Jump to content

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, The Godfather рече

Ajmo Boki ti i ja da iznajmimo odezde i da zaredjamo po Evropi da sasluzujemo.

Sta mislis kako bi prosli? e. Emanuil otprilike ne govori istinu, a MCP iz nekih razloga bira da mu veruje iako i sami znaju da to nije istina.

Ma, to je okey za sasluzivanje.... nego se slaze objasnjenje onog direktora PR u vezi toga sta se dogodilo sa m.Emanuilom u Ukrajini sa tim sasluzivanjem i to je kasnije potvrdjeno kao tacno.... zasto ne bi onda i ostala izjava direktora u vezi SPC u CG bila tacna... o tome pricam sa Vladom... sad ovo da li govore istinu, videcemo, mislim da je MCP uradila sve da amortizuje to 'slucajno' sasluzivanje raskolnika iz CG tamo u Ukrajini...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 343
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 24 минута, Vladan :::. рече
пре 38 минута, Bokisd рече

Pa, naravno da kazem da je opis izjave direktora isti kao citat

Па наравно, јер ти то одговара, иако ниси ни видео цитат а и не занима те.
 

пре 38 минута, Bokisd рече

inace bi novinar lagao ... da vidimo tu 'zaveru' tog novinara...

Више пута ти рекох да мислим да је то (не злонамерна) омашка новинара али ти возиш и возиш и возиш и возиш...

Ma, takav je opis te izjave bre Vlado, sto meni i mojim stavovima odgovara to je druga prica,... da je preneto nesto drugacije od PR  onda bi imali neku drugu pricu.... mislim, mozes da pronadjes nesto sto i tebi odgovara pa vidimo sta i kako... :D

пре 24 минута, Vladan :::. рече
пре 38 минута, Bokisd рече

Vartolomej je znaci vec odcepio MPC od SPC

У плановима. Реторика то потврђује.

Okey, predstavi planove i retoriku koja stoji iza tih planova u vezi MPC da se odcepi od SPC...

пре 24 минута, Vladan :::. рече
пре 38 минута, Bokisd рече

sve isledi i prezentuj

Нема потребе јер ја ништа нисам тврдио на основу описа изјаве ПР-а, али зато ти тај опис користиш за релативизацију Бартових формулација. Дакле, иследи како гласи цитат ПР-а и презентуј ваљаност својих релативизација.

Ако не докажеш истоветност описа и цитата онда џабе тролујеш џиновским копи-пејст порукама у којима вртиш једно исто не обазирући се на оно што ти се говори.

Pa, to postoji kao zvanicni izvestaj novinara u kojem je prezentovana zvanicna izjava PR,... izvoli i pokazi da nije tako kako pise.... pisi novinaru, agenciji koja je prenela izvorno i drugim koje su prenele i da vidimo... 

(ovo drugo ti je sve dato na tacni sta i kako ... dok se ti bavis relativizovanjem onoga sto jasno stoji u pismu i kod novinara, a oba izvora su razliciti i slazu se u prezentovanju toga da VP priznaje SPC kao kanonsku u CG)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

da je preneto nesto drugacije od PR  onda bi imali neku drugu pricu

То не знамо јер немамо цитат а теби он и не треба јер ти је довољна и твоја претпоставка.

пре 4 минута, Bokisd рече

retoriku koja stoji iza tih planova u vezi MPC da se odcepi od SPC...

Чим нема СПЦ него "црква у Србији" то је то. Тако је било и остало у Украјини, зато Дениснко повлачи потпис са такве форумулације.
 

пре 4 минута, Bokisd рече

VP priznaje SPC kao kanonsku u CG

Нигде не помиње СПЦ.
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Vladan :::. рече
пре 24 минута, Bokisd рече

da je preneto nesto drugacije od PR  onda bi imali neku drugu pricu

То не знамо јер немамо цитат а теби он и не треба јер ти је довољна и твоја претпоставка.

A, bre Vlado moram da se nasmejem, :D..... pa, majku mu, ja pretpostavljam da ima izjava tj. citat od PR, :D..... dok je novinar kako sam kaze dobio zvanicnu izjavu od direktora kancelarije VP za odnose sa javnoscu i onda tu izjavu preneo u tekst koji je zatim prenet u njegovoj zvanicnoj agenciji i dalje u ostalim pravoslavnim medijima  (nemam pristup tom tekstu u francuskoj agenciji ali se secam da ima par recenica citata od direktora i opis izjave,..... zbog cega je tako struktuiran tekst, moramo da pitamo samog novinara i mozes da ga pitas..)

пре 19 минута, Vladan :::. рече
пре 24 минута, Bokisd рече

retoriku koja stoji iza tih planova u vezi MPC da se odcepi od SPC...

