Jump to content

У сусрет 31. октобру: "Хелоуин" није "Ноћ вештица" већ "Вече Светаца"

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 часа, Стаљиново унуче рече

присуствовао.

А што би ти неком ко је то од своје бабе видео морала да мењаш?Сви обичаји временом ишчезну,Па ће и тај.Мада стоји да међу Валсима то најспорије иде.,

Ово што је Снежана навела са поклонима и играњем на гробљу није ни п од преображеног и никако не може да иде у исти кош са Бадњаком или Славом.

Ради се о обичном сујеверју и паганизму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 127
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Да вас обрадујем, у мом селу у Западној Србији је лагано почела да се истребљује традиција кркања на гробљу. Не кажем да нема тога, све наравно иде брзином пужа, али многи већ схватају да је за помен сасвим довољно жито, свећа и вино. Евентуално и добра ракија. Љута.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Снежана рече

zašto? pa recimo zato što ta ista baba šalje decu kod sveštenika da im "saliva stra`" ili devojke da im se čita molitva da Đura ostavi Milevu i zaljubi se u nju, zato što to nema nikakve veze sa Pravoslavljem i predanjem.

Poistovetiti daće ipomene i Badnjak sa ovim....Snežo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Milica Bajic рече

Да вас обрадујем, у мом селу у Западној Србији је лагано почела да се истребљује традиција кркања на гробљу. Не кажем да нема тога, све наравно иде брзином пужа, али многи већ схватају да је за помен сасвим довољно жито, свећа и вино. Евентуално и добра ракија. Љута.

i da dodamo ima još tri seljana

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Вилер Текс рече

Ово што је Снежана навела са поклонима и играњем на гробљу није ни п од преображеног и никако не може да иде у исти кош са Бадњаком или Славом.

Ради се о обичном сујеверју и паганизму.

Ako je ne smeta

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...