Jump to content

Препоручена порука

пре 6 часа, Toma рече

Neki su preko forme došli do suštine, a neki su na suštinu samo dodali "formu".

Cela ova priča, mislim na temu, je negde podsmevačka. Ko normalan sme da se usudi da upire prstom u bilo čiju formu ili suštinu.

Osim ako nije dovoljno gord.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 48
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 часа, Nebojš.a рече

Cela ova priča, mislim na temu, je negde podsmevačka. Ko normalan sme da se usudi da upire prstom u bilo čiju formu ili suštinu.

Osim ako nije dovoljno gord.

Tačno tako.
Jedino Bog i ja znamo kada Mu se obraćam iskreno
a kada samo "verglam" Psalme.
Ili kada nešto govorim reda-radi a kada iz duše....

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Биљана, два рече

Мени увек занимљиво то "превазилажење" . као нешто застари, па га ми превазиђемо. Па сад ново време, нови човек, нове фразе. Могу да разумем и преподобне на пример. Мада ми није најјасније шта се под тим термином подразумева. Некако ми највећи проблем да дефинишем прецизно шта се под неким термином подразумева.

Поздрав Помаже Бог.

Израз Праштајте.

Некако ми блиски, а не умем да објасним. И не треба. Интернет има аватар постојање. не гледамо се у очи, не разговарамо онако, одистински. Некад буде баш збуњујуће. и јел ја сад морам да се мењам да бих била неко други, ко нисам..не верујем. доста ми је мени мене и овакве каква сам, несавршена сасвим.

Може бити да нам недостаје времена и воље понакад да се упознамо.

И да, оно Ближњи мој, увек ми било размишљајућа категорија.

Негде сам прочитала, да време може да искочи из зглоба. То би онда била тзв. реализована метафора.

Мени је Атанасије Јевтић давно причао пре 40 година да Помаже Бог није хришћански поздрав него уопштено монотеистички и даби нама боље одговарало Христос посреди нас.И у праву је био.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Августин рече

Мени је Атанасије Јевтић давно причао пре 40 година да Помаже Бог није хришћански поздрав него уопштено монотеистички и даби нама боље одговарало Христос посреди нас.И у праву је био.

Ето, за почетак.

А онда Творац и Сведржитељ

Свјат, Свјат Господ Саваот.Исполн небо и земља....

Хоћу рећи Литургија ми била водитељ...и не само мени..широко је питање постављено на овој теми.Прошле године била ђачка екскурзија . Био план да се посети манастир Месић. Деца стигла до ораха у дворишту. Даље ни макац.

Нисам им ништа рекла. Била сам затечена, признајем.

Сад мислим да би им тај поздрав и отпоздрав (Помаже Бог и Бог вам помогао) био сасвим ок за почетак. Да савладају. Јер им непознато оно све остало.

Нема увек у животу Зашто-Зато варијанта.Нисмо довољно опрезни кад комуницирамо. Учитавамо, маштамо, заносимо се. Тако је то са људима.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...