Чим нема СПЦ него "црква у Србији" то је то. Тако је било и остало у Украјини, зато Дениснко повлачи потпис са такве форумулације.

Ali, Vlado, vec smo raspravili za pricu oko imena SPC,.... VP takav naziv koristi za sve za ckve VP, cak i za Crkvu Rima .. of the Church of Rome.... da li to znaci da i njima rusi prvenstvo po casti koje imaju nepromenjivo po kanonima, pa naravno da ne ...

Kako bese za Denisenka, dal se zalio na to da u Tomosu ne stoji da je "UPC" skroz samostalna i da zavisi od VP ?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bokisd рече

pa, majku mu, ja pretpostavljam da ima izjava tj. citat od PR

Да, и на претпоставци градиш релативизације. Супер.

пре 12 минута, Bokisd рече

VP takav naziv koristi za sve za ckve VP, cak i za Crkvu Rima

Наравно, он је васељенски, он је над свима. Католике баш брига шта он или ми мислимо. Читај оно Ведраново о Мајци Цркви.
 

пре 12 минута, Bokisd рече

Kako bese za Denisenka, dal se zalio

Иди на сајт Денисенка па нађи на шта се све жалио, читао си и тамо на Расколу,  мислим да има све по ставкама укључујући и спорне форумулације.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan :::. рече
пре 18 минута, Bokisd рече

pa, majku mu, ja pretpostavljam da ima izjava tj. citat od PR

Да, и на претпоставци градиш релативизације. Супер.

Opet si ponovio istu stvar kao pre par sati za koju sam mislio da je nenamerna, opet si izdvojio moje reci u recenici i predstavio ih kao moje :

(tvoj citat )...То не знамо јер немамо цитат а теби он и не треба јер ти је довољна и твоја претпоставка.

(moj odgovor )...A, bre Vlado moram da se nasmejem, :D..... pa, majku mu, ja pretpostavljam da ima izjava tj. citat od PR, :D..... dok je novinar kako sam kaze dobio zvanicnu izjavu od direktora kancelarije VP za odnose sa javnoscu..

Jel' vidis da ima smesak i prozivka  (majka mu)..... i da je to ironija i da je to retoricki receno sa moje strane , na tvoju poruku da kao sad ja nesto pretpostavljam da ima neka izjava i citat kod tog novinara .... nisam ja pretpostavljao, nego tvrdim da je tako na osnovu toga i toga,... ti pretpostavljas sve u vezi novinara..

Aaaaa, :1314_womens:.... mislim , covece zasto zamenjujes teze i to radis vec drugi put u roku od nekoliko sati, .... pomislicu da je namerno,....ali, tvoja volja, radi kako hoces, ne znam te kao takvog.....

пре 16 минута, Vladan :::. рече
пре 33 минута, Bokisd рече

VP takav naziv koristi za sve za ckve VP, cak i za Crkvu Rima

Наравно, он је васељенски, он је над свима. Католике баш брига шта он или ми мислимо. Читај оно Ведраново о Мајци Цркви.

Pa, svi znamo za to kakva je VP i sta hoce posle Ukrajine, .... ali, ako covek sam sebe trenutno ogranicava u CG i po pismu i po izjavi PR , onda je tako i tako je prihvatila MPC i onda svi da radimo na tome da eventualno ne promeni svoje misljenje.... kao sto je promenio u Ukrajini kada je priznavao RPC UK i posle je smislio nacin kako bi po njegovom sudu mogao da je 'zaobidje' RPC i nekakonski stvori novu "UPC"......  da predupredimo to neko njegovo buduce delovanje, da imamo i mi neke planove i inicijativu... sta znam, mislim mozda gresim, ali mozda da je RPC imala neku jos bolju inicijativu i planove bilo bi manje stete od delovanja VP u Ukrajini (on bi svakako delovao, mozes da dubis na glavi...:smeh1:)

пре 21 минута, Vladan :::. рече
пре 38 минута, Bokisd рече

Kako bese za Denisenka, dal se zalio

Иди на сајт Денисенка па нађи на шта се све жалио, читао си и тамо на Расколу,  мислим да има све по ставкама укључујући и спорне форумулације.

Pogledacu, ali koliko se secam ima mnogo toga na sta se zali, cini mi se da je cela koncepcija tog Tomosa problematicna.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Bokisd рече

si izdvojio moje reci u recenici i predstavio ih kao moje

Не знам како мислиш да не представљам твоје речи као твоје... joooj

Мада... Ако ти представљаш опис као цитат а ја цитат као цитат онда се не уклапам у формирање твојих претпоставки. Капирам... :0205_whistling:

пре 20 минута, Bokisd рече

nisam ja pretpostavljao, nego tvrdim da je tako na osnovu toga i toga,... ti pretpostavljas sve u vezi novinara..

zasto zamenjujes teze

Привиђа ти се замена теза. Ти претпостављаш тј. тврдиш да је опис исти као цитат а ја да није. Мене баш брига али теби то треба да релативизујеш Барта да би троловао тему.

