Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ne piše da su svi u grobovima već vaskrsli, nego da će doći taj čas. A da dolazi i već je nastao čas kada će mrtvi oživeti, može da se odnosi na duše verujućih i na one mrtve iz Jevanđelja koje Hristos vaskrsava.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 1 сат, Milan Nikolic рече

Ne piše da su svi u grobovima već vaskrsli, nego da će doći taj čas. A da dolazi i već je nastao čas kada će mrtvi oživeti, može da se odnosi na duše verujućih i na one mrtve iz Jevanđelja koje Hristos vaskrsava.

Да, тако јехове и субоши, кад се испале у својим пророштвима, кажу да је Ис ушао у невидљиву Скинију!:)) Тако и ти, пошто не верујеш у васкрсење реалистички текст безбожно алегоризујеш. - Има још једно твоје скакање у уста: васкрсење није реанимација. Ако их је васкрсао, онда их је васкрсао у есхатолошким телима. 

Него, ВиГдовњаку, ђе ти је реченица из Максима? Лош ти тај хероин!:::::::))))))))))))))))    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Жика рече

Молим те Милане, наведи Максима. Ја то још нисам нашао. Који цитат од Паламе је у питању? Не могу да се сетим шта сте писали или сам прескочио.

Сад ће да ти наведе, у погрешном преводу::::::::))))))))))))))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Тихон рече

 Оче Зоране, од које вам је легуре живчани сустав?

Есхатолошке!:)) Мало се олакшам кад им залепим епитете из богате отачке ризнице... 12:smeha: Фарисеји и садукеји су барем затварали жвале кад их Ис победи у расправи. А ово су толико спори (тарди), што би рекао св. Августин (тај израз ваља превести са приглуп), да и не капирају кад су прсли. 

Ево ти га пример овог несрећног Боксита: католкиња укапирала да је њи'ов!:))  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Bokisd рече

као што то дословно показује свети Григорије Двојеслов, док други треба да се очисте након изласка из тела или док још бораве у овом земаљском месту, пре него што приђу на поклоњење Богу и удостоје се блажених удела... уз помоћ Божанствене доброте и човекољубља, које ће једне грехе, који су учињени по људској немоћи, одмах опростити и отпустити, како каже Дионисије Велики у „Размишљањима о тајни свештено упокојених“, док друге грехе након одређеног времена праведним судом или такође опрашта и отпушта, и то у потпуности, или олакшава одговорност за њих до оног коначног Суда. Sv. Marko Efeski

"удостојио да се узносе молитве за оне који су у паклу, дајући нам велику наду у опроштење оних који су у паклу од (грехова) који их задржавају и у утеху коју су послао."Sv.Vasilije Veliki. itd.

Свима нам је познато твоје незнање. Ово није никаква догматска беседа, него је полемички текст који није ни изговорен. Ево шта ти пише Погодин за ово: "Ова беседа представља лично мишљење светог Марка, а не званичан одговор Грка на званично поднети извештај латина о чистилишту, који смо раније навели. Званични одговор Грка уследио је нешто касније".

Да би избегао чистилиште он упада у 10и круг пакла из кога не може да се извуче. Позива се на св. Григорија Папу, а он је прави отац Чистилишта! Као када би се неко позивао на мене како ја кобајаги велим да мораш да постиш суботом на води да би се причестио!12:smeha:

Такође је погрешно наводити Васу, јер је он заступао апокатастазу. По том учењу пакао је привремено стање.

Хвала Богу да ово Марко није читао на сабору.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да поздравим ВСБ који је будан у ово доба! :sunce: Ја одо у св. Теодора у Риму да служим. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Да поздравим ВСБ који је будан у ово доба! :sunce: Ја одо у св. Теодора у Риму да служим. 

Pomeni me molim te.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pomeni me molim te.

Хоћу и ја то! :mahmah: Потребно ми је.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече
пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pomeni me molim te.

Хоћу и ја то! :mahmah: Потребно ми је.

Изгледа да оде. А ваљда ће нас Бог убројати кад поп помене "све форумске дангубе".

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Bokisd рече

Da pojasnim.

To sam naveo,( molitva ),  kao nesto sto je isto ( i kod vas i kod nas ) i to ishodi iz nase vere.

Drugo je cistiliste, gde se oprostenje odvija cistilisnim ognjem ( ne molitvama )

Je li da li je duša koja je  u stanju da sama sebi pomogne i preumili se Gospodu ili više toj duši nema promena koju bi sama mogla da izvede?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

Есхатолошке!:)) Мало се олакшам кад им залепим епитете из богате отачке ризнице... 12:smeha: Фарисеји и садукеји су барем затварали жвале кад их Ис победи у расправи. А ово су толико спори (тарди), што би рекао св. Августин (тај израз ваља превести са приглуп), да и не капирају кад су прсли. 

Ево ти га пример овог несрећног Боксита: католкиња укапирала да је њи'ов!:))  

A sto je tu lose ako je "nas"????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Isusovo magare рече

A sto je tu lose ako je "nas"????

Zato sto je boksid vatreno protiv.vas

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Isusovo magare рече

A sto je tu lose ako je "nas"????

Па то што он мисли да није 12:smeha:

Морао сам! :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Bokisd рече

Nisu upoznata sa pricom oko mitarstava ?

 

To bi bilo ovo koliko skuzih..

Ali to bi bilo čistilište brate dragi..barem su mene "plasili" s tim kako rece Snjegović(Snežana).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...