Jump to content

Да ли у материји, не знам, да ли изван материје, не знам...


Vladan :::.

Препоручена порука

пре 2 минута, drvce рече

I malo maste! :)

А када смо код наше маште шта мислиш о овој причи о неутринима и фотонима који постају кваркови и електрони везано и за теоретску могућност конверзије и за количину енергије која је ту потребна?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 148
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, Vladan3 рече

А када смо код наше маште шта мислиш о овој причи о неутринима и фотонима који постају кваркови и електрони везано и за теоретску могућност конверзије и за количину енергије која је ту потребна?

Ko da ustavi tolke neutrine kad fijucu bezglavo kroz sve? Mora nesto da ih iziritira da bi se konvertovali, a oni su prilicno nezainteresovani. ne_shvata

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, drvce рече

Ko da ustavi tolke neutrine kad fijucu bezglavo kroz sve? Mora nesto da ih iziritira da bi se konvertovali, a oni su prilicno nezainteresovani. ne_shvata

Па има говора о конверзији миона у електрон али само ваљда у току инфлације тј. настанка космоса ако сам добро ухватио текст....

Него и да је теоретски могуће шта мислиш о прорачуну енергије тј. колико би они морали енергије да носе да би се добило 70кг тела. Ја сам угрубо израчунао да би то било као 70.000 бомби из Нагасакија joooj

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Vladan3 рече

Па има говора о конверзији миона у електрон али само ваљда у току инфлације тј. настанка космоса ако сам добро ухватио текст....

Него и да је теоретски могуће шта мислиш о прорачуну енергије тј. колико би они морали енергије да носе да би се добило 70кг тела. Ја сам угрубо израчунао да би то било као 70.000 бомби из Нагасакија joooj

Nek je i jedna bomba, pa je mnogo. Neka od onih Ajnstajnovih jednadzbi kaze koliko je to previse energije. Samo sto se  kod bombe oslobodi energija, a mi ovde hocemo da je zarobimo u partikule. Zato smo bili resili da je transportujemo neutrinima, da ne sprzi sve na putu, jedino sto je malo nezgodno zaustaviti je na odgovarajucem mestu. Zamisljam da bi na jako usporenom snimku to pojavljivanje niotkuda podsecalo na pretvaranje nevidljivog kukuruza kokicara u vidljive kokice. 8)

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, drvce рече

Nek je i jedna bomba, pa je mnogo. Neka od onih Ajnstajnovih jednadzbi kaze koliko je to previse energije. Samo sto se  kod bombe oslobodi energija, a mi ovde hocemo da je zarobimo u partikule. Zato smo bili resili da je transportujemo neutrinima, da ne sprzi sve na putu, jedino sto je malo nezgodno zaustaviti je na odgovarajucem mestu. Zamisljam da bi na jako usporenom snimku to pojavljivanje niotkuda podsecalo na pretvaranje nevidljivog kukuruza kokicara u vidljive kokice. 8)

Сад си ми дао неке нове идеје али ћу оставити за неки други дан да још мало размислим имају ли смисла :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Vladan3 рече

Сад си ми дао неке нове идеје али ћу оставити за неки други дан да још мало размислим имају ли смисла :) 

https://twitter.com/NickSazani/status/969679091677904896

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29/12/2017 at 1:17, Vladan3 рече

Да ли у материји, не знам, да ли изван материје, не знам...

Читаћу после васкрса. Сада сам у јако великој гужви. Само сам прочитао твој уводни текст. Христос васкрсе! Да сте ми сви живи и здрави, а и благословени!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има доста занимљивих коментара у дискусији мада нису сви баш строго на тему али овај форум не би био то што јесте без тога :) Да си жив и здрав и пишемо се после Празника!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
On 29.12.2017. at 6:31, GeniusAtWork рече

... Има људи који су и то израчунали. Вероватноћа да одрасли човек од 100 килограма прође кроз зид је негде око 10-39%. Ово значи да ако бисмо узели да ручно пишемо 0,0000000000...па док не стигнемо до јединице, прво бисмо морали да испишемо 1039 нула. Папир који би нам био потребан да испишемо све нуле би био толико велики да не би могао да стане у нама познати свемир (од неких 93 милијарди светлосних година у пречнику).

Зато се и за тако нешто у пракси каже да је шанса да се деси нула. Иако формално није.

.

... ne sumnjam u lošu nameru, ali istine radi, ovo gore je netačno: broj 1039 je broj koji ima jednu jedinicu i 39 nula, a to ako se sitnije piše može stati u jednom redu na  A4, Landscape ...

sumnjam da ova korekcija može izmeniti ugaslu temu i ne umanjuje smisao niske verovatnoće ...

... ipak broj ponavljanja nekad je dovoljan da nadmaši i nisku verovatnoćou ... ie, ne kvantitet, ni kvalitet, nego kontinuitet ...

.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Tristatri Пфф... Када видех обавештење ја мислио имаш нешто ново око конверзије неутрина и фотона у кваркове и електроне. :) 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.

broj 1039 je broj koji je ispod razlomačke crte, a gore je jedinica pa je sve ok. 

Inače u životu je sve 50%-50% [tj. 0.5-0.5]  ... ili se desi, ili se ne desi  :)

Mada sada gledam ponovo u citiranom tekstu, ima 'kontroverzu':    GeniusAtWork pominje verovatnoću 10-39  i u tom broju nema puno nula tj. 1/ 100..'ukupno 'samo 39 nula'..000. (i to, btw, jeste verovatnoća praktično ravna nuli). Ali kada je rekao da ako bi trebalo napisaliti 1039  nula tu bi zaista trebalo puno puno hartije. Zapravo obe rečenice su mu tačne, ali medjusobno nemaju vezu.

... kao ni mojih ovih par poruka sa čitavom temom. (heart)

 

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Vladan :::. рече

@Tristatri Пфф... Када видех обавештење ја мислио имаш нешто ново око конверзије неутрина и фотона у кваркове и електроне. :) 

 

.

 ... kopam po starim temama  :) , u njima je dosta dobrih tekstova. Nisu loši ni neki novi ali ... sto Injac skoro reče :

On 3.12.2019. at 10:14, Жељко рече

... сад ће доћи онај луди Иван Ивановић из покрета НАШИ што промовира Максима за рачун Ђилаша и с правом ће рећи да Поуке личе на порно сајт.

 ... a ja sam prestar više za sve te novine. :snoozer_11:

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...