Jump to content

Прва реакција из Српске Цркве на тему џендер идеологије – браво за Митрополију загребачко-љубљанску!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 12 часа, Zayron рече

Pa onda vjerovatno zbog svoje dislexije 

Морала сам ићи, Зајо, зато се нисам задржала на теми*. :)

пре 12 часа, Zayron рече

Ali tebe čini srecnom

. . . . . .

jer te čini srecnom 

И ти си прозорљив пост'о. :D

Измењено од Џуманџи
*

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, kopitar рече

Pokušaj medija da demonstrante IK prikažu primitivnim , nepismenim klerotalibanima . Niko ne sumnjam da je bilo i takvih.

Tako jedan od pokušaja je i ovaj intervju sa Pitersonom u kritičnom tonu a zapravo na svoju štetu.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/jordan-peterson-radikalna-ljevica-je-na-temi-roda-i-spola-napala-jezik-zele-nam-diktirati-sto-smijemo-a-sto-ne-smijemo-govoriti/7164615/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo šta slijedi, tačno ovo, u stvarnosti ce to biti i daleko gore. Prije ste si mogli mislit šta ste htjeli i niko vam nije prijetio tužbama i zatvorom  jer to nije ni mogao! A sad ce moci, u tom je ta razlika! Zato je bilo najobičnije gubljenje vremena svo ono protestovanje protiv Gay Parada i nečijih šetnja po Srbiji jer šetnje nikog nisu otjerale u zatvor a kad je zaista bilo potrebno da se oglasi i Crkva i sav narod protiv ovakvog zakonskog zavodjenja nove gender-totalitarne ideologije, novih gender-šerijatskih zakona, a radi to neko koga se ne tiču ni LGBT ni tirane žene ni nikakve manjine vec se tim služi samo kako bi ostvario svoje otvoreno satanističke interese, nigdje ni glasa protesta, svi ćute, cijeli narod ćuti, Crkva ćuti a Istanbulska Konvencija u Republici Srbiji ne samo da je usvojena i potpisana 2012. vec je i ratifikovana 2013. Ako ste pratili moja pisanja na takva pitanja onda znate da sam ja posljednja osoba koja bi agitovala protiv LGBT i sl. ali ovdje se uopšte ne radi o tom ni o njihovim pravima kao ni o tiranim i zlostavljanim ženama, cilj svega toga je sasvim nešto drugo, rade to feministke i ljevičari a iza svega su Soroš i masoni! LGBT a priča o njihovim pravima su ovdje samo dimna zavjesa, maskirni manevar, instrumentalizacija i perfidna zloupotreba, figuruju samo u ulozi korisnih idiota, dobrodošlih budala a sa tiranim ženama to pogotovu nema nikakve veze, njih štiti i trebao bi štitit Ustav, krivični zakon i sudovi Republike Srbije, ako ih do sad nisu zaštitili oni, onda pogotovu neće ni nekakve nedržavne organizacije! LGBT i tirane žene su trice i kučine, niko zbog njih ne traži ovolike legislativne promjene, ovo je napad na ustavni sistem i cijelo društvo koji ima svoj jasan target, cilj - borba za preuzimanje političke, sudske i svake društvene vlasti u svakoj od država koje su to potpisale, ulazna vrata i sonda za dalje manipulacije, intervencije i ideološka "modelovanja". Ne treba biti nikakav prorok, ni sv. Ilija ili Mojsije, čeka nas svašta!

http://www.publicpolicy.rs/arhiva/1073/srbija-obavezna-da-primenjuje-konvenciju-saveta-evrope-o-sprecavanju-i-borbi-protiv-nasilja-nad-zenama-i-nasilja-u-porodici#.Wrlqzh_nj6p

http://www.globalmediaplanet.info/ratifikacija-ik-u-bih-i-srbiji-nije-osigurala-zastitu-zrtava-nasilja/

