Jump to content

Јавно писмо умировљеног Владике Атанасија Патријарху Српском: „Сазовите хитно Архи­је­рејски Сабор!“

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, Paradoksologija рече

Дваес?

Недавно сам читала транскрипт скупштинске расправе с почетка 20. века. Дебата о решавању катастрофалног стања у болницама је прекинута примедбом да Косово још није враћено у састав Србије, а то је најхитније и најбитније питање. Кад вратимо Косово, лако ћемо за болнице.

Не бих ја ускакала у ову расправу, мени једино битно да људи свих националности и тамо и овде имају што нормалнији и безбеднији живот, па се онда може даље о томе како то постићи...

Када је у ХХ веку Косово најзад враћено у састав Србије, онда су попови почели да кукају да више немају о чему да беседе, јер ето сад је Косово освећено.

 

Наравно да је Косово увек било српска тема. То још Домановић у сатири "Марко Краљевић по други пут међу Србима" приповеда да је до Марка на небесима дошло кукање Срба о Косову. А ко је прочитао ову сатиру зна и како су се ондашњи Срби из времена Домановића дакле рачунај 19 век односили према Косову. Вазда кукњава а кад је дошао Марко и рекао ајде да светимо Косово ухапсише га.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ana čarnojević рече

to da ce biti rata ako ne pristanemo, to da je sad ovo posledica sveih losih politika do sada i bas sad treba da se cupamo...sve tu to teze plasirane u javni diskurs a ne cinjenice. 

Pa zar nije?

пре 1 минут, ana čarnojević рече

EU je bila jasna, nikakva prisila, sve mora biti stvar dogovora. 

Morate da rešite to ako oćete u jevropu,narod glaso za jevropu i ete ti,rešavamo.

Ali nisi mi jednu stvar odgovorila šta je za tebe rešenje?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, ana čarnojević рече

pa brate Kratose sta je volja Bozija nego najbolje rešenije?

 

Воља Божија је да се Срби муче око Косова, исто као Јевреји око Јерусалима.

Таман и да све остало реше од својих проблема да им остане то Косово да их кочи да постану нацисти, или НАТО-исти или Турци, или ЕУнијати. Док год је Косова Срби знају где им је место, ако га се неким случајем не дао бог ратосиљамо, брзо ћемо изгубити компас.

Мислим ако га се ратосиљамо као свог идентитета, у својим мислима и срцу.

Што се тиче Косова унутар Србије, од 1389 до данас је било више ван Србије него унутар Србије.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eve Pacoli kaže da imaju glasove za UNESCO.....7896634

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, ana čarnojević рече

ali kao sto kaze Zeljko, bojim se da smo mi sada vec nauceni da je to nemoguce, gotovo, propalo, iracionalno, mitomanski itd i da je racionalno ...evo vam pa cemo svi zajednu tu negde u taj tor gde treba. ne kao Srbi nego eto tako...par miliona nekih ljudi koji kao idu u Grcku na more i kao imaju super bolnice.

Има и тога али није баш све тако "црно". Рецимо ја сам '80 мислио да Срби више немају косовскозаветну мисао и осећај. Сви су се изјашњавали као комуњаре и џаба су гуслали гуслари о неправди с Косова, када је то слушало нас 100-тињак и то претежно из дијаспоре. Међутим када је Слобица( рахметли му душа у џенету) довео готово милион људи на Косово поље схватио сам да заправо о Србима не знам ништа.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Жељко рече

довео готово милион људи на Косово поље схватио сам да заправо о Србима не знам ништа.

Zanimljivo bi bilo da vidimo tada koliko ih je doveo da ostanu na kosovo polju.

Lako je naterati milion ljudi da viču na sav glas i posle toga se vrate u svoj udobni biograd, koliko od to milijonče bi ostalo na kosovo polju?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Zanimljivo bi bilo da vidimo tada koliko ih je doveo da ostanu na kosovo polju.

Lako je naterati milion ljudi da viču na sav glas i posle toga se vrate u svoj udobni biograd, koliko od to milijonče bi ostalo na kosovo polju?

Некада заиста лупиш бзвз

Има милион разлога зашто је ово значајан догађај у историји Срба а ти си узео да мериш тај догађај данашњим менталитетом и расположењем.

врх неразумевања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, ana čarnojević рече

onda je i taj  talas iskompromitovan, kako je to slikovito objasnio Milan St Protic, sa jedne strane medalje nacionalizam i Kosovski mit sa druge komunizam, kao dvoglavo cudoviste.

ali dobro je to, neka se precisti, neka ostane ono najsvetije i najvaznije, pa ako i to damo i izgubimo, nismo ga ni zasluzili. ali kad smo pa mi Hrista i zasluzivali. 

Јесте, то је и мени било одбојно и невероватно у исто време, али је то мој проблем јер сам позападњачен. Дуго ми је требало да схватим да заправо то и није неко двоглаво чудовиште.

Срби су као и Руси склонији левим идејама. Али с друге стране су и заветни народ. Тако да је та појава заправо сасвим природна.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

Mislim naseliti Kinezima.

Нема потребе иког да насељавамо

Срба доле има око 150 К а Шиптара имао око 900 К

Шиптари се масовно исељавају за 10 година биће фифти фифти

Само треба истрајати

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba poraditi na misiji hristijanizacije dalekog Istoka i dovesti mnoge da nasele naša područja. To je najverovatnije naša budućnost koja može biti blagoslovena.

  • Волим 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Кратос рече

Eve Pacoli kaže da imaju glasove za UNESCO.....7896634

Mislim, da je pitanje vremena kada ce se to desiti ( pre ili kasnije, svejedno ).

Onda, cemo kao drzava i Crkva biti u problemu. Oni ce sve uciniti da nase crkve i manastire prikazu kao svoju zaostavstinu i kulturu. Tesko je i sada nasim ljudima tamo, kako ce tek biti. Jadan nas  o.Sava Janjic, kako li mu je tesko da se izbori sa svim problemima. :blush:

Inace, mislim, da kada dodje vreme, trebace poseban Arhijerejski sabor, koji jedini moze dati odgovor , na pitanje unutrasnjeg dijaloga o Kosovu i Metohiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Grizzly Adams рече

Замисли ти сад кад Хрватска прихвата да има нормалне односе са Србијом

Brate kaži mi ko ti valja robu tamo po amerikama da i ja uzmem malo..:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...