Jump to content

“ КВАНТНА ГЕНЕТИКА У СЛУЖБИ ЧОВЕЧАНСТВА- НЕИЗЛЕЧИВЕ БОЛЕСТИ НЕ ПОСТОЈЕ“


Milica Bajic

Препоручена порука

пре 2 часа, Juanito рече

Како се мењају времена. Деведесетих и двехиљадитих су излазиле ”ревнитељске” књиге у којима су Владе Димитријевић и екипа раскринкавали биоенергетичаре, квантне енергетичаре и сличне као слуге нечастивог. Данас ”ревнитељи” верују у све то, а оне који им кажу да су секта сврставају у либералне и пинк православце...

Биоенергија је  у служби непомјеника, за квантну генетику  не знам....истражујем :smeh1: Да ли био љубазан  да ми кажеш где је В.Димитријевић писоа о квантној генетици (негативно ) или уопште, баш би волела да прочитам његов став о томе . Ценим његово мишљење (уме аргументовано  да образложи за и против ) 

Унапред захваљујем. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, RYLAH рече

12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Ха, ха, ха....само се ти смеј .Ценим В.Дмитријевића, исто тако  и о.Арсенија Јвановића и исто тако о.Раафаила Бољевића. И не само да их ценим него их и волим и не само да их волим , него им и верујем....:D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Рапсоди рече

Ха, ха, ха....само се ти смеј .Ценим В.Дмитријевића, исто тако  и о.Арсенија Јвановића и исто тако о.Раафаила Бољевића. И не само да их ценим него их и волим и не само да их волим , него им и верујем....:D

12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Рапсоди рече

Ха, ха, ха....само се ти смеј .Ценим В.Дмитријевића, исто тако  и о.Арсенија Јвановића и исто тако о.Раафаила Бољевића. И не само да их ценим него их и волим и не само да их волим , него им и верујем....:D

ali polako sa kvantnom geentikom, genetika ne moze da bude na kvantnom nivou, njena sva funkcionalnost se bazira na organskoj hemiji, nisu geni tranzistori boze me sacuvaj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, kordun рече

kvantnom geentikom

Ali zvuči nekako moćno, da se pali raja :smeh1:

http://hermescroatia.com/wp-content/uploads/2016/04/dna-lights.jpg

dna-lights.jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, kordun рече

ali polako sa kvantnom geentikom, genetika ne moze da bude na kvantnom nivou, njena sva funkcionalnost se bazira na organskoj hemiji, nisu geni tranzistori boze me sacuvaj.

A pitacu te kad postane kvantogeneticarka...
6f65734333a19a77e956a405399e085f.jpg

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Krenula u jednoj grupi na fejsu priča oko ovog Garajeva, pa je Miloš Babić napisao nešto sjajno što bih podelio sa ekipom:

Da te pitam ovako: imaš gomilu ljudi na internetu koji tvrde da su našli način da se brzo obogatiš trgujući akcijama. Svi imaju svedočanstva, ljude koji su spremni da potvrde da eto, ako kupiš taj "tajni plan" od tog "berzanskog savetnika," možeš da zaradiš ogromne pare. I eto, ti sad možeš da kažeš "meni svi finansijski savetnici i ljudi koji znaju o berzi tvrde da su ovi prevaranti, ali kada ti neko kaže da to radi, očigledno u nekom procentu slučajeva uspeva." Prema tome, hajde uloži svu svoju ušteđevinu i kupi taj "tajni savet," pošto eto, po toj logici nije prevara?

Ja sam nekoliko godina radio u centru za lečenje raka (University of Arizona Cancer Center), i i danas radim dosta u onkologiji. Bio sam u Tusonu (Arizona), sad sam u San Dijegu (južna Kalifornija). Oba mesta su sat vremena vožnje od granice sa Meksikom, gde imaš masu alternativnih klinika, uključujući i Simončinijeve. Mogu da ti direktno kažem kako ovo "lečenje" izgleda.

Imaš ljude koji imaju rak. Neki imaju jako teške oblike, neki imaju jako izlečive (to su oni najtragičniji, oni koji su počeli od nečega što je recimo 95% izlečivo). Uplaše se hemoterapije, ili počnu pa im bude teško, pa traže druge pristupe. I onda odu u Meksiko, i oduševe se. Tamo im kažu da je sve super, i jako mnogo pomažu terapije multivitaminima ili sodom bikarbonom ili već čime (obično neka kombinacija, pošto onda mogu svaku terapiju da posebno naplate). Ljudi se vrate puni nade, pričaju kako im je mnogo bolje, kako je sve to daleko lepše nego moderna medicina, i kako eto ti ljudi tamo u Meksiku zaista znaju šta rade, ne kao ti glupi, slepi lekari u Americi koji samo prate šta im "farmakomafija" kaže.

I onda, tri do devet meseci kasnije, kada njihov rak napreduje do tačke na kojoj više ne može da se ignoriše (ili izleči), dođu kod nas u bolnicu da umru. Tešku smrt, koji možemo donekle da olakšamo opijatima. Tu smrt niko ne vidi. Nigde ne razglašavaju kako su prevareni i kako su dali pare na gluposti. Ako pogledaš njihove Facebook strane, nađeš ovim redom: tužan post o dijagnozi; radostan post kako su našli terapiju koja će ih izlečiti; izveštaje iz klinika sa slikama čaša vina i hrane koju jedu tamo; hvalospeve za alternativne lekare i medicinske sestre u tim klinikama; onda podužu tišinu; i onda post koga na njihovoj strani postavi neko iz porodice da obavesti prijatelje da "nebo ima novog anđela."

