Jump to content

Danas: Синод скида владику Максима са факултета

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 42 минута, ana čarnojević рече

rec o spinu da Atanasije i Amfilohije svojim odnosom prema Sinodu projavljuju svoj odnos prema tom problemu u koji je upleten Bart, Maksim itd a cuti se na cinjenicu da je sve vreme rec o tome da Sinod misli da se AV bori kao lav i svim svojim postupcima jasno stavlja do znanja kakva politika prema Kosovu je u igri

Да ли је АВ признао независно Косово? - Није.

Да ли је Ломи признао независно Косово? - Јесте.

Лохи држи опело АВ али не Ломију. 

Питање: Да ли си ти нормална? - Ниси.  

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, ana čarnojević рече

nece Milo potpisivati podelu Kosova nego AV. nije drzao opelo AV nego tadasnjoj vladi Srbije. 

Теби, сестро, мозак не функционише добро и ја бих се забринуо када би ми Ава тако нешто рекао. Ти си насела на АА повику: Држте, вука! 

АВ је био део те владе. Није лепо да тако лупаш.

Сам Лохи је реторички назвао Ломија највећим издајником српства, и сад ми није јасно како АВ може да га превазиђе? Мало се договорите у вашим редовима. Лохи и Ломи раде заједно на аутокефалији ЦГ цркве. Жао ми је твоје интелигенције, али ти страсти ослепљују расуђивање, тако да си као равноземљаш или јехова. Гарантујем ти да када би сутра Лохи и Ломи прогласили аутокефалију, ти би то поздравила, а за мене би говорила како сам неки великосрпски елемент и да сам лупетао када сам говорио о том сепаратизму. Знам вас ја превише добро. Код мене не можете да прођете. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Теби, сестро, мозак не функционише добро и ја бих се забринуо када би ми Ава тако нешто рекао. Ти си насела на АА повику: Држте, вука! 

АВ је био део те владе. Није лепо да тако лупаш.

Сам Лохи је реторички назвао Ломија највећим издајником српства, и сад ми није јасно како АВ може да га превазиђе? Мало се договорите у вашим редовима. Лохи и Ломи раде заједно на аутокефалији ЦГ цркве. Жао ми је твоје интелигенције, али ти страсти ослепљују расуђивање, тако да си као равноземљаш или јехова. Гарантујем ти да када би сутра Лохи и Ломи прогласили аутокефалију, ти би то поздравила, а за мене би говорила како сам неки великосрпски елемент и да сам лупетао када сам говорио о том сепаратизму. Знам вас ја превише добро. Код мене не можете да прођете. 

Пре пар недеља ,пред Сабор у Подгорици,седео сам са пар озбиљних људи, Срба и Српкиња из Цг, веома тврди национално,ал пецнух а шта ако оцепи се митрополитија од СПЦ, како ће те онда ви? А они листом рекоше па ми ћемо за нашим Ђедом,где он ту и ми.

 

Не за Црквом,не за вером ,не!Него за Ђедом....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Стаљиново унуче рече

а шта ако оцепи се митрополитија од СПЦ, како ће те онда ви? А они листом рекоше па ми ћемо за нашим Ђедом,где он ту и ми. 

Не за Црквом,не за вером ,не!Него за Ђедом....

О томе ти причам. Куну ми се приватно, а сутра би преверили. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Niko nece da potise da daje Kosovo. Pa ni AV! To je spin.

2. Napadnuta je crkva. U ovom slucaju preko crkve se napada i drzava i srpski nacionalni interesi.

3. Patrijarh se obratio za pomoc drzavi Srbiji na cijem celu je trenutno AV.  Kome drugom da se obrati? Opoziciji?

4. Nisam simptazer AV - da neko ne pomisli da ga branim. U ovom slucaju on je sabrao 2 i 2 i brani SPC, samim tim i drzavu ( ma sta ko mislio i ma sta se pisalo, sabor, dolazak, razgovori sa vladikama, trt mrt )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

 Тада си помињао да ли треба веровати у Авине визије и сл. Зато ти је боље да не верујеш себи него у оно што Ава говори.

Па добро, ти си очито добро (и унапред) информисан јер си део неке екипе. Ја нисам ни у каквом тиму, већ само наивна овца у стаду Христовом која у свима види добро. И то је то.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Vladan :::. рече

али знам да слагање са фанариотима 

Ја још нисам прочитао на свим овим, сродним темама да је ико од нас који смо дискутовали бранио став Фанара?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

Да ли је АВ признао независно Косово? - Није.

Да ли је Ломи признао независно Косово? - Јесте.

Лохи држи опело АВ али не Ломију. 

Питање: Да ли си ти нормална? - Ниси.  

 

1. Није, али сви су изгледи да то намерава да учини. АВ иде на поделу КиМ, то је више пута јавно и јасно рекао. Но, судећи по изјавам страних званичника у последњих неколико дана, нисмо далеко од тога да ће признати и цело Косово као независно - "зарад наше економске будућности, евроинтеграција, просперитета, мира, бла, бла, бла..."

2. Нетачно! Ово је гнусно, Аво, безочно и гнусно лагање!

На ово друго нек ти одговори она коју си прозвао.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Александар Милојков рече

Ја још нисам прочитао на свим овим, сродним темама да је ико од нас који смо дискутовали бранио став Фанара?

ма не браниш,јок бре, само нон стоп  браниш оне који бране

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Александар Милојков рече

Ја још нисам прочитао на свим овим, сродним темама да је ико од нас који смо дискутовали бранио став Фанара?

Sem ljubljenog nam vladike Maksima! :)))

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Стаљиново унуче рече

ма не браниш,јок бре, само нон стоп  браниш оне који бране

Погрешан закључак - ме браним зато што брани.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Александар Милојков рече

Па он није писао овде.

Da ali ima masu svojih vernih branioca i ljubitelja koji ga na veliko brane. Po sistemu nije to ništa. 

A o tome da nije pisao ovde dalo bi se diskutovati. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, emptiness рече

psiholog koji daje svima prave dijagnoze

  Психолог или психијатар, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...