Jump to content

Danas: Синод скида владику Максима са факултета

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 58 минута, Zoran Đurović рече

Ниси разумела. Ово је Србин који ради при ватиканској амбасади у Риму. Не могу све да вам цртам. 

Пошто ниси студирала, да ти поновим: МЦП изградила са тајкунима зграду под Горицом: http://www.rtcg.me/vijesti/podgorica/173394/mitropoliji-zgrada-ispod-gorice.html

Лохијев партнер је тајкунски Бемакс: https://www.in4s.net/tajkunskim-firmama-poslovi-vrijedni-35-miliona/

Да је Аркан криминалац, то ваљда не треба доказивати, иако је сарађивао са криминализованом ДБ. Штитио је Лохија и више пута био на Цетињу. Ја сам сведок.

Но, ти си верница као јехова, тако да теби све ово ништа не значи.  

 

и ономад ти рекох не дирај српске јунаке,дрш се молитве и теологије и црквенијех проблема, а српске јунаке не дирај

вама би и мали радојица и старина новак и ајдук вељко сметали ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Zoran Đurović рече

Напиши ми у поруци које ти је име на фејсу. 

Миле Бајшев

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Стаљиново унуче рече

Миле Бајшев

Добро, само да знаш да сам лак на орозу. Имам много људи, не могу да пишем у бесконачно.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Добро, само да знаш да сам лак на орозу. Имам много људи, не могу да пишем у бесконачно.  

ја сам заправо лак на орозу

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, ana čarnojević рече

to zato što nam je Ava dobre volje. izgleda da ga krenulo na kladionici ali baš  1324_womens

Сликам иконе, несрећнице!:)) Имаћу изложбу ускоро у Аустрији. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, ana čarnojević рече

crkveni stavov, avioni i kamioni Zizjulasi i Bartovi  me ne zanimaju. kao laika i ne treba da me zanimaju i ne razumem se

Е видиш а све ове теме (од јесенас када су Бартови егзарси најављени за Украјину) које се баве расколом су примарно везане за црквене ставове, Барта, јединство у Цркви, борбу против нео-папизма.

Политички ставови су секундарни. Осим када је реч о директној подржци црквеним статовима или њиховим супротностима, рецимо, Порошенко који је као политички пројекат спровео аутокефалију у Украјини, отворена подршка НАТО диполоматије Барту и сателитима, репресија државних органа на канонску цркву итд. Ван тога политички ставови актера су секундарни.

Нико нормалан у СПЦ не подржава гоњење наше три епархије у ЦГ или медијски линч и блокаду Теодосија и Саве чак и ако се не слаже са политичким ставовима које су изнели. Али ако неко показује тенденције или отворено делује цркворушитељски онда то мора да се преиспита (какви год да су му политички ставови).

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5.8.2019. at 18:32, Zoran Đurović рече

На Академији су студенти први дан тражили да се избацим. То је ипак рекорд и за поштовање. То ни владика Николај не би могао!:))) 

 

 

Došao si kad su već skoro sve uništili, ostao je samo Đakon, on je ginuo za mene, žao mi je te Akademije, jedno vrjeme je bilo jako dobro tamo, Vladika Danilo, Žarko Vidović, Peđa Ristić, Lubinko Dragičević, Kosta Bradić, Lubiša Folić, Djorđje Janković... onda su se uvukli, eto i tebe su se rješili, sad paze i da samo glupe studente primaju...Đakon kako opstaje to je čudo. Ipak i na tvome slučaju se pokazala Akademija jer si koliko toliko predavao....

Mi te nebi dali, jednom su Đakona oklevetali kad je bio Ignjatije Dekan, htjeo ga je izbaciti, ali smo ga spasili.

Znajući šta tamo vlada sudenti su podgrijani...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ana čarnojević рече

pa preispitujte. zavrsavali ste teologije, preispitujte.

al nemojte meni ko rusi Sinod rusi Crkvu u celoj vaseljeni. za takvo crkvorusiteljstvo nisam morala na Karaburm ni Avgustininijanum. to kapiram i bez. 

а сме да се руши синод?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Стаљиново унуче рече

Значи и теби је битнији Ђедо од  СПЦ.....

Тко је Ђедо? 

Мислиш овај:

Milo_Djukanovic_i_Miras_Dedeic_-foto-pri

 

више о Ломију и његовом ђеду на:

http://www.politika.rs/scc/clanak/435214/Miras-Dedeic-odbio-Dukanovicev-predlog-za-ujedinjenje-crkve

 

 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, ana čarnojević рече

al nemojte baš taj rad,  ko ruši Sinod u beogradskim medijima leta Gospodnjeg 20019 ruši Crkvu u celoj vaseljeni

Па за сада изгледа тако макар на нивоу наше Цркве. Али ни за то нисмо одговорни ми који о свему томе дискутујемо него они који су учествовали у причи око саопштења и они који су давали материјале новинарима.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Мала маслина рече

а ко дела црквенорушитељски? зна ли се?

Што се мене тиче ко год се сврста уз Барта.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ana čarnojević рече

to zato što nam je Ava dobre volje. izgleda da ga krenulo na kladionici ali baš  1324_womens

Ava je kod katolika, a tamo ima Karitas. Jede i pije dzaba, padri ga selecu da ga preobrate sebi a on ih vuce za nos, dize cenu. Onda im linkuje sta radi po SPC i kaze: Ako predjem kod vas odma' nista ne mogu da uradim kod Srbalja. I zelembaći samo sipaju....ne uzima po 500, kriza u Italiji ne moze da razmene nigde. Jos je kod katolika otkup grehova, pa sto vise Avi daju, sve misle da im gore zagarantovano posto migliore.

A ovo sa Maksimom - nije danas za verovati nikom, šta ako je Ava Fanarov bot? Ko fol napada vladiku, da 'vamo odradi tajno glavni pos'o. Avo blizu si da te provale, pa da im malo zamutim mozgove - ne prećuti me u molitvama.

(A kad pređe kod njih, onda će ga, stari "paista" Irinej da instruiše---sve i jeste dogvor Irineja i Ave. Irinej se pravi rusofil, jer se provalio da je "paista", pa sad šalj laufera, Avu, na zadatak. Al Ava neće biti u Rimu, nego u SePeCe da sve prikrije. A kad se Irinej osigura da je Ava skroz njegov, onda Ava kreće sa rusofilstvom, a cilje je pounijatiti Ruse, da bi onak, kad padnu pod papu, priali Srbima, srbo će papa da bude NJP episkop rimski SePeCe...i tada ce Ava, vec poudati i pozeniti decu, i konacno u dogovoru sa suprugom, otici u tihovanje)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, ana čarnojević рече

gde je AV tu je i blagodat.


Зар ти сумњаш у то? Ево ти прави свештенички благослов па ти види... :blessyou:
 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за алекÑÐ°Ð½Ð´Ð°Ñ Ð²ÑÑиÑ

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stigla nam popadija!  @Поуке.орг инфо Мала маслина

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Мала маслина рече

па добро а јел то неко испитао као што пишете треба испитати. ко испитује и чији је суд истинит? Ко је та комисија? ко су ти чланови?

Та комисија се зове Сабор или Синод док се не сазове Сабор. Нађи овде тему када је е. Максим дао свој први интерву у јануару и његову полимику са е. Иринејем па читај полако везане теме до данас.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...