Jump to content

У Кини уводе систем оцењивања лојалности верских храмова држави

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 минута, feeble рече

Ja se plasim trenutka kad Kinezi postanu sila #1 u svetu. Bice sto puta gori od trenutnih svetskih tiranina. Ima da se naucimo svi jesti samo po saku pirinca dnevno.

Neće ni postati (ako misliš da postanu kao SAD na političkoj sceni), niti imaju interesa. Imali su više puta priliku u istoriji da to urade i nisu posegnuli za tim. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

What do you do during a traffic stop?

As soon as you see the sirens, slow down, put on your turn signal and pull over to a safe spot. Turn off any music or GPS, and turn on the light in your car if it’s dark out. Stay in your car unless the officer asks you to exit.

Keep your hands in plain sight or on the steering wheel, and ask any passengers to do the same for safety. If you’re extra cautious, sometimes it’s a good idea to wait until the officer asks for your license, insurance and registration before rifling through your glovebox. Otherwise a cop might think you’re looking for a weapon or stashing evidence.

Be polite and direct if the cop asks you questions. If the officer asks why they pulled you over, it’s often a good idea to say you don’t know. Otherwise you could be giving the cop evidence of exactly how fast you were going, for example, or admit to a traffic violation the cop isn’t aware of.

 

WWW.FINDER.COM

Know your rights in a traffic stop to save time and money, including when you can refuse a car search or breathalyzer test.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U suštini isti oblaci se nadvijaju i nad USA samo što ne radi država već haj tek kompanije i poslodavci u strahu od raznih Komesara za političku korektnost.

Npr. ako vide da pišeš politički nekorektne stvari na fejsu dobiješ otkaz na poslu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

То не ваља, али не може да се пореди са државним терором.

Ti živiš tamo, ne znam ja bolje, ali consider the following:

Nije li ipak gore u USA jer je na snazi (duhovni) poredak koji je apsolutno stran karakteru Amerikanaca i njihovoj tradiciji i kulturi?

Uticajni kulturni i politički faktori se trude dan i noć da im ukinu 1. i 2. Amandman.

Naciji koja je nastala na temelju slobode kao vrhovne vrednosti.

Neprestano se demonizuju tradicionalne vrednosti....

Jedina demografska grupa kod koje se beleži pad prosečne starosti života su - beli muškarci (tako je poslednjih par godina).

Kod njih raste stopa samoubistava, razvoda, depresije, alkoholizma, narkomanije..

Što se tiče Kine ono nije ništa neočekivano, ništa drugačije od onoga što je postojeće u hiljadama dugoj istoriji tog naroda i njegovom mentalitetu.

Nije to zbog komunizma, već je komunizam zbog toga. :mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Tumaralo. рече

 

Uticajni kulturni i politički faktori se trude dan i noć da im ukinu 1. i 2. Amandman.

Naciji koja je nastala na temelju slobode kao vrhovne vrednosti.

Neprestano se demonizuju tradicionalne vrednosti....

Jedina demografska grupa kod koje se beleži pad prosečne starosti života su - beli muškarci (tako je poslednjih par godina).

Kod njih raste stopa samoubistava, razvoda, depresije, alkoholizma, narkomanije..

 

 

Ово је све углавном тачно. Утицајни културни и политичко-коректни фактори, углавном дискриминишу поменуту демографску групу, махом из средње класе. Али, то је већ табу тема!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Tumaralo. рече

Što se tiče Kine ono nije ništa neočekivano, ništa drugačije od onoga što je postojeće u hiljadama dugoj istoriji tog naroda i njegovom mentalitetu.

Nije to zbog komunizma, već je komunizam zbog toga.

Па не знам баш да ли им је то у "менталитету". Обични Кинези (који нису деца партијских моћника итд.) кад дођу у САД су веома слободољубиви, мрзе комунизам, веома су предузимљиви, отварају фирме, стварају. Сасвим другачији менталитет од комунистичког.