пре 23 минута, Bokisd рече

znamo za to kakva je VP i sta hoce posle Ukrajine, .... ali, ako covek sam sebe trenutno ogranicava u CG
mislim mozda gresim

Барт се ограничава... Да, види се то из авиона. Наравно да не грешиш, то је немогуће ако комплетно мишљење градиш на претпоставци шта је његов ПР рекао...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Vladan :::. рече
пре 1 сат, Bokisd рече

si izdvojio moje reci u recenici i predstavio ih kao moje

Не знам како мислиш да не представљам твоје речи као твоје... joooj

Мада... Ако ти представљаш опис као цитат а ја цитат као цитат онда се не уклапам у формирање твојих претпоставки. Капирам... :0205_whistling:

Pa, u kontekstu, kako drugo :smeh1: ..... (i objasnio sam ti kako si ispao bezobrazan i vadio van konteksta, ali dobro, jasno mi je da ces da teras kako oces' bez obzira ako ti covek kaze nemoj to da radis...)

1 hour ago, Vladan :::. рече
пре 1 сат, Bokisd рече

nisam ja pretpostavljao, nego tvrdim da je tako na osnovu toga i toga,... ti pretpostavljas sve u vezi novinara..

zasto zamenjujes teze

Привиђа ти се замена теза. Ти претпостављаш тј. тврдиш да је опис исти као цитат а ја да није. Мене баш брига али теби то треба да релативизујеш Барта да би троловао тему.

Pa, onda to znaci da je novinar lagao i da nije preneo kako treba zvanicnu izjavu PR, da nije to zvanicno postavljeno na sajtu koji se bavi striktno pracenjem izjava predstavnika i dogadjajima u PC ... i za to nemas nijedan validan dokaz i zbog toga ti zamenjujes teze i to moje, ne novinara, sto je nonsens :0426_feel:.....  i zbog toga bas ti relativizujes pismo i novinara i bez argumenata trolujes temu.

1 hour ago, Vladan :::. рече
пре 1 сат, Bokisd рече

znamo za to kakva je VP i sta hoce posle Ukrajine, .... ali, ako covek sam sebe trenutno ogranicava u CG
mislim mozda gresim

Барт се ограничава... Да, види се то из авиона. Наравно да не грешиш, то је немогуће ако комплетно мишљење градиш на претпоставци шта је његов ПР рекао...

Pa, sta ocekujes da PR kaze osim onoga sto je zvanicna crkvena politika VP prema SPC u vezi CG i MCP.... jel' vidis kako se Vartolomej obraca na kraju pisma Milu.... Ваша Екселенцијо, молимо Вас да горе написано не схватите као мешање у унутрашње ствари Ваше државе.... zasto se izvinjava, pa, zar nije zbog toga sto je priznao i smatra MCP za deo SPC, zasto bi se izvinjavao samo da je u pitanju MPC, nema razloga za to.... tako da, sve govori da VP priznaje MCP kao deo SPC... 

Gledam sad upravo (bas sad dok pisem poruku sam se setio) ovaj intervju Vartolomeja u Politici :

http://www.politika.rs/scc/clanak/423274/Nisam-istocni-papa

Ima sve i svasta, pravo 'ludilo', ali ovo sto nas interesuje sta kaze :

" Око овог питања, нажалост, постоје огромне дезинформације. Неки поистовећују случај Украјине са Скопљем и Црном Гором, и то врло вешто, јер желе да СПЦ окрену против Васељенске патријаршије. Свакако, колико нам је познато, многе  владике СПЦ су суздржане у погледу Украјине из страха да ће оно што се тамо десило бити поновљено у Црној Гори и Охриду. Али, уверавам Вас, да ствари не стоје тако. СПЦ  (jupi, evo ga naziv, :cheesy3:... resismo problem :D) има конкретне географске границе.

(ovo sam ja izdvojio, lepse se vidi) Када се државна територија Србије проширила, наша браћа Срби обратили су се Васељенској патријаршији и затражили да се ове нове области црквено подведу под њихову јурисдикцију. Васељенска патријаршија је позитивно одговорила, и ове области уступила посебним Томосом, што се није догодило у случају Руске цркве, која је ступила на тло Васељенске патријаршије, не добивши за то неки канонски уступак.

(ovo sam ja odvojio) Према томе, разлика у погледу Украјине, канонски и еклисиолошки (црквено), јесте у томе што је Русија упала и окупирала Митрополију Кијева, а да јој то никада није уступљено, док Србија све што има то јој припада и канонски и еклисиолошки. То значи да Васељенска патријаршија не намерава да измени Устав СПЦ, нити њене границе, уколико то не прати споразум и сарадња. Никада Васељенска патријаршија није прекорачила границе других цркава, сем једино уколико постоји односни захтев и већа црквена потреба."

