Jump to content

Утицај духа Запада као главни узрок словенског нејединства

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 минута, Avocado рече

A u čemu je bitna razlika između:

"porobili države iz kojih su isterali naciste"

i

"uspostavili svoju vlast u državama iz kojih su isterali naciste"?

У томе што 

пре 50 минута, Grizzly Adams рече

Руси, тј. Словени су кроз цео ХХ век поробили пола света и наметнули најгору антихришћанску идеологију икад.

имплицира да су Руси нападали и поробљавали друге државе да би наметали своју идеологију (не знам шта је тачно мислио под "пола света", али пошто се прича о комунизму и 20. веку претпостављам да мисли на совјетску власт у европским државама после пада Немачке '45). Руска нога и комунизам (вероватно) никада не би крочили у било коју од тих држава да Немци нису први напали СССР, па како је руска контраофанзива напредовала, тако су улазили у једну по једну земљу у којој су до тада биле немачке трупе. А многе од тих држава су и ратовале раме уз раме са Немцима против Руса. И онда су то ови искористили да тамо остану и да успоставе власт. Оно, можеш да кажеш и "поробили", у суштини немам ништа против, али ајде да мало гледамо и историјске околности за промену.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Комунизам,нацизам, нељудски капитализам су идеје настале на западу.

Како се комунизам "имплементира" прочитајте у књизи Пожар у Крајини е онда лепо судите.

И опет кажем, сви смо ми на истоку и запдау жртве изама.

 

Ја тако некако мислим, а даље настављање би нас довело у ситацију кока-јаје колико видим.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, GeniusAtWork рече

Руска нога (вероватно) никада не би крочила у било коју од тих држава да Немци нису први напали СССР

SSSR je pre nemačkog napada aneksirao istočnu Poljsku, Besarabiju i Bukovinu (bilo u sastavu Rumunije), celu Litvaniju, Letoniju i Estoniju i napali su Finsku iz čista mira.

Sporazum Molotov-Ribentrop je imao tajne klauzule kojim Treći Rajh i SSSR dele Evropu na "interesne sfere".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

имплицира да су Руси нападали и поробљавали друге државе да би наметали своју идеологију


А нису?


Руска нога и комунизам (вероватно) никада не би крочили у било коју од тих држава да Немци нису први напали СССР


Ово је стварно смешно.... Како не би кад су окупирали Пољску заједно са нацистима још 1939?

Прочитај мало боље њихове књиге. Идеја је била светска револуција и да комунизам завлада светом, то су нас учили и у школи. "Америка и Енглеска биће земља пролетерска".



Sent from my iPad using Tapatalk

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, GeniusAtWork рече

У томе што 

имплицира да су Руси нападали и поробљавали друге државе (не знам шта је тачно мислио под "пола света", али пошто се прича о комунизму и 20. веку претпостављам да мисли на совјетску власт у европским државама после пада Немачке '45). Руска нога (вероватно) никада не би крочила у било коју од тих држава да Немци нису први напали СССР, па како је руска контраофанзива напредовала, тако су улазили у једну по једну земљу у којој су до тада биле немачке трупе. А многе од тих држава су и ратовале раме уз раме са Немцима против Руса. И онда су то искористили да тамо остану и да успоставе власт. Оно, можеш да кажеш и "поробили", у суштини немам ништа против, али ајде да мало гледамо и историјске околности за промену.

Pa imali su i oni imperijalistički deo prošlosti kada su zauzeli prostranstva u Aziji i mnoge tatarske etničke grupe... i nije da carska Rusija nije pokušavala da se širi na sve strane, pa da možemo da zaključimo da njihova noga ne bi nigde dalje kročila da nije bilo Hitlera... ali da, u pravu si za to preciziranje... i Grizli je u pravu kada implicira da jednom Čehu ili Poljaku ta distinkcija da je oslobođen, a ne porobljen ne bi baš mnogo značila... tačnije, značila bi mu kao dobar povod da te nabode...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Комунизам,нацизам, нељудски капитализам су идеје настале на западу.