Или ено ти Хонг Конг, то је исти народ. Не делују ми баш нешто да воле комунизам...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Tumaralo. рече

Ti živiš tamo, ne znam ja bolje, ali consider the following:

Nije li ipak gore u USA jer je na snazi (duhovni) poredak koji je apsolutno stran karakteru Amerikanaca i njihovoj tradiciji i kulturi?

Uticajni kulturni i politički faktori se trude dan i noć da im ukinu 1. i 2. Amandman.

Naciji koja je nastala na temelju slobode i genocida kao vrhovne vrednosti.

Neprestano se demonizuju tradicionalne vrednosti....

Jedina demografska grupa kod koje se beleži pad prosečne starosti života su - beli muškarci (tako je poslednjih par godina).

Kod njih raste stopa samoubistava, razvoda, depresije, alkoholizma, narkomanije..

Što se tiče Kine ono nije ništa neočekivano, ništa drugačije od onoga što je postojeće u hiljadama dugoj istoriji tog naroda i njegovom mentalitetu.

Nije to zbog komunizma, već je komunizam zbog toga. :mahmah:

Nemoj zaboraviti ovo genocida. Uništili su jednu kulturu i narod da bi se izborili za nekakvu slobodu. Zato im nije strano ni dan danas da misle da je normalno da imaju vojrno prisustvo u čitavom svijetu, i da ako je to u njihovom interesu da razbucaiju i čitave zemlju ili naprave haos u široj regiji. Usadili se na najboljoj geografskoj lokaciji, sa spletom istorijskih okolnosti da im Kanada i Meksikom nikad nisu bili pretnja od postanka do danas. Nikad nisu osjetili na svojoj koži šta znači upad neprijatelja, okupacija, propaganda, maltretiranje življa, masovna stradanja, sankcije itd....dok sole čitavom svijetu pamet o slobodi i jačanju demokratije. Kao kad sit savjetuje gladnog kako da se ponaša u gladi. Pa njima da se uvede komunizam propali bi brzo. Da mogu da trpe sankcije decenijama kao Iran, probali bi brzo. 

Dobro si rekao ovo zadnje, jak uticaj države na društvo u Kini nije zbog komunizma, nego se komunizam primio zbog toga. Samo je kvaka u tome što će Kina prežvakati komunizam. Praktički ga je i prežvakala, i samo je nominalno komunistička, ali jako autoritativna. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Grizzly Adams рече

Па не знам баш да ли им је то у "менталитету". Обични Кинези (који нису деца партијских моћника итд.) кад дођу у САД су веома слободољубиви, мрзе комунизам, веома су предузимљиви, отварају фирме, стварају. Сасвим другачији менталитет од комунистичког.

Или ено ти Хонг Конг, то је исти народ. Не делују ми баш нешто да воле комунизам...

To samo znači da se ti Kinezi ponašaju "ako si u Rimu..." Neće ići u SAD da propagiraju komunizam sigurno. Ali ti isti Kinezi kad dođu kući ne pokušavaju izigravati NGO i propagirati "slobodu i demokratiju" po uzoru na zapad, već ćute i rade u sistemu kakav jeste. 

Ne trebaš uzimati Hong Kong kao primjer za nešto, jer nasuprot tome uvijek stoji jako autoritativni Singapur, a i oni su tamo isti narod, Han Kinezi. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Justin Waters рече

To samo znači da se ti Kinezi ponašaju "ako si u Rimu..." Neće ići u SAD da propagiraju komunizam sigurno. Ali ti isti Kinezi kad dođu kući ne pokušavaju izigravati NGO i propagirati "slobodu i demokratiju" po uzoru na zapad, već ćute i rade u sistemu kakav jeste. 

Ne trebaš uzimati Hong Kong kao primjer za nešto, jer nasuprot tome uvijek stoji jako autoritativni Singapur, a i oni su tamo isti narod, Han Kinezi.

Да бре и они робови што су бежали из ропства исто.

Они кад би се вратили господару нису проповедали неку тамо слободу и демократију него ћутали и радили у систему какав јесте.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...