Jump to content

Интервју са Владиком Максимом: Аутокефалност као благослов јединства у различитости

Оцени ову тему


Препоручена порука

А има на форуму стотине тема које немају никакве везе са Црквом, за које има вероватно људи који сматрају да им овде није место, али оне остају и никоме не сметају.

Међутим, овде постоји још један слој: ако у овим околностима, у којима се народ и земља налазе, забраниш говор о политици то је онда политичка одлука, и тиме, сама себи контрадикторна.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 265
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 14 минута, Vladan :::. рече

Само кишне глисте не могу да уоче ту разлику ако ни по чему другом онда по насловима тема...

Добро, али овде се не ради о кишним глистама, па ни томе да ли ће неко случајно набасати на једну од таквих тема, већ о томе шта јесте а шта није пожељно и прихватљиво на једном оваквом форуму. Да ли би било прихватљиво да неко овде дели и порнографске садржаје, уз адекватно упозоравајући наслов? Не би.

Ако си читао моје коментаре на спорним политичким темама, вероватно си разумео да сам противних владајуће гарнитуре. Уосталом, то је јасно и из мог коментара изнад. Ја их критикујем где и кад год стигнем, и то не критике ради, већ зато што ми је стало до нашег народа, који због њих и њима сличних ни 30 година накод пада комунизма не може да стане на своје ноге.

Али управо зато што ми је стало, не могу да поднесем огроман притисак сталне изложености и учешћа у целој тој причи. Просто, то узима свој данак, и поред чињенице да већ "филтрирам" добар део тога што допире до мене, и понекад ми је потребно да се потпуно изолујем од свег тог лудила. Сада је један од тих тренутака, и зато сам реаговао тако како сам изнад реаговао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Vladan :::. рече

А има на форуму стотине тема које немају никакве везе са Црквом, за које има вероватно људи који сматрају да им овде није место, али оне остају и никоме не сметају.

Има. А да ли се и на тим темама чланови форума понашају као да су један другом крвни непријатељи?

пре 13 минута, Vladan :::. рече

Међутим, овде постоји још један слој: ако у овим околностима, у којима се народ и земља налазе, забраниш говор о политици то је онда политичка одлука, и тиме, сама себи контрадикторна.

И то стоји. Одлуку сам похвалио јер сам је на први трен доживео као својеврстан дашак свежег ваздуха, али одмах затим сам истакао и да она иде на руку онима који су забранили било какав говор критике у "озбиљним" медијима, па и јавности, и сатерали нас у катакомбе интернета. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Хаеул рече

Али управо зато што ми је стало, не могу да поднесем огроман притисак сталне изложености и учешћа у целој тој причи.

Одлично те разумем. Али у овој ситуацији ти једноставно можеш да не читаш то што ти ствара притисак али не нужно и да се саглашаваш да и други то не треба да читају  :) Поготово ако има других који мисле да је то нешто јако важно за земљу у којој живимо. Јер, иако смо на првом месту хришћани, ми ипак не живимо на Марсу него баш овде где се управо дешава велика политичка криза за све нас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

.. psss, .... da ne cuju admini,... jos uvek je aktivna politicka Napredna zona sumraka... (:smeh1:)

Спојлер

Има да те утепавам ако то оде у тамницу sFun_bat:1314_womens:

:gleda:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Хаеул рече

Има. А да ли се и на тим темама чланови форума понашају као да су један другом крвни непријатељи?

Да, било је свачега, и админи учествовали у тим расправама, неки чланови трајно бановани неки админи напустили форум...

Али то све и даље не мора нужно да значи да тим темама овде није место него само, рецимо, да је требало боље да се њима управља. А да ли је и могло ко ће га знати сад...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan :::. рече

него само, рецимо, да је требало боље да се њима управља. А да ли је и могло ко ће га знати сад...

(dajte mi vlast samo na pet minuta,... i, nema da nema', :0120_angryy:....  :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Vladan :::. рече

Одлично те разумем. Али у овој ситуацији ти једноставно можеш да не читаш то што ти ствара притисак али не нужно и да се саглашаваш да и други то не треба да читају  :) Поготово ако има других који мисле да је то нешто јако важно за земљу у којој живимо. Јер, иако смо на првом месту хришћани, ми ипак не живимо на Марсу него баш овде где се управо дешава велика политичка криза за све нас.