 

Sad, ovo sto prica oko kao nekog upada i okupiranja MK od strane RPC i da to nije nikad kanonski ustupljeno, to je Vartolomejeva prica i dimna bomba kako bi ponovo usao u Ukrajinu i rehabilitovao nekanonski te raskolnike, dok za nas  u vezi CG kaze,... da ono sto se desilo u Ukrajini (sto je VP nekanonski uradila) nece biti ponovljeno u CG, jer nas Vartolomej uverava da stvari ne stoje tako, jer SPC (evo naziva :1319_womens:) je dobila Tomos od VP sa jasnim granicama koje se protezu i na CG.

I, dalje jasno kaze Vartolomej..... " док Србија све што има (to je i MCP) то јој припада и канонски и еклисиолошки " ... i da nece prelaziti granice  SPC bez ako ne prati sporazum i saradnja.

I, to je to sto vristim :1314_womens:celo vreme...... da u pismu i u izjavi onog direktora PR jasno stoji .....da VP priznaje SPC u GC.

Ali, naravno da nije time sve reseno jer VP moze da promeni misljenje i na to nas upozorava koliko se secam i p.Kiril da Vartolomej moze da ponisti taj Tomos (o kome prica Vartolomej u Politici) i da se umesa i u CG kao sto je uradio i u Ukrajini.

E, tu moramo da nesto uradimo po tom mogucem delovanju VP u CG i na to sam mislio kao neko preventivno delovanje,....sta i kako, nemam pojma...ne_shvata

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Bokisd рече

Pa, u kontekstu

Па контекст је да је он ПР Барта а Барт не помиње СПЦ па зашто би и ПР.
 

пре 22 минута, Bokisd рече

Pa, onda to znaci da je novinar lagao

Јок, само можда није на те форумулације обратио пажњу.
 

пре 22 минута, Bokisd рече

intervju Vartolomeja u Politici

То је превод, где опет новинари могу да се погубе у формулацијама које њима све могу да изгледају исте, ваља видети оригинал на енглеском или грчком.
 

пре 22 минута, Bokisd рече

da VP priznaje SPC u GC

Не него "Цркву Србије", преведи са енглеског.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Vladan :::. рече

Па контекст је да је он ПР Барта а Барт не помиње СПЦ па зашто би и ПР.
 

Јок, само можда није на те форумулације обратио пажњу.
 

То је превод, где опет новинари могу да се погубе у формулацијама које њима све могу да изгледају исте, ваља видети оригинал на енглеском или грчком.
 

Не него "Цркву Србије", преведи са енглеског.
 

ne vredi, sve sam pokusao i ne ide,.... :D ... ja se salim sa imenom SPC u Politici, koje ime uopste nije ni bitno jer Vart. direktno i jasno prica o SPC granicama u CG i ti Vlado se opet drzis imena... :D 

Mislim da to namerno radis :0201wink:,.... (sad cu da te bloknem i da uzivam kao covek....  0703_read  :smeh1:)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

ja se salim sa imenom SPC u Politici

Па ако се шалиш са озбиљним стварима не знам шта да ти кажем. Украјинцима сигурно није до шале када је реч о томе. А није смешно ни Црногорцима.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vladan :::. рече

Па ако се шалиш са озбиљним стварима не знам шта да ти кажем. Украјинцима сигурно није до шале када је реч о томе. А није смешно ни Црногорцима.
 

(znaci, opet van konteksta)

Ako nije smesno Crnogorcima, onda pomogni, nemoj da odmazes. :!:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

onda pomogni

Па и помажем да се рационално и објективно дискутује о целој причи.

За разлику од тебе који тврдиш да је Бартов ПР рекао нешто што Барт не би изговорио ни у лудилу. Могуће је да се ПР-у омакне или да има неки виши црквено-дипломатски циљ у виду али о томе причати је бесмислено без цитата.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Vladan :::. рече

Па и помажем да се рационално и објективно дискутује о целој причи.

За разлику од тебе који тврдиш да је Бартов ПР рекао нешто што Барт не би изговорио ни у лудилу. Могуће је да се ПР-у омакне или да има неки виши црквено-дипломатски циљ у виду али о томе причати је бесмислено без цитата.
 

Pa, nazalost nisi nesto mnogo objektivno diskutavao u vezi ovoga sto pricamo poslednjih par strana... i eto, sad opet pricas bas totalno besmisleno i bez ikakvih argumenata u vezi nase price, iako sam ti postavio i intervju Varta u Politici i sve ostalo sto ima i pismo i PR i drugo.

... meni deluje da pises i pricas tek tako, cisto da pricas .... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...