Jump to content

САД напале крстарећим ракетама базу сиријске војске као одговор на употребу хемијског оружја


Препоручена порука

A evo koga je mali Vucko primio neki dan, za one koji to vec ne znadu, naravno...

17799004_10154545308198333_6030140674975

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posto se i dalje krchka, amur ide za Moskvu da im satro da neki ultimatum, i ostalo sto se shushka, da nastavimo da pratimo razvoj situVacije...

...

"Kad sam se vec ukljucio, da komentarisem i ja: 
Diskusija o eventualnom vojnom sukobu USA i Rusije u kontekstu Sirije nikako nije off topic. To je sustina ovog rata, i tu lezi rasplet rata. 
Rusko nereagovanje na napad tomahavcima je jos jedan maestralni potez velemajstora. Sah se igra do mata. 
Vijest da je zajednicki komandni centar Rusije, Irana i milicija koje podrzavaju Asada izdao saopstenje o prelasku crvene linije je tacna, i glavna je vijest na CNNu. 

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-allies-idUSKBN17B0K7
Sad, koliko taj komandni centar moze da se smatra zvanicnim ruskim izvorom jeste diskutabilno. Medjutim, vijest je objavljena jucer, i rusi jos nisu demantovali ili opovrgli saopstenje. Tako da je to mozda laufer na g7. 
Drzavni sekretar Tilerson ide sutra u Moskvu. Jucer je izjavio da su oni samo morali da kazne izvrsioce napada hemijskim oruzjem, i da se americka politika u Siriji ne mijenja. Ovo zato sto je prije sedam dana izjavio da je problem u Siriji ISIS, a da Asad nije prioritet. Onda jucer ona njegova ambasadorka u UN izadje na CNN i ospe po Asadu i kaze da bez silaska Asada nema rjesenja. Cak je i CNN zbunjen. Pitaju se sta je Trampova politika prema Siriji. 
Tilerson dalje izjavljuje da smatra ruse saucesnicima Asadovim u ovom napadu bez obzira da li nisu znali, ili ih je Asad nadmidrio. Vratice se iz Moskve podvijenog repa. Jos kad mu skinu orden Ruskog prijateljstva koji je dobio prije par godina kao CEO Exxona.... 
CNN iz sata u sat trubi da napad tomahavcima na avio bazu koja je par sati kasnije proradila ne znaci nista, i da Tramp nema strategiju u Siriji. I to mi zvuci tacno. 

Rusi su odgledali tomahavke, onda su krenuli u propagandnu akciju na legitimitet napada, onda su se povukli iz sporazuma o sprecavanju sukoba u vazduhu nad Sirijom. Krajnji rezultat Trampovih napada u Siriji jeste znacajno pogorsavanje pozicije i operativnosti americke vojske a pogotovu avijacije u Siriji, fakticka zona zabrane letenja za USAF u bilo kojoj zoni gdje operise ruska avijacija, otvorena vrata Rusiji da eskalira svoje vojno prisustvo u Siriji i potpuna eliminacija amerike iz bilo kakvih politickih rjesenja na terenu u Siriji. Ovim potezom su amerikanci "zafarbali sami sebe u cosak"."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_408.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno, da ponovimo - poneki komentar sto prenesem sa drugog foruma nije crveno slovo, prenosim one koji se tamo smatraju ozbiljnim sagovornicima, da bismo i mi ovde sa vise strana sagledali to sto pratimo. Mogucnosti su raznovrsne, od "tresla se gora..." do onih koje lako mogu da opredele dalji tok kompletne civilizacije.

Ono sto znamo za sad je ono sto je bilo (tj. sto smo vec postovali), i jos 1) da u Amurikama za sad izgleda kao da nema zaustavljanja, nego su se nesto kao naostrili (to moze da znaci samo da su skontali da je konacan pad islamske paradrzave na pomolu), ne zeleci da im propadne investicija, i da im se iz ruku izmakne sav taj gas i nafta koje bi terali preko Sirije SVOJIM gasovodima, i 2) da su Rusi jos odavno skontali da se Rusija ne brani na ruskoj granici, nego mnogo ispred toga, kao sto smo mogli i da vidimo na primerima Gruzije, Ukrijaine, a sad evo i Sirije.

Ne zaboravimo: svidelo se to nekom ili ne, ali krajnji cilj svih ovih ratova na toj strani sveta nije ni arapski svet, ni Iran kao takav, nego Rusija, kao sto je krajnji cilj svih zbivanja na dalekom istoku Azije - Kina.

Rasplet je jos uvek sasvim nepoznat, a mi da se molimo da bude sto manje krvav (ako moze i da se izbegne krvoprolice, tim neuporedivo bolje).

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

БЕРЛИН - ''Саветник Министарства унутрашњих послова Немачке за питања Блиског истока и арапског света Михаел Лидерс сматра да је напад нервним гасом на становнике Хан Шејхуна у Сирији изведен „под туђом заставом”, односно да је подметнут сиријској влади.

Постоји велика вероватноћа да је Турска испоручила терористима групе Ал Нусра нервни гас те су тако терористи могли да га употребе како би навели светску јавност да је реч о злочину сиријског председника Башара ал-Асада, тврди овај стручњак за Блиски исток и некадашњи уредник недељника „Цајт” за теме с тог подручја, преноси Дојче веле''.

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Путин: Терористи у Сирији припремају нове провокације хемијским оружјем

Русија има податке да терористи припремају нове провокације хемијским оружјем у још неколико региона Сирије, између осталог и у околини Дамаска, изјавио је руски председник Владимир Путин.

Како је рекао, терористи намеравају да искористе хемијске супстанце и поново за то да оптуже званичне сиријске снаге.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ups... Sean Spicer, isječak s današnje presice u Bijeloj kući, malo mu se omaklo na 0:35... "... Cilj nam je da se destabilizira Sirija... [pauza dok shvati što je upravo rekao] ...destabilizira sukob u Siriji, smanji opasnost od Isisa..." i nakon toga indirektno optužio Ruse da su odgovorni za kemijski napad jer su došli u Siriju podržati Asada."

...

"Wow..... Nije se cak ni najvestije izvukao! 
"Destabilise" a conflict?! Nikada pre nisam cuo da je iko ikada upotrebio frazu "destabilizacija konflikta". Konflikt je sam po sebi nestabilna stvar...

Ozbiljno se izleteo."

...

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_415.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo pravog Izrailjca (Amurikanca) u kome nema lukavstva!

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Ал их је поцепао, свака му част... :dobro::skidamkapu:

Kad samn bio mali, odrastajuci na toj kulturi filmova, stripova i muzike sa Zapada, ovako nekako sam zamisljao pravog Amerikanca. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече

Kad samn bio mali, odrastajuci na toj kulturi filmova, stripova i muzike sa Zapada, ovako nekako sam zamisljao pravog Amerikanca. :)

Па свима су нам идоли били Џон Вејн и Клинт Иствуд... ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Grizzly Adams рече

Па свима су нам идоли били Џон Вејн и Клинт Иствуд... ;)

Dobro, meni vise Harison Ford i Mark Hamil, ali to je samo pitanje zanra i generacija... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:laugh1:

Dobro, uozbilji se malo, znamo da nije tako...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, neposredno nakon amurickog napada, pojacana je vazdusna ofanziva na prakticno sve polozaje drekavaca u pokrajini Hama.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...