бог и владика?

Ово је врхунац. Да не познајем пуно свештеника и њихову децу, још би Вам и поверовао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ромејац рече

Појасни како нису хтела да се причешћују? Отимају се док их вуку ка Чаши! Или како?

Неће да иду у Цркву. Почињу да не воле Цркву, људе у мантији...неповерљиви према намрштеним лицима. Секретари, намесници, .....и кад им Таса, Григорије, Максим, Димитрије...и Тврдошки монаси... упути осмех, песмицу, топлу реч, загрљај, деца се радују...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Талични Том рече

Значи, станите мало са лупањем. Познајем свештеника који има децу, и који је страдао од свог владике, па његова деца нису изгубила веру.

Тек сте се овде избламирали. Мало дете ни не размишља о томе да је владика Бог. То само ако су га погрешно учили у кући, што ће рећи није до владике, него до оних који од владика стварају кумире...

Ово је врхунац. Да не познајем пуно свештеника и њихову децу, још би Вам и поверовао.

ја сам такве видела. али заиста сам их видела летос у Тврдошу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Магдалена рече

Владика и владика то је друго. А владика и монах, владика и свештеник то је други пар опанака.

А владика и Патријарх? Шта је то?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Магдалена рече

Неће да иду у Цркву. Почињу да не воле Цркву, људе у мантији...

Што ће рећи да почињу да не воле ни свог рођеног оца!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Талични Том рече

Значи, станите мало са лупањем. Познајем свештеника који има децу, и који је страдао од свог владике, па његова деца нису изгубила веру..

Možda se vladika ogovara pred decom ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Поуке.орг инфо рече

@Магдалена дупли налог, по ко зна који пут... банован...

Вратите нам Психуљу! Тако је лепо почела да нас засмејава!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вукашин рече

Možda se vladika ogovara pred decom ?

Није искључено. А, можда, децу плаше владиком. У стилу: ”Једи, сад, јер ако не једеш доћи ће онај много опасни владика да ти исчупа уши!”. Ако је то у питању, онда ме не чуди тај дечији страх од владика.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи, последњи је тренутак да се опаметимо.
Бог није плишани меда; љубав нису слатке маце; Црква није ни хоби ни дебатни клуб.
Црква је живот. Да живот може да буде груб, може. Да мора да се има одговорности, мора. Прљаво? Прљаво.
Размаженост и неваспитање балавурдија носи са собом и у манастире и на парохије. Наши игумани се носе са оним што отац није на време тукао.
Дошли у манастир да се одрекну себе? Па нек се одрекну, а не да пишу у Тврдош! Што не пишу Вартоломеју? Он може да им помогне. Он је ту да штити и служи.
Достојевски је рекао да би изабрао да буде са Христом чак и кад би знао да је истина на другој страни. Тај став подразумева дубоку одговорност. Будимо лојални Христу и Његовој Невести чак и када знамо да постоји и нека друга "истина". Супротно од тога је блуд. Бог је љубоморан, а не монета за поткусуривање.
Посматрајте духове. Има ко је послушан и тражи послушање. Има ко је непослушан и игра се црквице.
Бог је жив, али треба и ми да живи будемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, logdanov рече


Размаженост и неваспитање балавурдија носи са собом и у манастире и на парохије. Наши игумани се носе са оним што отац није на време тукао.
Дошли у манастир да се одрекну себе? Па нек се одрекну, а не да пишу у Тврдош! 

Upravo. A svakakvih slučajeva ima. I svako ima svoju priču. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Магдалена рече

Почињу да не воле Цркву, људе у мантији

A zato vladika Grigorije ponekad ide u civilu. Da ne plasi backu djecicu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...