Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, farisejski.bukvojed рече

Ovde su na srpski (ili crnogorski ;) ) preveli ruski prevod sa engleskog. U engleskom originalu http://orthochristian.com/119145.html nema nedoumica, otkazuje se zajednicko sluzenje u Cikagu za Nedelju Pravoslavlja.

 

Ко год је од ђетића ово србо-црногорчио, радио је то “по звјездама”. У тексту на енглеском се уопште не помиње изузеће СПЦ из светотајинског општења са епархијама под ЦП на тлу Америке, већ само московска патријаршија и заграничци.

“...the clergy and faithful of Moscow Patriarchate and Russian Orthodox Church Outside of Russia (ROCOR) parishes, in America for example, cannot concelebrate and participate in Sacraments in parishes of the Greek Orthodox Archdiocese of America, the American Carpatho-Russian Orthodox Diocese of the U.S.A., and the Ukrainian Orthodox Church of the USA, all of which are under the Patriarchate of Constantinople.”

Врло неодговорно!

Када “лични” секретар помиње избор, у преводу пише: 

Нисмо жељели да се суочимо с избором да служимо или да не служимо заједно, па смо сматрали да је најбоље да се повучемо” 

док на енглеском каже:

We did not want to get into the situation of choosing who can and cannot serve together, so we felt it best to remove ourselves from the equation”, тј. “Нисмо хтели да се нађемо у ситуацији избора ко може а ко не може да служи заједно (саслужује)...”

Унапред тражим извињење за могуће грешке јер ово набадам на телефонској тастатури. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Да ли је могуће да је неко толико неписмен, или се ради о нечијем покушају да направи повод за некакав скандал?

Или нечију дискредитацију?

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Да ли је могуће да је неко толико неписмен, или се ради о нечијем покушају да направи повод за некакав скандал?

 

 

Дашто ми дашто - велико одгонетање!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ипак гледајући след вести чини се са је најпре реч о нејасноћи, непрецизности, и(или) богословској неписмености, а затим на крају и неком муљању са неким циљем. Вест је изворно на руском, како ми изгледа. 

Тамо се помиње да Срби не могу саслуживати, док се истовремено каже да нисмо прекинули општење. На енглеском су Срби избачени из помена о немогућности саслуживања. Итд.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, farisejski.bukvojed рече

Ovde su na srpski (ili crnogorski ;) ) preveli ruski prevod sa engleskog. U engleskom originalu http://orthochristian.com/119145.html nema nedoumica, otkazuje se zajednicko sluzenje u Cikagu za Nedelju Pravoslavlja.

Чек, чек. Како си утврдио да је енглески оригинал? Врло могуће по некој логици ствари јер се тамо дешава, али дај методологију. :D Ако је тако, онда су руски новинари забрљавили. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поред терора који се проводи над канонском Црквом на Украјини премлаћивањем, паљењем и насилним упадима у храмове не смемо да заборавимо на терор који се тренутно проводи над помесном Јеладском Црквом и свим грчким Црквама.

Наиме епископи ових цркава се позивају на разговоре где им се прети, уцењују их компромитујућим материјалом стварним или измишљеним.То пре свега раде безбедосне службе Грчке као и НАТО пакта.

Што се тиче Барта он како чујем не схвата шта се дешава као што и није схватао од када је постављен на то место.Он не разуме да је цариград пао.Изгледа да је пала и његова патријаршија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, o. Miroljub рече

ово набадам на телефонској тастатури. 

Набада много нас, често и брзо. Мени слова нестају у црној рупи, а друга слова се некад волшебно појављују, поред других граматичких и правописних грешака. 

Али ко би зато могао стално да брине? :D

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

зато

Ево и размаци нестају!!

"ЗА ТО"

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Августин рече

Што се тиче Барта он како чујем не схвата шта се дешава као што и није схватао од када је постављен на то место.Он не разуме да је цариград пао.Изгледа да је пала и његова патријаршија.

:))

Не схвата. 

:))

Па давно неки бољи виц нисам чуо. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Томос - Шмомос :))

Томос каже нема нове "аутокефалне цркве изван Украјине", а Шмомос налаже регистрацију у нову "аутокефалну" цркву, храма на Антарктику. То не беше у Украјини? А? :))

Досадашњи резултат:

Томос: Шмомос -  0:3

Денисенко:Барт - 3:0

 

https://spzh.news/ru/news/59924-vopreki-tomosu-khram-upc-na-antarkticheskoj-stancii-khotyat-perevesti-v-pcu

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пребијени свештеник канонске Украјинске Православне Цркве Московског Патријархата под Митрополитом Онуфријем: Људима треба заштита

Избитый настоятель из села Гнездычно: Люди просят защиты

https://spzh.news/ru/news/59952-izbityj-nastojately-iz-sela-gnezdychno-lyudi-prosyat-zashhity

 

 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Думенко, тзв. Епифаније у једној реченици осликава обим "верске слободе" у Украјини ....

Монасима из украјинских лавра "нема другог пута него пут обједињења".

 

vahY6F_5c5c39d306dc19_68171539-tmb-750x428xfill.jpg  

По его словам, он бы хотел, «чтобы лаврские монахи самостоятельно пришли к осознанию того, что нет другого пути, кроме пути объединения, чтобы вместе творить нашу новейшую историю».

 

https://spzh.news/ru/news/59933-v-techenije-goda-jepifanij-rasskazal-kogda-lavry-perejdut-v-podchinenije-pcu

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Милан Ракић рече

Ali u konkretnom slučaju, mislim da nije

Nije stvar u konkretnom slučaju, da ne kažem da nisam ni mislio na njega, osim dela kada si u prolazu čvaknuo Vedrana. To pokazuje Vučićevu donju usnu.