Preuzmite ceo tekst Istanbulske konvencije OVDE

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Zayron рече

Evo šta slijedi, tačno ovo, u stvarnosti ce to biti i daleko gore. Prije ste si mogli mislit šta ste htjeli i niko vam nije prijetio tužbama i zatvorom  jer to nije ni mogao! A sad ce moci, u tom je ta razlika! Zato je bilo najobičnije gubljenje vremena svo ono protestovanje protiv Gay Parada i nečijih šetnja po Srbiji jer šetnje nikog nisu otjerale u zatvor a kad je zaista bilo potrebno da se oglasi i Crkva i sav narod protiv ovakvog zakonskog zavodjenja nove gender-totalitarne ideologije, novih gender-šerijatskih zakona, a radi to neko koga se ne tiču ni LGBT ni tirane žene ni nikakve manjine vec se tim služi samo kako bi ostvario svoje otvoreno satanističke interese, nigdje ni glasa protesta, svi cute, cijeli narod cuti, Crkva cuti a Istanbulska Konvencija ne samo da je usvojena i potpisana 2012. vec je i ratifikovana 2013. Ako ste pratili moja pisanja na takva pitanja onda znate da sam ja posljednja osoba koja bi agitovala protiv LGBT i sl. ali ovdje se uopšte ne radi o tom ni o njihovim pravima kao ni o tiranim i zlostavljanim ženama, cilj svega toga je sasvim nešto drugo, rade to feministke i ljevičari a iza svega su Soroš i masoni! LGBT a priča o njihovim pravima su ovdje samo dimna zavjesa, instrumentalizacija i perfidna zloupotreba, figuruju samo u ulozi korisnih idiota, dobrodošlih budala a sa tiranim ženama to pogotovu nema nikakve veze, njih štiti i trebao bi štitit Ustav, krivični zakon i sudovi Republike Srbije, ako ih do sad nisu zaštitili oni, onda pogotovu nece ni nekakve nedržavne organizacije! LGBT i tirane žene su trice i kučine, niko zbog njih ne traži ovolike legislativne promjene, ovo je napad na ustavni sistem i cijelo društvo koji ima svoj jasan target, cilj - borba za preuzimanje političke, sudske i svake društvene vlasti u svakoj od država koje su to potpisale, ulazna vrata i sonda za dalje manipulacije, intervencije i "modelovanja". Ne treba biti nikakav prorok, ni sv. Ilija ili Mojsije, čeka nas svašta!

http://www.publicpolicy.rs/arhiva/1073/srbija-obavezna-da-primenjuje-konvenciju-saveta-evrope-o-sprecavanju-i-borbi-protiv-nasilja-nad-zenama-i-nasilja-u-porodici#.Wrlqzh_nj6p

http://www.globalmediaplanet.info/ratifikacija-ik-u-bih-i-srbiji-nije-osigurala-zastitu-zrtava-nasilja/

Preuzmite ceo tekst Istanbulske konvencije OVDE

 

Ovi iz BUJICA su opet na drugoj strani (desna ideologija) pa je bolje da nas takvi ne brane. 

Ono što političari i ekipa a nažalost i neki iz crkve žele prikazati protivljenje IK kao vjerski događaj je skretanje pažnje sa pravog problema.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, kopitar рече

Ovi iz BUJICA su opet na drugoj strani (desna ideologija) pa je bolje da nas takvi ne brane. 

Ono što političari i ekipa a nažalost i neki iz crkve žele prikazati protivljenje IK kao vjerski događaj je skretanje pažnje sa pravog problema.

Problem je jednako vjerski (nama kršcanima, ateistima nije) i moralni (nama koji do nekakvog morala još držimo) i pravni (nama koji nismo anarhisti). Protivljenje IK može biti kakav god dogadjaj, onakav kako ga ko doživljava a u suštini je to i i vjerski i pravni i politički dogadjaj jer narušava prava svih kao gradjana. Treba razlikovati jednakost pred sudovima i jednakost pred državom, to nikako nije ista stvar. Polno, rasno, nacionalno  itd. ljudi trebaju biti jednaki u svojim pravima ali nikada nece biti jednaki pred državom - to je politička kategorija. Niti su jednaki socijalno ugroženi sa bogatima, šta mislite kad bi to važilo? A socijalne slučajeve slali u zatvor jer ne mogu platiti porez kao bogataši a bogatašima davali iste socijalne priplatke kao i siromašnima. Isto ni zdravi nisu izjednačeni sa bolesnima, zdravima ne može biti placena na račun osiguranja plastična operacija ni podmladjivanje kao bolesnima što se iz računa zdravstvenog osiguranja placa neka nužno potrebna operacija ili intervencija koja ce im spasiti život niti bolesnima traženo placanje osnovne zdravstvene zaštite, slomljena noga i sl. kao da se radi o suvišnim i za spasavanje života nepotrebnim plastikama lica, liposukciji i sl. Dakle takva "jednakost" ne postoji nigdje ni danas niti bi postojati trebala! A sva ta gradjanska prava nisu ni lijeva ni desna vec gradjanska a do zloupotreba sad slučajno dolazi sa te lijeve strane (neomarxizam) a prije je dolazilo sa obe (nacizam, marxizam, lijevi i desni anarhoextremizam, islamski i slični vjerski fundamentalizmi itd.) gradjani se trebaju branit sami, zato na tom protestnom ili prosvjednom skupu u Zagrebu nije bio govornikom niko od političara ni crkvenih lica, velikodostojnika ili župnika, vec  kako se to moglo vidjet na videima samo nekakvi obični ljudi i nepolitičari: studentkinja, apotekarica, domacica i sl. Video sam zato i stavio glavno radi tog govora tog njemačkog poslanika u Bundestagu a za AfD i podesio da počne tačno odatle, sa YT se ne mogu više skidati  i skracivati videa što sam htio prvo uraditi i taj dio staviti na FB ali download je blokiran pa sam onda morao dati tu cijeli taj video ali naštimao sam početak tačno od te scene u Bundestagu sa kratkim moderatorovim uvodom u to. Ovo je sasvim nepotrebna i suvišna stvar i jedna dalja kako besmislena tako i opasna a pretjerana nadregulacija.

