Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 5 минута, Isusovo magare рече

Ma znam :pop:šuti ne spominji gada:pop:...

Nego uhvati mi gripa pa ne mogu iz kreveta..a muči me nešto a nemam koga pametnog upitat..

Ima li bolest ikakve veze sa grijesima?!Ali nemoj zezat ozbiljno pitam.

Sva pala priroda ima veze sa gresima, pa tako i bolest ali to ne znači da si se ti razbolela jer si nekog napenalila juče recimo ... nego zbog pale prirode.

Da je to tako, dokazuje i sam Isus Hristos, koji budući da nije imao greha uzima našu palu prirodu na sebe i oblači grehovne  kožne haljine i sastradava sa nama u toj paloj prirodi. On to recimo nije zaslužio, zaslužio je da sija kao na Tavoru sve vreme.

Tako, da bolest manje ili više, dodje pa prodje, važno je da je smrt pobedjena.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Bokisd рече

postajemo realno bespocetni po blagodati, ali, se i dalje zadrzava apsolutna transedentnost Boga koji je jedini bespocetan.

Боксит, стидљиво се примичеш формули за коју сам ти тражио потпис, а онда би ова твоја реченица требало да гласи: postajemo realno bespocetni po blagodati, ali, se i dalje zadrzava apsolutna transedentnost Boga koji je jedini по природи bespocetan. Ја сам завршио школу да читам текстове. То ми је занат. Ти си ово "по природи" изоставио да би сугерисао беспочетност као апсолутну категорију, тако да је ово "реално по благодати" опет кобајаги. Према томе, ти треба да напишеш или потпишеш:

Бог је реално по природи беспочетан и ненастао, човек је реално по благодати беспочетан и ненастао. Кад ову формулу потпишеш, онда ћу рећи да мислиш као ми и Оци (док те не дуне Милан са својим хулним дахом). Ово потпиши без изостављања иједне речи и иједног слова. Сконцентриши се пре потписивања. Узми и прочитај оно што сам вам дао из Дамаскина. Јер кад укапираш да он говори о васкрслим Мојсију и Илији, онда ћеш схватити ово о чему ми причамо. Чекам параф...       

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Sva pala priroda ima veze sa gresima

Е, али Ис се никад није смејао нити је икад био болестан! То не пише у Писму. Пише само да је провоцирао људе...:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Е, али Ис се никад није смејао нити је икад био болестан! То не пише у Писму. Пише само да је провоцирао људе...:))

Čuj nije se smejao a voleo decu. :)))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Milan Nikolic рече

Где је ова Сарага, где је писала, шта се овде дешава? Цитирате је а нема њених порука. Само је развлачите као бесни пси.

Виш како се упада у небиће?:)) Чекамо од тебе богодухно тумачење васкрслих пре васкрсења Мојсија и Илије из Дамаскина... Да нас духовно назидаш... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Čuj nije se smejao a voleo decu. :)))

Бестрасно, није се клиберио са њима... Случајно му пала на памет она: свирасмо вам а ви не играсте... (ако је тако; исправиће ме Зорка).dobardecko 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Бестрасно, није се клиберио са њима... Случајно му пала на памет она: свирасмо вам а ви не играсте... (ако је тако; исправиће ме Зорка).dobardecko 

Ne dajem više emotikone na vracare. :)))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Узми и пиј цинк! Он преполови прехладу. Мада си требала пре да почнеш да га пијеш... 

Donese mi prije pola sata ovaj od Boga darovani muž,isto veli što i vi..

Dobro je,ne prigovaram ništa.:sunce:

Svejedno hvala na savjetu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Isusovo magare рече

Donese mi prije pola sata ovaj od Boga darovani muž,isto veli što i vi..

Dobro je,ne prigovaram ništa.:sunce:

Svejedno hvala na savjetu.

Доброг мужа ти Бог даде!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Isusovo magare рече

Donese mi prije pola sata ovaj od Boga darovani muž,isto veli što i vi..

Dobro je,ne prigovaram ništa.:sunce:

Svejedno hvala na savjetu.

Latinski recepti :)))

I dve molitve za svaki slucaj ako je prehlada od greha tvog licnog. :)))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ведран* Заобиђоше Дамаскина као да не постоји! Битно би Зорки да каже како су то моје интерпретације, али не чусмо њене!:)))) Оци их рокају, а они не знају одакле им бомбе падају!   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како можете тражити коментар тако експресно. Нити сте дали цео текст, значи не знамо контекст, амин могу дати само артемијевци.

Имају људи и други живот сем ове теме, имајте стрпљења, ја обећавам да ћу дати коментар када будем могао.

 

Уосталом зашто би вас узнемирило да неко нема сагласност са неким отачким ставом, не кажем да сте било шта доказали, него уопште. Колико сте пута само ви уштоповали отачке аргументе, као нису оци били дорасли томе како ви тумачите. Мени није то страшно када радите, то може бити здрава слобода, него је безвезе када ви држите до отаца нешто као да је Свето Писмо, а заправо није, нема потврде таквог учења како ви тумачите.

Већ сам био рекао, да сте само сталоженији, да остављате времену да други расуде, па макар годинама, не, ви сте већ пресудили да смо јеретици. Са друге стране, признајете да нема потврде у учењу Цркве о вашој теорији, само сматрате да ћете отворити свима очи да разумеју истину те ваше теорије.

 

Имао бих вам пуно тога рећи, али сада није време, животне обавезе ми не дозвољавају да се посведневно бавим истраживањем и читањем, а оно што бих вам само из срца рекао, није вам вредело. Зато дозволите да у своје време могу други да вам одговоре, а не да мислите како нико више нема шта да вам замери и да сте победили са том теоријом.

 

 

 

 

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видим вредни сте били у дневно-ноћној смени. 

:)))

Ја ћу то после полако да чешљам. 

Морам прво ногице у песак да ставим. :suncanje:

А ваља да се и живи од нечега. Мене не плаћају у Ватикану као попа. :)) Нити ми АВ као велики вођа даје  даје оромне паре за много деца. stretcher

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...