Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Svetlana Pecin-Saraguda рече

Осуди грех, а не грешника. 

Ti i o.Zoran ko da ste brat i sestra! U stvari mozda i jeste pa nam pravite predstavu. Moram ja to da proverim. Sumnjivi ste mi. :))

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 10 минута, Ведран* рече

Ма дај молим те. Где ти пише да је прошао кроз врата? Код Луке и нема врата него стаде међу њих док су причали. Ако ти се не може доказати ноторна ствар да то нигде не пише, онда с тобом не вреди уопште разговарати. 

Pa, upravo smo o tome i ranije pricali. Odlika pisma je, da jedan apostol ne prica , ono sto drugi, prica. Pa, kada se uzmu opisi svih apostola na jednom mestu, dobijamo siru pricu i mozemo da razumemo kontekst stvari.

Vedrane, ne ocekujes valjda od pisma da se bavi tako trivijlalnim stvarima i kaze, Isus dodje ispred vrata i posto su vrata bila zakljucana, on udje kroz zatvorena vrata i onda stade pred ucenicima. Ne, naravno. Nego, odlika pisma je, da skracuje neke takve nebitne opise i samo nas sledstvenim opisom stvari navede na jedno jednostavno i logicno razmisljanje , sta se tacno dogodilio.

Opet, kazem, tako su i oci i pisci crkve razumeli ovu epizodu sa vratima. Sad, moram da te pitam. Kako je tvoje vidjenje ove price, kako je Isus dosao i stao pred apostolima ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Trifke рече

A pazi i Kratos je na forumu i sva ostala kompanija i nista. Pa ovo je kao Zona sumraka! A ja ubedjivao avu kako su to ljudi bez predrasuda i iskreni u trazenju istine. Moracu pred njim da napravim metaniju!  :smeh2:

12:smeha:

Јао мајко мила! 

Види сад што заређаше Бокисду амине кад им откри топлу воду! Мајко рођена!

А теби нису сам самцат тај цитат хтели да аминују јер од својих предрасуда ништа не виде! А сви су ту и читају. 

Јао! Ово је било огољавање до коске.

Препоручи о. Зорану да изврши физолошке потребе пре него почне да чита. Ја одох!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

Moram nesto da kazem. :dedica:

""Zbog toga ,dakle, beztelesni i nepropadljivi i nevestastveni Logos Bozji stupa u nas prostor a da pri tom ni ranijje nije bio daleko.Jer, ni jedan deo tvorevine nije bez Njega, nego On,  postojeci uz svog Oca, sve Sobom ispunjava i snishodeci  ,zbog Svoga covekoljublja,  dolazi da nam se objavi. "

Zar ne pise, bestelesni Logos. To je ono sto i prica Damaskin, prosta Ipostas Logosa i Sina Bozijeg pre vremena, i slozena Ipostas tog istog Sina Bozijeg kada je u sebe primio nase telo i prirodu. Zar nije ovo sasvim logicno i jasno ? 

Kakva hula....kako bestelesni Logos?Ma nemoguće!Koji je taliban ovo posao majke ti?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

Pa, upravo smo o tome i ranije pricali. Odlika pisma je, da jedan apsotol ne prica , ono sto drugi, prica. Pa, kada se uzme opisi svih apostola na jednom mestu, dobijamo siru pricu i mozemo da razumemo kontekst stvari.

Vedrane, ne ocekujes valjda od pisma da se bavi tako trivijlalnim stvarima i kaze, Isus dodje ispred vrata i posto su vrata bila zakljucana, on udje kroz zatvorena vrata i onda stade pred ucenicima. Ne, naravno. Nego, odlika pisma je, da skracuje neke takve nebitne opise i samo nas sledstvenim opisom stvari navede na jedno jednostavno i logicno razmisljanje , sta se tacno dogodili.

Opet, kazem, tako su i oci i pisci crkve razumeli ovu epizodu sa vratima. Sad, moram da te pitam. Kako je tvoje vidjenje ove price, kako je Isus dosao i stao pred apostolima ?

 

Већ сам ти то одговорио. Непрестано понављаш исту ствар. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Kakva hula....kako bestelesni Logos?Ma nemoguće!Koji je taliban ovo posao majke ti?

