Jump to content

Нестварни талент Димаша Кудајбергена - глас распона 6 октава!

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

1 hour ago, Nebojš.a рече

Reakcije na njega su super. Mislim da sam ih odgledao 30. Ma i više. Na SOS su najbolje, pa na Hello.

Medju vokalnim pedagozima najbolja mi je Tara, ona i stvarno temeljno i strucno objasni, i bas se k`o dete odusevi. Ona i onaj momak s repom. :)

Ali crnja sa prosle strane je hit - vidi se da je kuler, ne potresa se nesto mnogo oko bilo cega, a onda ga ova muzika izuje iz carapa. :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tara je vokalni pedagog, znaci - bas strucnjak za pevanje. I veliki talent, vidi se po njenom rasponu kako pevusi. Ovo je prva pesma koju je gledala od Dimasha, a zbog mnogo zahteva pratilaca njenog kanala. Posle ove analizirala je jos nekoliko pesama, i sto rece Nebojsa, svaka reakcija je vredna gledanja svakog minuta.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I Rebeka je super - inace je luda ko struja, gledao sam njene analize drugih pevaca, ali ovde je skroz bila porazena, bukvalno na svakoj pesmi. Ostala zenska bez teksta, a vidi se da joj svaka nota prija. Ovde gleda i analizira moju omiljenu pesmu o labudovima.

:)

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, na ovom snimku iznad cucete da se i Rebeka slaze sa mnom da su "Labudovi" kao pesma - kao celina - izuzetno uradjeni. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Сања Т. рече

Ovo ja nazivam slobodom! 

... u svakom vremenu i prostoru! 

Znaci, raspon glasa ide od D2 do D8 note - vise nego bilo koje musko ili zensko do sad zabelezeno. D8 je nota koja spada u tzv. "whistle register", znaci niko taj registar ne moze da peva punim prirodnim glasom, nego nekim "trikom", tj. posebno istreniranom tehnikom. I za talentovane zene to je u vecini slucajeva potpuno nedohvatljiv registar, o muskima da i ne govorimo. A najzesci kod njega je upravo taj ogromni i prakticno nestvarni raspon, koji ide od skroz niskih nota, koje pripadaju prirodnim baritonima, do ovih vasionskih, koje uopste malo ko dohvati.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, obi-wan рече

Tara je vokalni pedagog, znaci - bas strucnjak za pevanje. I veliki talent, vidi se po njenom rasponu kako pevusi. Ovo je prva pesma koju je gledala od Dimasha, a zbog mnogo zahteva pratilaca njenog kanala. Posle ove analizirala je jos nekoliko pesama, i sto rece Nebojsa, svaka reakcija je vredna gledanja svakog minuta.

Da, njene reakcije su najbolje.

Ova mi je bila simpatična. Ima i jedna gde jedan kaže: ok, sad mogu da prestanu i ju tjub i internet. Posle ovoga nema smisla da postoje više.

Ne mogu da nađem to sad. Isto reakcija na SOS.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Сања Т. рече

@obi-wan Да ниси наишао на неки снимак где пева на српском? Видим тамо на вики да зна... 

Nisam do sad, ako nadjem postavicu. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Певао је "ово је Балкан". Штета тако огроман таленат да троши на тако глупу песму. Али то има на српском. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ведран* рече

Певао је "ово је Балкан". Штета тако огроман таленат да троши на тако глупу песму. Али то има на српском. 

Dobro, to je verovatno bilo nesto uzgred, neobavezno. To samo znaci da do sad nije imao prilike da uradi neku pesmu kao kompletan aranzman. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Ведран* рече

Певао је "ово је Балкан". Штета тако огроман таленат да троши на тако глупу песму. Али то има на српском. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:smeh1:

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...