Све стоји. Нема ничега хришћанског у понашању оних које уопште не тангира то што нам је кућа у пламену.

Али, опет, ово је црквени форум, и теме које се тичу наших национално-политичких јада су неспорно извор сукоба, који посебно у ово време треба избегавати. Није довољно просто рећи "не читај ако ти није по вољи", или, "не гледај ако ти се не свиђа". Онда све постаје у реду. 

Ја овде нисам заступник затварања или забране таквих тема. Просто сам реаговао на већ донету одлуку, и то не баш позитивно (изнео сам јасне аргументе против ње).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vladan :::. рече

Одлично те разумем. Али у овој ситуацији ти једноставно можеш да не читаш то што ти ствара притисак али не нужно и да се саглашаваш да и други то не треба да читају  :) Поготово ако има других који мисле да је то нешто јако важно за земљу у којој живимо. Јер, иако смо на првом месту хришћани, ми ипак не живимо на Марсу него баш овде где се управо дешава велика политичка криза за све нас.

Као што сам и јуче написала - Политика...тема као и свака друга... није проблем у теми него у нама, не умемо да разговарамо о политици емотивно дистанцирани, посматрамо ту тему као борбу на живот и смрт и пројектујемо своје тешке животе у саму тему. И дође до сукоба који су већи од сукоба мишљења. И дође до поделе у таборе, проради психологија руље. Тако је и на другим темама, када учинимо исто то, опет дође до таквих сукоба. И што нам је тема већи "узрок" тешког живота или оправдање за недаће у животу, јаче одреагујемо и дубље се пројектујемо. А поврх свега, заборављамо да су иза никова живи људи који то такође раде. И повређујемо и себе и друге, непотребно. Нити смо нешто доказали, нити "одиграли" за победу. Само смо сами себе спустили до низина. Треба удахнути свој живот пуним плућима, и разумети да лајави лају, сурови повређују, докони затрпавају, манипулатори се играју а несигурни паметују. Ништа ново под капом небеском.

Морамо да научимо да разговарамо. А то не постижемо фластером преко уста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Хаеул рече

који посебно у ово време треба избегавати

Па нека избегава ко год хоће, довољан је један клик и ћао...

пре 2 минута, Хаеул рече

Није довољно просто рећи "не читај ако ти није по вољи", или, "не гледај ако ти се не свиђа". Онда све постаје у реду.

Не, не постаје све у реду на тај начин јер нема све исту важност и утицај на наш живот. Порнографија коју си навео никако није у реду јер није нешто од огромне важности за земљу, можемо ладно и без ње, како на форуму тако и било где. Али ако исто тако затворимо очи пред овом кризом може да испадне да смо саучесници у њој.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма, дајте, молим Вас. Лако је гајити културу цивилизованог дијалога кад вам је горуће "политичко" питање то да ли ће транссексуалци имати засебне тоалете на свим јавним местима.

Наш народ се налази у таквој позицији да се наша политичка дискусија управо и своди на питања живота и смрти. Зато нико нема право да нас критикује зог тога што се "хватамо за гуше". Хватали би се и други.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Vladan :::. рече

Па

Види, то је дискусија коју треба да водиш с особљем форума, а не са мном. Ја, нит' се за шта овде питам, нит' сам твој суштински неистомишљеник по овом питању.

Просто кажем да ми је мука од наших политичких јада, па понекад осетим потребу да се од њих сакријем. Да није довољно реће, "коме се не допадају такве теме, нека их избегава", јер посао особља јесте и то да, између осталог, брину о атмосфери која влада на форуму. 

Све остало разглаби(те) с форумским буџама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Хаеул рече

противник

Ју бре какви противници далеко било :) размењујемо мишљења и то је све, опуштено... :ok:

пре 2 минута, Хаеул рече

особљем форума

Они се зову урредништво или адиминстрација а ово "особље" звучи као да смо, тешко нама, у некој болници... :)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...