Jump to content

Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, kordun рече

ne znam u kakvog boga vjeruje, ja i on nemamo jednaku vjeru, mene ne zanima  njegova teologija, mislim tu koju on propagira

Није ваљда да си толико наиван да се лепиш за сваког ко почне да држи оде традицији?

Традиција без свог смисла (мислим на српску без Христа и Цркве) је обична изанђала шерпа.

Исто тако и са новим појавама. Ако нема Христа и Цркве- улицкана празна шерпа.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 235
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, kordun рече

ne znam u kakvog boga vjeruje, ja i on nemamo jednaku vjeru, mene ne zanima  njegova teologija, mislim tu koju on propagira

тебе не занима, али постоје људи који не знају шта јесте теоглогија, шта јесте Православље, и они су управо циљна група МП-а за манипулисање, ако људима не објасниш, не учиш их биће заведени...годинама уназад се људи и на овом форуму и на бившем Верујем прегањају са мирољубом, и не случајно, били су и многи из цркве заведени његовом причом

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се Мирољуба тиче, он је и даље беба јеретик у односу на пинковце, а њих нико не помиње. То је такође секта која се креће у оквирима Цркве.

Чак је његов поглед на Стари Завет исправнији него овај ружичасти. Они кажу чак да га и не читају, досадан је због оних закона и уредби, тамо се кољу неке животиње и пале градови, а то је фуј.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Sofija_ рече

bas tako, najgori su gordi i sujetni hriscani koji misle da nesto znaju, a tvrda su srca, tu pomoci nema braticu moj.

pa dzaba je znanje ako ga ne zivis, od formalnosti nema nista, bas su se protestanti ugusili u svojoj formalnosti, bolje je onda ne znati nista, manje ces odgovoran biti. u pravu su oni za miroljuba da je sto se teologije tice skroz u jeresi i to teskoj, ali ne bavi se on samo sa time, ima on drugih oblasti, ne samo teologiju, ja mu ne mogu viriti u srce da bi mu sudio, nisam pametan dovoljno za to, od mene nikad nece biti dobar sudac, ne bavim se tim. dal je miroljubova teologija demagogija ili on stvarno tako vjeruje ja ne bi znao, mislim da on nije los covijek, ja ga poznam malo sire nego vecina forumasa, zelim mu da se okrene vise pravsolavlju, mislim i da se na tom planu smirio kako vreme prolazi sto mi je drago.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, todor рече

Што се Мирољуба тиче, он је и даље беба јеретик у односу на пинковце, а њих нико не помиње. То је такође секта која се креће у оквирима Цркве.

Чак је његов поглед на Стари Завет исправнији него овај ружичасти. Они кажу чак да га и не читају, досадан је због оних закона и уредби, тамо се кољу неке животиње и пале градови, а то је фуј.

amin-nas

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, kordun рече

ne znam u kakvog boga vjeruje, ja i on nemamo jednaku vjeru, mene ne zanima  njegova teologija, mislim tu koju on propagira

To moze da bude problem, jer, iz nacina na koji razumemo mnoge stvari oko Bozijeg delovanja, tako cemo i druge stvari percipirati. Pa, ako je lose shvatanje vere, onda mogu i druge stvari da budu lose.

Narocito, Kordune, sto Miroljub na jedan vrlo specifican i pomalo 'uvrnut' nacin spaja Bozije delovanje i promisao o ljudima u Starom Zavetu sa nacinom  zivljenja danasnjeg coveka. Vrlo opasna rabota. 

Problem kod Miroljuba je jos,....sto se predstavlja kao multidisciplinarna licnost koja je upoznata sa svim i svacim. U vezi vere u Boga gresi, da li mozemo ocekivati da i u drugim stvarima sve shvata i razume kako treba ?

Razumes, sta hocu da kazem. Ne da' ne zna  nesto o raznim stvarima, nego, da li je dobro shvatio primenu, kako teorijsku, tako i prakticno. ( tih stvari o kojima nesto zna i upoznat je )

Eno, gledam, nesto kao, odgovara, na jedno pitanje ...kada uspostavimo teokratiju, bice bolje,.... deluje, kao da se, Mirko' malo sali,.... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Вилер Текс рече

Није ваљда да си толико наиван да се лепиш за сваког ко почне да држи оде традицији?

