Jump to content

Да ли у материји, не знам, да ли изван материје, не знам...


Vladan :::.

Препоручена порука

@Mиљан Л. Све то ми је мање више познато осим цепања фотона а у линку говоре о нечему другом колико сам на брзину прелистао. Али то сада није везано за тему осим ако не постоји неки начин да се твоја конструкција (тј. ово што си у два наврата писао) примени на ову појаву, нарочито ако би то значило да нема кршења природних закона

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 148
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 16 минута, drvce рече

Kazem, koristi se za rekombinaciju iz date zapremine sto moze, a ako zafali doprema se jos neutrinima, ako ima viska odliva se na istu slavinu, tako da nema meteza.

Е то би било јако занимљиво да се зна јер је рецимо у ваздуху ваљда угрубо око 70% азота и 20% кисеоника, а људско тело је ваљда око 70% вода а претпостављам да је остало угљеник и разно друго. Е сад има ли ту довољно материјала на нивоу електрона, протона и неутрона или можда значајно фали?

ОК је што се по овом сложенијем сценарију са неутринима (у односу на чисту рекомбинацију) то решава колика год да је разлика али чисто би било занимљиво као податак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Agaton Vuzman:

"Не разумем баш о чему се овде дискутује али ако хоћете да направите особу од 70 кила треба вам 70 кила ваздуха. Ако мењате све на нивоу протона, неутрона и електрона онда вам процентни састав није битан, грубо речено. Узмете само масу и поделите са густином ваздуха, дакле 70 кг/1.23 кг/м3 = 56.9 м3. Уздравље!"

Ово значи да је за једно људско тело потребан сав ваздух у једној великој просторији (4*6*2,5) што је неизводљиво без имплозије.

- - - - - - - - - 

Конверзија неутрина (лептона) у протоне и неутроне (кваркове):

https://books.google.rs/books?id=S7avUXmRTKkC&pg=PA453&lpg=PA453&dq="convert+leptons+to+quarks"&source=bl&ots=Rr2W7KZ7m2&sig=qXeYfe1UtuxJQ-zqF3SgtiQZjtI&hl=sr&sa=X&ved=0ahUKEwjpquvDkrTZAhUQDuwKHZeBBWoQ6AEIJzAB#v=onepage&q="convert leptons to quarks"&f=false

https://web2.ph.utexas.edu/~coker2/index.files/originmatter.htm

https://www.physicsforums.com/threads/new-physics-at-mu2e-detector.809773/

Има говора о конверзији миона у електрон али не и неутрина у електрон....

@drvce @Milan Nikolic

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2/20/2018 at 10:31, Vladan3 рече

Има говора о конверзији миона у електрон али не и неутрина у електрон....

shit-back-to-the-drawing-board.jpg

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, drvce рече

shit-back-to-the-drawing-board.jpg

Ја прошле недеље питао на форуму има 'л неки физичар да то мало рашчачкамо ако ја нисам нашао оно што треба али се нико није јавио. Ставићу опет па се можда неко јави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Vladan3 рече

Ја прошле недеље питао на форуму има 'л неки физичар да то мало рашчачкамо ако ја нисам нашао оно што треба али се нико није јавио. Ставићу опет па се можда неко јави.

Ajde da se podelimo, ja cu da nadjem tog fizicara, a ti razradi biznis model. Racunaj da meni ide neki procenat.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Умре физичар атеиста и дође пред Бога на суд. Каже му Бог: ”Ти си био добар човек са пуно љубави и чинио си многа добра дела. Заслужујеш да уђеш у рај. Али мораш да ми кажеш зашто ниси веровао у мене, да то разјаснимо.” Одговара физичар: ”Зато што сва чуда за која казаху да их ти учини заправо нису чуда. Све то може наука или ће моћи у будућности!” ”Заиста?”, упита Бог, ”Наука може да створи човека од праха земаљског?” ”Наравно, ништа лакше од тога!”, одговори физичар, сагну се и захвати пуну шаку земље! ”А нееее!”, прекиде га Бог. ”Узми своју земљу, немој моју да користиш!”

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, drvce рече

Ajde da se podelimo, ja cu da nadjem tog fizicara, a ti razradi biznis model. Racunaj da meni ide neki procenat.

Може... Агент 10%, менаџер 15%, ортак 50% па како год се уклопиш :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Milan Nikolic рече

pošto teologija priča o materiji kao volji Božijoj

Нисмо још стигли до тога али није немогуће да и то искрсне у неком тренутку :)

Ако се теоријска физика већ очешала о философију (а мислим и метафизику) није немогуће да и Максим каже коју реч, што да не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za nas Bog može da učini šta god hoće u fizičkom smislu, a fizičar uvek može da čuda razume kao perturbaciju.