A projavljuješ je češće u poslednje vreme. Kao da malo gubiš ravnotežu. Tvoja primetna odlika je bila što si kao administrator bio širok. O tome kakav si kao čovek ne govorim. Više si mi se sviđao kao administrator... to je možda dovoljan odgovor. Ali sada si se malo suzio.

Međutim, verujem da pošto imaš potencijal širine, jer si ga dugo ostvarivao, da ćeš ga opet dostići.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре приредбе са столицама и церемоније уседњавања Думенковог у Кијеву, Митрополит Агатангел, то је онај који је пре неколико месеци торжествено дочекао Патријарха Александријског у својој митрополији, упутио је писмо игуману ман. Ксенофонт, на Св Гори, који је дошао на церемонију Думенковог уседњавања, да се не присаједињује расколницима саслужујући с њима.

Његов позив није уродио плодом. Архимандрит Алексије је саслуживао Думенку.

Иначе тај исти Архимандрит Алексије, је не тако давно давао врло оштре изјаве о расколу у Украјини, позивао људе да не напуштају канонску Цркву под Митрополитом Онуфријем.

У другим вестима, архимандрит Јефрем ватопедских је по неким информацијама имао операцију на срцу у некој иностраној клиници. Надам се да се клиника није звала Конча Заспа!! Тако се иначе звала клиника на којој је завршио у Кијеву!

 

Митрополит Агафангел – игумену Ксенофонта: Не становитесь раскольником!

iJ8xFI_5c5d1b0b5db246_52151402-tmb-750x4 Митрополит Одесский и Измаильский Агафангел и настоятель афонского монастыря Ксенофонт архимандрит Алексий.

Накануне интронизации главы ПЦУ митрополит Одесский и Измаильский Агафангел обратился к игумену монастыря Ксенофонт архимандриту Алексию с письмом-воззванием.

Не сослужить с раскольниками и возвысить свой голос за единство Церкви призвал митрополит Одесский и Измаильский Агафангел в своем письме, адресованном настоятелю афонского монастыря Ксенофонт архимандриту Алексию. 

«Возвысьте свой голос и не становитесь раскольником!» – говорится в письме, текст которого попал в распоряжение редакции греческого православного ресурса Romfea.gr.

В своем обращении к игумену митрополит Агафангел отметил прекрасные отношения и особые связи, существующие между афонским монастырем Ксенофонт и православным народом Украины.

«Кто будет сослужить с раскольниками, сам становится раскольником», – напомнил владыка и призвал архимандрита Алексия возвысить свой голос за единство Церкви и последовать путем, которым пошли Предстоятели Антиохийской и Польской Православных Церквей.

Как сообщал СПЖ, 3 февраля в Софийском соборе прошла интронизация «митрополита Киевского и всея Украины» Епифания Думенко. В торжествах, в составе делегации Константинопольского патриархата, принял участие настоятель афонского монастыря Ксенофонт архимандрит Алексий. 

Напомним, Священный Кинот Святой Горы Афон принял решение не участвовать в интронизации «предстоятеля» ПЦУ Епифания Думенко.

Некоторые монастыри Афона заявили, что если Думенко приедет на Святую Гору, они закроют свои ворота. В связи с действиями Фанара многие афонские келиоты и отшельники сообщили о прекращении поминовения патриарха Варфоломея.

https://spzh.news/ru/news/59955-mitropolit-agafangel--igumenu-ksenofonta-ne-stanovitesy-raskolynikom

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви већ знамо да се у Кијеву састао кобајаги синод нове организације расколника.

Исто знамо да је као главно решење тога "синода" то да Денисенко и даље управља "кијевском митрополијом". Као и то да су Думенку дали смештај :)) у неком Кијевском манастиру, да би могао да се титулише "митрополит кијевски" а да сви не попадају од смеха. Дакле, Вартоломеј дал (Томос), Денисенко взјал (власт).

Јесам ли препоручивао да се молите за Денисенка? Видите ли како су вам силне молитве. :)) Наставите!

Међутим, неки "епископи" сматрају да решења тога "синода" може да измени патријарх Вартоломеј. Јербо Барт може да каже "њет" на одлуке "независне" "аутокефалне" "помесне" итд, итсл "цркве" на Украјини. :)) Он то изговара мало тврђе, са греческим акцентом, па га боље разумеју него москаље. Јелте!

А цуре и друге занимљивости, "епископи" "синодалци" нису ни знали да су позвани на "синод". Дакле не они други који нису позвани, да нису знали да ће бити "синод". Него ни они који су позвани на "синод" нису знали на шта су позвани. :)) За то је потребна софистицираност. Они су мислили да их зову на неки састанак, онако, на кахфу и рахатлук. Кад оно тамо пуф! округли сто и заседање "синода" на ћоше.

Симеон Шостацки, Порошенков френд и пребегуља из канонске Цркве у ову нову организацију пре почетка заседања овог "синода" рече да нити се зна дневни ред састанка нити се зна ко ће бити у "синоду". Па има ваљда ко зна, шта мора да разбија главу. Млого се нешто насекирао. Другови ће му се чудити кад сазнају да тако није било ни у  "московској цркви". То је ипак све у складу са новим Томосом.  

А Малетич (бивши предстојатељ другог плућног расколничког крила УАПЦ-а) сматра да се "архијереји" могу жалити Вартоломеју.

Независно, самоуправно, и аутокефално могу од Вартоломеја да траже и то да им сасвим укине тај синод. Шта ће им терет. Можда ће патријарх Вартоломеј имати и симпатије према томе захтеву јер и он је почео да схвата да Синоди само сметају спровођењу брзих одлука. У свету у којем је брзина на цени.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...