Традиција без свог смисла (мислим на српску без Христа и Цркве) је обична изанђала шерпа.

Исто тако и са новим појавама. Ако нема Христа и Цркве- улицкана празна шерпа.

 

nisam naivan druze teks vileru, mada u srpskoj tradiciji nema kauboja, to je tudja tradicija. znam ja sta pricam i ponovicu jos jednom, za mnoge stvari miroljub je debelo u pravu i malo ko ima petlju da to od javnih licnosti  kao on otvoreno kaze

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мултипрактик мирољуб, мултипотентна једна дивна особа, смирен по потреби... мени недостаје мало знања из баштованства, мораћу да га замолим да и о томе мало продискутује, направи трибину-две, ето не знам како ћу да организујем свој мозак без његове помоћи...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, АлександраВ рече

Мултипрактик мирољуб, мултипотентна једна дивна особа, смирен по потреби... мени недостаје мало знања из баштованства, мораћу да га замолим да и о томе мало продискутује, направи трибину-две, ето не знам како ћу да организујем свој мозак без његове помоћи...

 

svi nasi stari su bili multipraktici, to je pozitivno, nikako negativna stvar. za ovo drugo si u pravu, gord je , ali to si i ti i ja, pa treba da ga razumijes i pozelis da popravi stanje

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, АлександраВ рече

Мултипрактик мирољуб, мултипотентна једна дивна особа, смирен по потреби... мени недостаје мало знања из баштованства, мораћу да га замолим да и о томе мало продискутује, направи трибину-две, ето не знам како ћу да организујем свој мозак без његове помоћи...

 

Pa, mogu i ja da ti kazem,....cekaj samo da procitam u knjigama iz bastovanstva,... :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Кратос рече

amin-nas

Шта бре амин? На речи да је Мирољуб беба јеретик? Па стварно.... Човече, црква каже да је неко секташ, а онда се људи приме да га бране, па онда још и угурају у причу и некакво пинк православље, термин који су измислили верници да би пљујући по другим верницима истицали своју исправност и тврдоћу. Смешно, заиста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, АлександраВ рече

Мултипрактик мирољуб, мултипотентна једна дивна особа, смирен по потреби... мени недостаје мало знања из баштованства, мораћу да га замолим да и о томе мало продискутује, направи трибину-две, ето не знам како ћу да организујем свој мозак без његове помоћи...

 

To je zato što se nisi udala za britku sablju nego za nekog polupanog buzdovana...:tongue::tongue:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, kordun рече

nisam naivan druze teks vileru, mada u srpskoj tradiciji nema kauboja, to je tudja tradicija. znam ja sta pricam i ponovicu jos jednom, za mnoge stvari miroljub je debelo u pravu i malo ko ima petlju da to od javnih licnosti  kao on otvoreno kaze

Нема каубоја? Стварно? Мора да сам ја један дивљи Американац, због тога што користим име једног стрип јунака.

Него кад си тако традиционалан и родољубив што хрватским писмом пишеш јуначе?

Лупаш мајкане све у шес с тим Мирољубом. Нема он ни петљу нит је управу. Он је тровач кога пуштају да трује а сви ви што га браните "јер једном рекао нешто лепо" са ђаволом тикве садите. Исто ко и ови што се ложе на "људска права", љууууубааав и толернацију. Из крајности у крајност а на обе седи ћаво и вуче за нос.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kordun рече

pozelis da popravi stanje

Ја и желим да он поправи стање, наравно. Рече Рафаило

On 23.8.2018. at 0:27, АлександраВ рече

О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Pa, mogu i ja da ti kazem,....cekaj samo da procitam u knjigama iz bastovanstva,... :))

poenta tog bastvovansta sto ga nece vise biti za 50 godina jer ce svijet otici u totalno neprirodan nacin zivota, vec smo zaglavili preduboko, nema povratka, miroljub promovise neki zdraviji zivot i zdravije vrednosti u drustvu, mnogi se nece u tome pronaci pa ce se dovatiti njegove teologije da osinu po njemu kompletnom

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...