Jump to content

САД напале крстарећим ракетама базу сиријске војске као одговор на употребу хемијског оружја


Препоручена порука

Да ли је ико погинуо у бази? У почетку је било неких извештаја, али не знам колико су кредибилни.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Grizzly Adams рече

Та база је отворена за рад после мање од 24 часа... а ми бар знамо кад они удесе аеродром колико треба да се поправи. Нешто ту не штима...


Sent from my iPad using Tapatalk

Samo da ubacim jednu cisto tehnicku stvar: rakete Tomahavk manje-vise nisu namenjene za nekakva trajnija onesposobljavanja samih baza, nego za tackaste udare po zgradama i tehnici. A da bi baza bila na duze ili trajno onesposobljena, potrebno je oruzje koje ce da preore piste i prilazne staze, jer je ovde aerodrom u pitanju. Tomahavk ne onesposobljava piste.

Znaci, s te strane gledano, moze da se pretpostavi da nije ni bila namera da se baza onesposobi, nego da se sto vise aviona i PVO sistema unisti ili osteti "beyond repair", jer su odatle avioni stalno dejstvovali na polozaje drekavaca.

Medjutim, kako mnogi primecuju, unisteno je svega 5-6 starih MiG-23 (lovci, avioni za vazdusne duele, koji ograniceno mogu da se koriste i za udare po zemlji, cak kazu da je par njih u stvari tu bilo na remontu), kao i nekoliko starih transportnih Antonova, i par samohodnih lansera za neke rakete zemlja-zemlja kratkog dometa.

Medjutim, KUB sistemi PVO-a, koji su poredjani na vise mesta oko baze, su uglavnom preziveli, tj. nisam video da je ijedan stvarno pogodjen, nego samo oko njih.

E sad, k`o sto i kazes brate, samo dan nakon napada, u bazu su prispeli sirijski jurisni avioni Su-22 (jesu stariji, ali rade pos`o), i ruski jurisni helikopteri Ka-52 (najmodernija tehnologija), i odma` su krenuli da vrse udare po polozajima drekavaca koji su u reonu te baze. Znaci, piste i prilazne staze skoro sasvim netaknute, i sa njih moze da se polece i slece.

Ono sto sam `teo da kazem je da - gledano tehnicki - ima osnove da se misli i da jeste i da nije bilo dogovora...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ћириличар рече

Meni je ovaj video zagolicao mastu. Covjek vjeruje da je ovo sve bilo orkestrirano i da se Sirijci upozoreni na udar ranije, jer navodno Tramp igra devetodimenzionalni sah. Posto nijesam u ovim vojnim tehnikalijama vican, zanima me sta imas reci glede argumenata koje iznosi? ( i spremi se za povracanje zbog CNN propagande )

 

...

Da, sve je objasnjeno vrlo razborito, nema sta da se doda.

Sad, kad se pogleda i iz ovog ugla, sasvim izgleda izvesno da je u pitanju neka ovakva rabota.

Medjutim, ja sam se negde napred na temi ipak ogradio od toga za sad, iz prostog razloga sto 1) niko to od nas ne moze stvarno da zna dok vreme ne pokaze (ili ne pokaze), i 2) kako god bilo ocigledno ovo sto se prica, masa politicara ucesnika ovih kriza su strahovito prevrtljivi, da prosto ne moze da im se veruje sve do neke skroz jasne i nedvosmislene potvrde.

U svakom slucaju, gledamo, mozda nam uskoro nesto bude i jasnije, vazno je samo da se to ne rasiri ni metar dalje... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vedran рече

Да ли је ико погинуо у бази? У почетку је било неких извештаја, али не знам колико су кредибилни.

Prve vesti su javljale da je bilo navodno nekoliko nastradalih vojnika, i nekoliko civila tu negde oko baze.

Ja do sad nisam naisao ni na jednu sliku ili bilo koju drugu potvrdu toga.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, glede tog navodnog hemijskog napada... i oni imaju "sendvicare"... :smeh1:

...

136404_106548739_C82_Wp7_JXs_AAb_FBr.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, obi-wan рече

Inace, glede tog navodnog hemijskog napada... i oni imaju "sendvicare"... :smeh1:

...

136404_106548739_C82_Wp7_JXs_AAb_FBr.jpg

O.O

Matere mi, sad mi je zao sto vise se ne ratuje kao prije 200 godina i ranije. Posteno se iskrljamo bez ovih ljigavosti, pa kom opanci a kom obojci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ћириличар рече

O.O

Matere mi, sad mi je zao sto vise se ne ratuje kao prije 200 godina i ranije. Posteno se iskrljamo bez ovih ljigavosti, pa kom opanci a kom obojci.

E, pa ne moze tako. U takom ratovanju ovak`i ljigavi uvek su dobijali po tintari, oni umeju samo ovako - najljigavije i najprljavije.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pored velike graje po internetu, kojom negoduju mnogi Trampovi glasaci, ima i drugih zanimljivih stvari.

U Dalasu, haker upao u gradski sistem za uzbunjivanje i odjednom ukljucio svih 156 gradskih sirena...

...

https://www.usatoday.com/story/news/2017/04/08/hacker-triggers-all-156-emergency-sirens-dallas/100212412/

C86AAuEVoAAkFDR.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.facebook.com/GenEuropa/?fref=nf

"When Sultan Erdogan welcomes the attack on Syria you just know it was the wrong move."

Turkey welcomes US Syria strike and urges a no-fly zone

wire-356207-1491563723-169_634x463.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SYRIA: Russia & Iran say US strike on Syria cross "red lines", will respond with force against any future breaches

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-allies-idUSKBN17B0K7?feedType=RSS&feedName=topNews&utm_source=twitter&utm_medium=Social

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пази кад је и овај матори за убијање... стварно та политика уништава неуроне у мозгу...

Јес да их и није имао пуно...

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko je ovo relevantno nemam pojma:

44m44 minutes ago
More
New #USA #falseflag underway :

#Trump threats attack #Syria again.
Meanwhile, terrorists say #SAA is using white phosphorus in #Idlib.

So, you see folks, #HRC was worse than #Trump but not by much.
Confrontation is UNAVOIDABLE.
Pray for a excelent initial RU AA performance.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Grizzly Adams рече

Пази кад је и овај матори за убијање... стварно та политика уништава неуроне у мозгу...

Јес да их и није имао пуно...

 

Well, now I'm all for Rand Paul now, without a doubt :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...