Šta reći za konstituent koji ima bezvremene i besprostorne karakteristike? Fizičari traže odgovor, a teolozi ga već imaju. Međutim, tu ne može biti saradnje između fizičara i teologa.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад одосмо у офтопик али није можда лоша идеја за посебну тему у чему би можда (у будућности) могле да се додирну физика, философија, метафизика и теологија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Radi se o tome da je u kvantnoj fizici sve moguće, od onoga što ti ispituješ kao čuda. Ako neko može da upravlja teleportovanjem materije, a mogao bi recimo Bog, onda nije neko specijalno čudo da u određenom delu prostorije nestane vazduha, tamo gde ća stati telo da se iznenada pojavi.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Vladan3 рече

Сад одосмо у офтопик али није можда лоша идеја за посебну тему у чему би можда (у будућности) могле да се додирну физика, философија, метафизика и теологија.

Био је покушаја у току теме, ево једна моја идеја од пре.

Покушали смо да дефинишемо те појаве кроз сам појам слободе човека.

On 9/12/2017 at 15:19, Mиљан Л. рече

Било је добро питање у коментарима изнад дали човек може да подигне 1Т руком. Знамо да може да је подигне са механичком справом за скретање силе типа полуге или чекрка. Али тада ће померивши руку за 1 метар да подигне тежину од 1Т за 1 цм теоретски. Док реално то би било подизање од површине за разлику од 0.8 до 0.9цм. Човек је успео, за вишу дистанцу подизања мора да хода јер рука има ограничен радијус.

Док у Нови Завет пише да онај који има веру као зрно горушно може да подиже брда цела са свога места, само помисли својом, тј. ако нареди.

То су две различите врсте слобода. Различити принципи, не треба механичка справа за скретање силе, човековој вери која заповедивши подиже брдо од 1000Т. Тако да када би се тада појавио неко са механичком справом или неком дизалицом и отклонио брдо након човекове вере да ће то да се деси. Већа је вероватноћа данас да човек није наредио брду већ другом човеку или дизалици, док је могуће и да је овоме у дизалици и овом вернику пала на памет иста идеја другом методом.

То су две врсте слободе које као да су контрадикторне. Али дају неки увид у човеков избор. 

 

On 1/3/2018 at 11:39, Vladan3 рече

@Mиљан Л. Све то ми је мање више познато осим цепања фотона а у линку говоре о нечему другом колико сам на брзину прелистао. Али то сада није везано за тему осим ако не постоји неки начин да се твоја конструкција (тј. ово што си у два наврата писао) примени на ову појаву, нарочито ако би то значило да нема кршења природних закона

Ја сам мишљења да је природа светлости оно што доводи до Библијскик чуда и материјализација материјализација. Потребно је да одредимо сваку саставну физичку појаву и редослед истих, па на основу тога можемо да изведемо формулисано питање (задатак). Ко од тог задатка направи формулу, која је примењива из сваког угла. Тај је решио задатак, који се може поткрепити поновљеним огледом. Значи треба направит прво добру платформу извучену из теологије (конкретни скуп питања).

On 1/3/2018 at 11:39, Vladan3 рече

осим цепања фотона а у линку говоре о нечему другом колико сам на брзину прелистао

Fundamental particles constantly and randomly morph into “virtual” particles. A photon, for example, can temporarily become an electron and positron which quickly annihilate one another to reform the original photon. In a vacuum the process has little effect, but the electric field of an atom can interact with electron-positron pairs to create theoretically measurable results, some of which have already been fingered. One such event, which researchers had sought for decades, is photon splitting. In unrelated experiments, physicists studying quantum optics often create pairs of photons from single, higher energy photons by hitting a special crystal with laser light, but that process involves exciting the crystal’s atoms. In photon splitting, a photon first transforms into an electron-positron pair; then one of those particles emits a photon before annihilating with its partner to produce the second photon.

Извор: https://physics.aps.org/story/v10/st3https://en.wikipedia.org/wiki/Spontaneous_parametric_down-conversion

Комптонов ефекат, за шта је добио Нобелову награду: https://sr.wikipedia.org/wiki/Комптонов_ефекат

Вероватно ће вам бити интересантно и ово откриће. Ради се о квантном огледу, који доказује старију теорију где: два различита фотона која су проистекла из истог или су била повезана. Када се одаље нпр. са неколико "светлосних година". И даље су заправо повезани на такав начин да било шта, што се деси једном фотону. Аутомстски се пресликава на оном другом иако су удаљени толико да се и не виде. Извор: https://www.sciencealert.com/physicists-just-quantum-entangled-10-photon-pairs-and-set-a-new-world-record

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Milan Nikolic рече

da u određenom delu prostorije nestane vazduha, tamo gde ća stati telo da se iznenada pojavi.

Сличан сценарио сам обрадио у првом посту.

On 12/29/2017 at 1:17, Vladan3 рече

Ово важи и у супротном правцу тј. када је Христос нестао пред двојицом ученика у Емаусу. Јер ако је тиме формирао празнину тј. вакуум у околном ваздуху десила би се имплозија са сличним ефектима експлозији, јер би ваздушни притисак сав ваздух великом брзином потиснуо ка самом себи и мислим да то не би прошло без неког драстичног ефекта по ученике.

Није спорно да је реч о чуду него испитујем како и шта се десило за законима природе и да ли су морали да буду прекршени а до сада мислим да стоји да јесу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...