Ja! Pogledaj ranije stranice!   :))):cheesy3:girl_smiley

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ведран* Pre nego sto odes pogledaj Kratosov komentar. Pa to je biser!   :))12:smeha:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Trifke рече

@Ведран* Pre nego sto odes pogledaj Kratosov komentar. Pa to je biser!   :))12:smeha:

Кратос се прави невешт. Видео је он да си ти то послао. Јавло ми се :))

Сад су сви паметни. 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović  Avo moj lepi avo! Evo veliku metaniju pravim pred tobom, sto posumnjah u reci tvoje o neprijateljima tvojim. Oprosti sto sam ikada ustvrdio da su iskreni istrazivaci istine. Evo u prahu i pepelu se kajem! Moj greh, moj greh, moj preveliki greh!  12:smeha::))12:smeha::))12:smeha::))girl_smileygirl_smileygirl_smiley

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Trifke рече

Ti i o.Zoran ko da ste brat i sestra! U stvari mozda i jeste pa nam pravite predstavu. Moram ja to da proverim. Sumnjivi ste mi. :))

Posvađao se moj bivši šef sa jednom strankom, tek će u jednom momentu on njoj: "Gospođo, vi ste toliko bezobrazni kao da ste moja rođena sestra.!" :))

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Trifke рече

Ja! Pogledaj ranije stranice!   :))):cheesy3:girl_smiley

Hvala brate Trifke sad te videh da si postavio.

Znači pored Damaskina imamo još jednog talibana Atanasija Velikog koji priča ono što mi ovde se ubismo da objasnimo eshatoncima...prevečni Logos a bez tela,mora da je i Atanasije doketa i manihejac poput mene....12:smeha::))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo još jednog talibana,Grigorija Bogoslova

a pošto je to potrebovalo veću pomoć, veću i dobija. A to Je bio sami Bog Logos, Predvečpi, Nevidljivi, Neobuhvatljivi, Bestelesni, Početak od Početka (Oca), Svetlost od Svetlosti, Izvor života i besmrtnosti, verni Odraz prvolike Lepote, Pečat neizmenljivi, Slika istovetna. Očev Izraz i Reč - dolazi u Svoju sliku (=u čoveka), i telo uzima radi tela (mojeg), i s dušom umnom se sjedinjuje radi moje duše, očišćujući slično sličnim. I u svemu, osim greha (Jsir. 4, 15), postaje čovek, začet od Djeve, koja je i dušom i telom predočišćena Duhom (Svetim) - jer je trebalo i rođenje počastvovati i devstvepost ispoštovatn - i proizašao je (iz majke) Bog sa primljenim telom, Jedan od dvoje suprotnih - tela i Duha, od kojih je jedno obožilo a drugo se obožilo. 

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Кратос рече

Hvala brate Trifke sad te videh da si postavio.

Znači pored Damaskina imamo još jednog talibana Atanasija Velikog koji priča ono što mi ovde se ubismo da objasnimo eshatoncima...prevečni Logos a bez tela,mora da je i Atanasije doketa i manihejac poput mene....12:smeha::))

@Ведран*   @Zoran Đurović  Ovaj dan moram da zabelezim. Kratos me nazvao bratom i Zahvalio mi se!  O happy day!  12:smeha:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Ведран* рече

Ја немам потребе да много мислим јер слушам Писмо. А Писмо каже да је стао међу њима. И још Писмо каже да није "као дух". А теби је потребно карикирање да је дух да оправдаш своју небиблијску позицију. 

 

пре 12 часа, Ведран* рече

Опет не читаш. Да, обрадовали су се кад им је показао руке и ребра, али тек НАКОН тога каже да су се обрадовали. А пре тога Лука каже да су били престрављени. Дакле, не измишљај јеванђеље.

Mislio sam da odgovorim redom na tvoja pitanja ( ali, mozda i nema potrebe ) vec smo rekli sve sto smo imali na umu. Samo na ovo moram da odgovorim , da ne bi ispalo da nesto izmisljam u vezi citata iz pisma.

U Luka 24, 37, stoji da su bili,...uplaseni misleci da je duh. I, sam Isus kaze, opipajte moje ruke i noge, duh ( odgovara na njihovu dilemu da su videli duha ).... nema kostiju i mesa.  Sasvim je jasno da nema nikakvog ucitavanja sa moje strane. :0201wink:

Da malo iskarikiram stvar, .... ako je moja pozicija nebiblijska, kakva je onda pozicija svetih Avgustina, Zlatoustog, Teofilakta Ohridskog, Justina Popovica, ....Averkija Tauseva ( ono sto sam trenutno nasao ) itd ,.... i na kraju i pape Ratzingera ( :))) ), koji svi tumace , kroz zatvorena vrata.

U vezi toga , da su se obradovali, rekao sam, ....na kraju ( celog dogadjaja i price ),.... su se obradovali njegovom pojavljivanju. ( mozes da pogledas ), propustio si ovu rec. Jasno je, pogledao sam celu pricu ( pre nego sto sam poceo uopste i da pisem ), i stoji,....da su bili prvo uplaseni, pa, su se posle obradovali, kada su videli njegove ruke i noge. itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...