Капитализам само значи слободу појединца, да свако ради шта хоће и сам доноси одлуке у животу. Шта је ту лоше? Шта је "нељудски"?



Sent from my iPad using Tapatalk

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

 


Капитализам само значи слободу појединца, да свако ради шта хоће и сам доноси одлуке у животу. Шта је ту лоше? Шта је "нељудски"?



Sent from my iPad using Tapatalk

 

Теорија. Као што су сви изми теорије које кад се спроведу у праску сатиру човека. И ни један нећу представљати као добар или мање зло.

Шта је лоше и нељудски? Питај оне који напорно раде ноћне смене од Србије до Кине и Индије за ситан новац не би ли западни систем функционисао а врхушка тог систем пуцала од вишка капитала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аурор рече

Jesi li čuo za Gulag? 

Јесам,што, мислиш да је тамо убијено 716 000 људи годишње или 60 000 месечно?

Чекајте,нисте ваљда помислили да желим оправдати стаљинизам , али ми ово око цифара заиста звучи фрапантно и невероватно...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теорија. Као што су сви изми теорије које кад се спроведу у праску сатиру човека. И ни један нећу представљати као добар или мање зло.
Шта је лоше и нељудски? Питај оне који напорно раде ноћне смене од Србије до Кине и Индије за ситан новац не би ли западни систем функционисао а врхушка тог систем пуцала од вишка капитала.


Па у Кини су комунисти на власти. :)

А Индија тек једва да излази из социјализма.

Како им је онда капитализам крив?


Sent from my iPad using Tapatalk

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесам,што, мислиш да је тамо убијено 716 000 људи годишње или 60 000 месечно?
Чекајте,нисте ваљда помислили да желим оправдати стаљинизам , али ми ово око цифара заиста звучи фрапантно и невероватно...


Па јесте. Звучи фрапантно и невероватно...


Sent from my iPad using Tapatalk

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Зосима рече

Јесам,што, мислиш да је тамо убијено 716 000 људи годишње или 60 000 месечно?

Чекајте,нисте ваљда помислили да желим оправдати стаљинизам , али ми ово око цифара заиста звучи фрапантно и невероватно...

Da bre, desetine miliona ljudi...

Ubili su milion i po u malenoj Kambodži samo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види брате, ако ти не капираш да се сви ти комунисти, капиталисти и ко све не, напија крви народу са својим генијалним идејама онда ништа.

Али ајде да рашчланим. Западне корпорације долазе у Србију или Индију или Бугарску где за ситан новац ,од ког човек у тој земљи може само да преживи, израбљују раднике, узимају природне ресурсе, богате се на рачун човека који мора да рмба као роб, да не спава ноћима итд. Локалне поглавице које заступају неки други изам пристају на постојање корпорација јер су добро подмазани. И капитализам човека третира као ресурс. Јел човек ресурс?

 

Таква слобода ми не треба исто као ни она комунистичка.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Avocado рече

Pa imali su i oni imperijalistički deo prošlosti kada su zauzeli prostranstva u Aziji i mnoge tatarske etničke grupe... i nije da carska Rusija nije pokušavala da se širi na sve strane, pa da možemo da zaključimo da njihova noga ne bi nigde dalje kročila da nije bilo Hitlera...

Нормално, то уопште није спорно. Русија је империја, све империје освајају па тако и они. Гризли је поменуо један део историје где је СССР држао пола Европе и тако раширио комунизам. Ја сам само додао да им је то омогућено због Немаца. Јер да они нису правили уговоре са њима где су делили територије (ово што је Аурор поменуо) и да их после нису напали, Стаљин се никада не би усудио да сам покуша освајање било кога. Поготову јер је добио по носу једном кад је то покушао са Финском, где 'моћна' Црвена Армија није успела пуну годину да победи земљу са неупоредиво мање становника и смешном војском у поређењу са њима.  

Елиминиши Трећи Рајх из једначине и комунизам се никада не би оволико проширио по Европи.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...