Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Пасхални прелаз

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 минута, Vladan :::. рече

Мислиш да идем на Голеш планину и да се молим док читам Максимову реченицу?
 

Ко тамо оде не врће се. 

П.С. Поп Зоран није отишао за Голеш. Он је на неком свемирском ("васељенском" исто му дође) путовању. 

Са фејсбука:

Screenshot_20190506-224129_MX5.thumb.jpg.b7573682d41b18125f1e68e4fb9b1e14.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 96
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

1 hour ago, Ведран* рече

ИСХИТРЕНИМ реаговањем Епископа бачког Иринеја
Владика бачки наводно потпуно промашио ствар
Опет, Епископ бачки није добро обавештен и потребује исправљања, итд.
Као да је Епископ Иринеј "директно" нападао Епископа Максима, као да се једно јутро пробудио, устао на леву ногу, ... Као да нема паметнија посла.

Питања Владике Иринеја, која су уследила као реакција на Саопштење ... су била "унапред одговорена" у самом Саопштењу!

Сада сам повезао у чему је проблем... е. Иринеј се није довољно молио док је читао саопштења е. Максима... и ништа није укапирао... цццц...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Максим је био врло експлицитан и јасан, тако да ове ваше, господо, "психо-анализе" "подсвести" и "иза-свести" представљају "баба Јелицу" на делу - то јест, што је баби мило то јој се и снило и о томе наставља да тандрче док са бабама седи на гајбицама испред продавноце. Но, то више не говори о владици Максиму већ о "баба Јелицама".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има ли Преосвећени икаквих других обавеза, осим да се препуцава са својим старијим и мудријим братом?

Епископа Максима "красе" бројне одлике које се никако не могу окарактерисати као врлине, а у случају једног епископа, јасно је да је реч о опасним манама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Александар Милојков рече

Владика Максим је био врло експлицитан и јасан, тако да ове ваше, господо, "психо-анализе" "подсвести" и "иза-свести" представљају "баба Јелицу" на делу - то јест, што је баби мило то јој се и снило и о томе наставља да тандрче док са бабама седи на гајбицама испред продавноце. Но, то више не говори о владици Максиму већ о "баба Јелицама".

ja sam se izgubio u ovom njihovom dopisivanju, koja je suština?

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, w.a.mozart рече

ja sam se izgubio u ovom njihovom dopisivanju, koja je suština?

Суштина је да је при избору једног младог епископа направљена једна озбиљна грешка.

Епископ Максим је доказани неистинозборитељ, лисица (бар у покушају) и присталица фанариотских неопаписта. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Хаеул рече

Има ли Преосвећени икаквих других обавеза, осим да се препуцава са својим старијим и мудријим братом?

Što i si i ti sad na kraj srca. Posle mesec dana čovek napiše pet rečenica i ti odmah - ima li drugih obaveza.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Nebojš.a рече

Što i si i ti sad na kraj srca. Posle mesec dana čovek napiše pet rečenica i ti odmah ima li drugih obaveza.

Четири дана. 

Па, наравно да сам на крај срца кад је дотични у криву, и без икакве потребе се јавно препуцава с Преосвећеним владиком Иринејом, затрпавајући свог старијег брата овим безвредним инстант-текстовима, које он склепа за пола сата, док владика Иринеј потроши дане на своје пажљиво састављене и врло поучне трактате.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Александар Милојков рече

Владика Максим је био врло експлицитан и јасан ... - то јест, што је баби мило то јој се и снило и о томе ... не говори ... већ о "баба Јелицама".

А Епимафије?
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Александар Милојков рече

Владика Максим је био врло експлицитан и јасан, тако да ове ваше, господо, "психо-анализе" "подсвести" и "иза-свести" представљају "баба Јелицу" на делу - то јест, што је баби мило то јој се и снило и о томе наставља да тандрче док са бабама седи на гајбицама испред продавноце. Но, то више не говори о владици Максиму већ о "баба Јелицама".

Laki je malo nervozan... :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Sve Lakije cemo da ...

 

Bacicemo cini, da se Laki rascini, magije magije..ciribu ciriba....anatema da te nema! :))  Laki sine, jel te ucila baba Jelica da nije lepo lagati :1319_womens:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo kasnim sa ovim tekstom kako u čitanju tako i u komentarima. 

Evo, nešto bih da podelim sa svima vama. IMAM UTISAK DA BI OVDE NEKO HTEO DA NAS SVE PREVEDE ŽEDNE PREKO VODE. Meni je interesantno da se Maxim čak nije ni osvrnuo na potpise  ai na neke druge teme koje je Irinej pomenuo. Sve mi je ovo jako čudno. Počinjem da se osećam kao Alisa u zemlji čuda. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Епископ Максим је крајње провидан. Тактика којом се служи неће заварати никога иоле интелигентног. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...