Jump to content

Мајкама са 3 и више деце бенифицирани радни стаж и плата 600е

Оцени ову тему


Препоручена порука

ако изузмемо исплативост послова, колико је праведно плаћен неки посао а колико смо ми заправо навикли то да не вреднујемо као друштво... Сточарство, производња текстила, повртларство, пољопривреда... је традиционално подједнако женски посао био, као и остатка породице. Код Срба је најчешће доручак, ручак и вечеру спремало настарије дете или женско најстарије дете.. Тај начин живота је изумро са развојем трговине и транспорта робе.

 @Натан ,мени то што си написао мало баца на Турско-Шиптарски систем који је имао утицај код нас неко време. Они су вршили селекцију мушко-женско дете, тако да гледају да имају више синова који би радили а жене би седеле кући. Колко год то чудно звучало, али они су женске бебе некад бацали због тога, јер им обичаји нису дозвољавали да жене иду негде у нека поља и чувају стоку, да тргују или да саде на неким пољима неки лукац или купус. Мушкарац није могоа сам без слуга-радника да обезбеди домаћинство, а није свако мого слугу да приушти па сје цела породица радила и деца.

Мени да неко да ситуацију хипотетички да моја жена седи у кућу, два три месеца око деце релатвно одрасле 5-6 година. Па ако не би полудела па онда мене излуђивала, ја бих свеједно имао проблеме, шта таква жена има да ради од досаде, какве мисли има да стигне да промисли... Нигде не ради а ако ради то је туристички старе занате или два квадрата обрађује цвећа, не доприноси друштву ни себи. У таквој ситуацији не мораш ни гледат из какве куће је жена, или каква је као човек. Јер знаш да глупости неће радит из досаде. Не треба јој морално образовање нити се негде она тестира као човек. Није ми то природно, мсм. да није здраво за децу да их неко пази тако

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...