Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

То је књига је где се примат извлачи из историјског контекста и ставља на тријадолошки. А свакако се зна да је за Фанар, Цариград од Бога изабран да има тај примат.

Не питам те за Зизијеву књигу, него звучало је као да си рекао да се негде експлицитно користе аргументи за оправдање тзв цариградског примата. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@Aвгустин Мене  Милан Николић игнорише зато што ја волим Зизијуласа и не слажем се са Миланом а и зато што боље познајем Зизјуласов опус од њега и не стоји уопште то што прича против Зиз..Драго ми је што је православни Јеврејин чак и волим то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Не питам те за Зизијеву књигу, него звучало је као да си рекао да се негде експлицитно користе аргументи за оправдање тзв цариградског примата. 

Што ли заћута можда спаја аустралопитека са Бартом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, свештеник Александар рече

@Aвгустин Мене  Милан Николић игнорише зато што ја волим Зизијуласа и не слажем се са Миланом а и зато што боље познајем Зизјуласов опус од њега и не стоји уопште то што прича против Зиз..Драго ми је што је православни Јеврејин чак и волим то.

Ма јасно је то али све је то некако конфузно. Ја Зизиуласа баш нешто нисам много читао али изводити из његовог учења канонски упад Цариграда мало је чудно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Milan Nikolic рече

Тако ћу и ја вероватно. Ево гроба мога оца који још нисам посетио:

 

photo_3.JPG

 

 

הַמָּקוֹם יְנַחֵם אֶתְכֶם בְּתוֹך שְׁאַר אֲבֵלֵי צִיּוֹן וִירוּשָלַיִם

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, o. Miroljub рече

 

 

הַמָּקוֹם יְנַחֵם אֶתְכֶם בְּתוֹך שְׁאַר אֲבֵלֵי צִיּוֹן וִירוּשָלַיִם

 

Па шта ти то сад значи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, o. Miroljub рече

 

 

הַמָּקוֹם יְנַחֵם אֶתְכֶם בְּתוֹך שְׁאַר אֲבֵלֵי צִיּוֹן וִירוּשָלַיִם

 

Имал који језик да ови поп Мирољуб не зна???

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Августин Имам утисак Августине да си Ти један нормалан православни човек.Не ласкам никоме никада.Знам те из Ваведења из 9о -тих.Не слажем се са тим што си изјавио за Владику А.Ј.Није тачно да је отровао генерације.Претерујеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, свештеник Александар рече

@Aвгустин Мене  Милан Николић игнорише зато што ја волим Зизијуласа и не слажем се са Миланом а и зато што боље познајем Зизјуласов опус од њега и не стоји уопште то што прича против Зиз..Драго ми је што је православни Јеврејин чак и волим то.

Мени је драго чути да је неко добро проучио Зизиуласа. 

Својевремено ја то нисам могао да читам.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, свештеник Александар рече

@Августин Имам утисак Августине да си Ти један нормалан православни човек.Не ласкам никоме никада.Знам те из Ваведења из 9о -тих.Не слажем се са тим што си изјавио за Владику А.Ј.Није тачно да је отровао генерације.Претерујеш.

Има ли за некога да је нешто добро рекао.Али то стварно није тема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Августин рече

Има ли за некога да је нешто добро рекао.Али то стварно није тема.

А мене живо интересује шта он мисли о актуелној ситуацији.

Просто ме црви изједају од нестрпљења да чујем слово. Али плашим се да ће до краја да ме изеду, пре него ли чујемо нешто. 

:0205_whistling:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

А мене живо интересује шта он мисли о актуелној ситуацији.

Просто ме црви изједају од нестрпљења да чујем слово. Али плашим се да ће до краја да ме изеду, пре него ли чујемо нешто. 

:0205_whistling:

Е па то је проблем.Неки дан видим на ју тјубу прича детаљно о локалним изборима у Костолцу.Што је написао онај Мачковић кога не знам ,о свему дотични има став сем о овоме најважнијем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Августин рече

Неки дан видим на ју тјубу прича детаљно о локалним изборима у Костолцу.

ево са' ће избори у украјини на пролеће... ваљда ће о томе да буде неки став, шта мислите?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Августин рече

Е па то је проблем.Неки дан видим на ју тјубу прича детаљно о локалним изборима у Костолцу.Што је написао онај Мачковић кога не знам ,о свему дотични има став сем о овоме најважнијем.

Мене је то јако интересантан феномен. 

Поред њега, иако су другачијег кова, падају ми на ум сад још два, не наша, који су исто гласноговорни, о свему и још понечему. Један је мало букачки настројен, а други више академски, али су на ову тему "метиљави". 

Један је пирејски Серафим, други је, малопре поменути, Јеротеј Влахос. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan :::. рече

ево са' ће избори у украјини на пролеће... ваљда ће о томе да има неки став, шта мислите?

Мислим да неће.Иако ту има интересантних ствари.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...