Jump to content

(ВИДЕО) Патријарх Иринеј: Црква нема милости премa свештеницима који су разносили дрогу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Као што је наслов помало несрећно постављен, тако немојмо заборавити да се они јесу на неки начин бавили дрогом и немојмо сад обесмишљавати изјаву и у њу учитавати инквизиторске мотиве.

Свако бављење дрогом јесте зло и јесте опасно, свако помагање у злу је такође опасно и наравно да таква особа, будући да је клирик не може да остане на свом месту ако је у томе учествовала.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или се правите слепи или луди.

Јасно је да се мисли да такви свештеници неће моћи да буду активни свештеници и служитељи олтара. Шта је ту чудно?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нека се јави  неко, ко је одслушао интервју и после овог дела.

Да не причам о несрећно изабраном наслову.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Reč je o marihuani čoveče. Kako možeš spominjati nekakve normalne doze heroina, ako uzimaš pet dana po trunku heroina videćeš kako će ti biti narednih dana bez heroina, to ne možeš da porediš sa marihuanom koja ne stvara zavisnost i ne uništava telo. Može samo da te smori na neko vreme jer te opija kao pivce, samo na poseban način. Nije normalno ni duvanje vutre ali gde to da porediš sa heroinom. Vutra je problem nerada i dosade naše omladine, i to je sve.
A te penetracije i anale, nemoj molim te, neće se znati ko je više zglajznuo. Zašto je Patrijarh milostiv prema takvima u svojim redovima, pa i danas služe, jedva je jedan zaradio penzionisanje, bez ikakvih posledica? Takav prestup kao što je blud i to prema istom polu, kada videsmo snimke kako sisa penis..., zaslužuje oduzimanje svakog čina, osim reda laika uz strogu epitimiju. A danas takav služi i dalje, samo u penziji. O Bože blagi. Dajte onda i ovom svešteniku sa vutrom penziju i da služi kad želi. Kako to bez milosti?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, goranger рече

glej, neće crkva ni patrijarh nikoga da anatemiše niti da osudi na vječne muke. ovde kad kaže da crkva neće imati milosti prema sveštenicima koji rasturaju drogu znači da će ih verovatno raščiniti a to ne znači da se neće i dalje moliti za njih i njhovo zdravlje i spasenje. pa zamisli da ovo prođe nekažnjeno šta bi bilo tek tad. na crkvenom sudu neće biti milosti za njih i samo tako treba razumeti izjavu patrijarha. bzvz se hvatate za svaku reč

 

evo kako o. Rafailo komentira slučaj popa dilera

 

Glej ti, kapiram ja sta on misli pod time, bar se nadam da misli to sto ti kazes. Pri tom kad vladike divljaju niko ni zuc, svima jezik pojrla maca toboz tek se sete posle xx vremena da izjave kako eto crkva nije kao svetovne institucije kako eto crkva je brzna majka,lalalala, kako su vladike divni i ovo i ono, i milost i prastanje i nijedne reci grube. 

Nemam nista protiv, ok, milost do kraja al onda brate sta su uzeli ove sitne ribe na zub. 

Niko ih ne brani, naravno da to ne moze uz svestenicki cin, ali formulacija drasticno  odudara od svake druge izjave kad visi klir pravi takodje nedopustive postupke. To je poenta, ne hvatanje za rec, vec dvostruki arsini. Da su ovako muzastveni u pravdi prema sebi jednakima, mogli bi na prste jedne ruke da ih nabrojimo i to dva kruga. Al aj sad ...

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Лапис Лазули рече

Glej ti, kapiram ja sta on misli pod time, bar se nadam da misli to sto ti kazes. Pri tom kad vladike divljaju niko ni zuc, svima jezik pojrla maca toboz tek se sete posle xx vremena da izjave kako eto crkva nije kao svetovne institucije kako eto crkva je brzna majka,lalalala, kako su vladike divni i ovo i ono, i milost i prastanje i nijedne reci grube. 

Nemam nista protiv, ok, milost do kraja al onda brate sta su uzeli ove sitne ribe na zub. 

Niko ih ne brani, naravno da to ne moze uz svestenicki cin, ali formulacija drasticno  odudara od svake druge izjave kad visi klir pravi takodje nedopustive postupke. To je poenta, ne hvatanje za rec, vec dvostruki arsini. Da su ovako muzastveni u pravdi prema sebi jednakima, mogli bi na prste jedne ruke da ih nabrojimo i to dva kruga. Al aj sad ...

У праву си, лицемерје је проблем.

Исто тако се по неко јави једном годишње да критикује мучене педере и њихове балове поноса, а свакодневне грозоте нико да осуди.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да је оћутао по овом питању, опет бисте викали.

Људи подлежу Црквеном суду и остају без чина.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Milan Nikolic рече

A danas takav služi i dalje, samo u penziji.

пре 12 минута, Лапис Лазули рече

kad vladike divljaju niko ni zuc, svima jezik pojrla maca ... vec dvostruki arsini

Ако је нама на прву или другу лопту пала на памет прича о строгоћи према педофилима и осталима кладим се да ће и медији то да ухвате.... Џаба је мислим да се закопава глава у песак са тим случајевима, увек испливају...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чудни дани дошли нама,
релативног свуда срама.
Страшне казне свима прете,
ако дуваш имаш штете.
Шта да дувам ал' без казне,
безазлено попут плазме?
Што је вутра тол'ко клета,
да је блoуџоб мања штета?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...