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Summum Jus Summa Injuria - Mnogo zakona, mnogo nepravosti

Mnogo zakona – kilavo sudstvo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А и ово вреди прочитати:

.......

Na stranicama Ureda HBK za mlade nema izvještaja o susretima pape Franje i mladih, ali zato ima rečenica: ”U današnjem Vatikanu više nemamo nikoga tko brani hrvatske interese”.

Na stranicama Ureda HBK za mlade nema ni jednog teksta o tomu što se događa i o čemu se razgovara u sveopćoj Katoličkoj crkvi, ali zato ima rečenica: ”Stepinac nam govori”.

Kakva li može biti budućnost Katoličke Crkve u Hrvatskoj?

извор: http://www.autograf.hr/kakva-li-moze-biti-buducnost-crkve-u-hrvatskoj/

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Џуманџи рече

А и ово вреди прочитати:

I ovo takodjer:

РПЦ выступила против Конвенции по борьбе с домашним насилием

В РПЦ недовольны тем, что национальная стратегия действий в интересах детей предусматривает ратификацию «Стамбульской конвенции» — конвенции Совета Европы о предотвращении и борьбе с насилием в отношении женщин и домашним насилием.

«А это документ, который уже вызвал резкое неприятие всех традиционных христианских общин Европы, поскольку он на уровень права пытается провести так называемую «гендерную идеологию», представляя пол как социальный конструкт», — приводит слова Смирнова официальный сайт комиссии.

«Семья — основа России, будущее нашего народа. К сожалению, есть немало международных документов, которые прямо противоречат интересам семьи и связаны с серьезным вредом для нее. С этой стороны следовало бы рассмотреть все международные документы — и отказаться от тех, которые опасны для семьи и для наших национальных традиций семейной жизни. Это очень важно», — заявил протоиерей.

Представитель Русской Православной Церкви при Совете Европы: «Легализация нетрадиционных семей — модная утопия»

Nadbiskup praški kardinal Dominik Duka odglasao. Pri tome se odlučivao prema pristupu stranaka ka genderu.
 

Zanimljivo kako Džumandži nije zabrinuta nad buducnosšcu Ruske Pravoslavne Crkve a ne zanima ju uopšte kakve su to "vražje sile prelestile" njihove episkope i predstavnike u Savjetu Evrope. Šta ako su to iste te "nečastive mračne sile" koje su prelestile i HBK i hrvatske biskupe? :D  

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, kopitar рече

Zabluda je ovaj protest svesti pod vjerski događaj 

Поготову у Хрватској. :)))

пре 11 часа, kopitar рече

 ne može se dovesti u pitanje pravo na protest . 

А ко доводи у питање право/права на протест? о.О

пре 10 часа, Zayron рече

Zanimljivo kako Džumandži nije zabrinuta 

То што се сада обраћаш (некој) публици, не значи да још увек не трипујеш прозорљивост. :)) "није забринута" уместо "ниси забринута" не мења суштину.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Џуманџи рече

Поготову у Хрватској. :)))

Dobro protest ko i svaki drugi ima puno nesavršenosti ,dosta promašenih likova je bilo na njemu , ali je bilo daleko više normalne raje . Bitna je poruka da se ne slažemo sa IK. 

Koliko znam vi niste imali nikakav protest u Srbiji pa tako niste mogli ni ispoljiti ovakve  stvari .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...