Jump to content

Александар Милојков: ЛИЧНОСТ И СУШТИНА У ТРИЈАДОЛОГИЈИ СВЕТОГ ГРИГОРИЈА БОГОСЛОВА И СВЕТОГ АВГУСТИНА (докторска дисертација)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 32 минута, Александар Милојков рече

Такође, објаснио сам да "ипостас" није нужно исто што и "личност" или "лице". Ипостас означава конкретност неког бића, на пример и конкретан коњ је ипостас, али није личност. 

Ово што си ти сада овде објаснио је већ објашњено увези са једном другом расправом на другој теми, али због сталних недоумица брата Буквоједа по том питању, вреди поновити.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Честитке, уз жеље да успешно одбраните дисертацију!

Једна добронамерна сугестија, ако може? У абстракту на енглеском, трећи пасус, почетак друге реченице гласи: "This is why this dissertation considers..." 

Уместо "this is why" можете да употребите "for this reason", "consequently", "on a count of this" или чак "therefrom", "hence", "wherefore". 

У завршном четвртом пасусу, пети ред, поткрао се typo, "in Trinitarian theologz of St. Gregory...". Треба "theology".

Све најбоље у наступајућој одбрани дисертације.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 16.12.2018. at 14:28, Жика рече

Епископ Данило Крстић је говорио да је боље рећи личност него лице јер се та реч сад и говори у негативном контексту на пример дволичан итд.

 

Овде, 3:36 - 3:49

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, o. Miroljub рече

 

 "on a count of this

 

Упс, ево и ја, софтверски мењајући азбуку и енглеску абецеду преко исте тастатуре, у брзини прогутах једно слово. 

Треба, “on account of”. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драгом имењаку Милојкову унапред честитам.Први део наслова дисертације тј.о тријадологији Кападокијаца била је и моја тема,али на дипломском раду.Хвала на разради теме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, свештеник Александар рече

Драгом имењаку Милојкову унапред честитам.Први део наслова дисертације тј.о тријадологији Кападокијаца била је и моја тема,али на дипломском раду.Хвала на разради теме.

Не сумњамо да ће @Александар Милојков дићи жешћи хајп и поново заинтересовати људе за теологију :) Ако се то деси, а верујем да хоће, то ће бити одлично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 18.12.2018. at 19:47, Поуке.орг инфо рече

жешћи хајп

Шта вам је ово, братијо, не капирам? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...