Imaš i komplikovanije slučajeve. Recimo, žena ima rak dojke, HER2-pozitivan, stadijum 2 (proširen na lokalne limfne čvorove). Bez lečenja, umreće u roku od jedne do tri godine. Ode na operaciju koja ukloni rak. Sama operacija joj daje oko 40% šansu da preživi dugoročno; ako posle operacije uzme hemoterapiju i dugu terapiju Herceptinom, ovo postaje preko 80%. Žena neće hemoterapiju, već umesto toga ode kod ovih klinika. Oko 40% takvih preživi (umesto 80% žena koje prežive kada uzmu i operaciju i hemoterapiju). Te koje prežive svima pričaju kako ih je ta alternativna terapija izlečila od raka. Hirurški zahvat ne pominju osim ako ne kopaš. Što se njih tiče, njih su lekari eto hteli da otruju hemoterapijom, ali one su našle bolji put - i pošto su preživele, ne možeš da im dokažeš da to nije bio pravi put, i da njihovi saveti doslovno koštaju druge žene života.

Imaš i potpuno nerazumljive slučajeve. Imao sam prilike da pričam se ženom koja je eto izlečila rak pluća u jednoj alternativnoj klinici. Nikad nije išla ni na hirurgiju, ni na hemoterapiju, samo na neku multivitaminsku/dijetetsku intervenciju. Neverovatno! Par godina kasnije upoznam njenog bivšeg muža, i saznam razlog zašto je on bivši: žena je hipohondar koji stalno izmišlja oboljenja. Odlučila je da neki kašalj koga je dobila znači da ima rak pluća, nije to potvrdila ni kod jednog lekara, otišla je u Meksiko na terapiju, tamo je prošao kašalj, i eto - "izlečena od raka!" Magično. I sada ide okolo i savetuje ljude koji stvarno imaju rak da idu u istu kliniku. I ako nekog ubedi, to tog košta života, ali njoj daje osećaj moći i delotvornosti. Apsolutno je ubeđena da je stvarno imala rak, i apsolutno je ubeđena da je taj rak izlečen u Meksiku. :/

Između gomile takvih stvari, čemu verovati? Jedino epidemiološkim studijama koje dokumentuju bolesti i tačno broje kakvi su rezultati koje terapije. Ništa drugo.

I za kraj, Simončini nije nikoga nikada izlečio od raka sodom bikarbonom. Ni povremeno. Taj čovek je masovni ubica koji se obogatio doslovno sprečavajući ljude da nađu lek, i prodajući im laži dok ne umru. Ostavio je iza sebe gomilu mrtvih ljudi i finansijski uništenih porodica. Nakon dve decenije takvog ponašanja, KONAČNO je uhapšen, i ove godine je osuđen na pet godina zatvora za ubistvo jednog pacijenta. Druge porodice su pokrenule sudske procese protiv njega, i videćemo kako će to proći. Ako ima pravde, nikada više neće izaći na svetlo dana, i provešće ostatak svog bednog života u zatvoru. ?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Branka62 рече

@Avocado 

Kako je to u Srbiji »regulisano« – sve te homeopate, naturopate, kvantne medicine...? Oni rade –»leče« a nisu lekari. A i kad su završili medicinu,ne primenjuju ono što se uči. Imaju i ordinacije. Šta prijavljuju kao delatnost?

Homeopatija je full legalna i pominje se u zakonima uz još par drugih pravaca tzv. alternativne medicine... a što se ostalog tiče, krivično delo ovako glasi:

Nadrilekarstvo i nadriapotekarstvo

Član 254

(1) Ko se bez odgovarajuće stručne spreme bavi lečenjem ili pružanjem drugih medicinskih usluga,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko se bez odgovarajuće stručne spreme bavi spravljanjem ili izdavanjem lekova.

 

Pogodi sama gde je problem...

 

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Homeopatija je full legalna i pominje se u zakonima uz još par drugih pravaca tzv. alternativne medicine... a što se ostalog tiče, krivično delo ovako glasi:

Nadrilekarstvo i nadriapotekarstvo

Član 254

(1) Ko se bez odgovarajuće stručne spreme bavi lečenjem ili pružanjem drugih medicinskih usluga,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko se bez odgovarajuće stručne spreme bavi spravljanjem ili izdavanjem lekova.

 

Pogodi sama gde je problem...

 

Šta znam, zaposle lekara/farmaceuta, pa imaju pokriće. :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Branka62 рече

Šta znam, zaposle lekara/farmaceuta, pa imaju pokriće. :scratch_head:

Pa većina tih pajsera ima diplomu... a delo je kvalifikovano samo u smislu da radiš nešto za šta nemaš diplomu... tako da neki nesvršeni student medicine koji bi primenjivao medicinu da zaista leči ljude bi odgovarao... dok dr Slađana Velkov ne može da odgovara za to delo...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Branka62 рече

bez odgovarajuće stručne spreme bavi spravljanjem ili izdavanjem lekova

Ni ovo mi ništa nije jasno. Zna se šta je lek - koju proceduru mora proći da bi bio odobren. Ništa od tih bućkuriša nije prošlo ni nalik nekoj proveri.

Da li to znači da se kažnjava osoba ako bez odgovarajuće stručne spreme spravlja ili izdaje odobreni lek, ali ako spravlja tinkturu od gušterovog repa, onda je sve OK?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Branka62 рече

Ni ovo mi ništa nije jasno. Zna se šta je lek - koju proceduru mora proći da bi bio odobren. Ništa od tih bućkuriša nije prošlo ni nalik nekoj proveri.

Da li to znači da se kažnjava osoba ako bez odgovarajuće stručne spreme spravlja ili izdaje odobreni lek, ali ako spravlja tinkturu od gušterovog repa, onda je sve OK?

Upravo to.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...