Jump to content

Свети Грација и Злославни Ава Римски, Зоран Ђуровић

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Pojava Platona u Crkvi Bogorodice Ljeviške govori, pre svega, o nivou kulture na kome se nalazila tadašnja srpska crkvena elita. Međutim, ovaj manastir nije izuzetak, jer se slična freskopisna kompozicija nalazi i u manastiru Žiča.

Platon-freska.jpg

Platon i Aristotel na freskama srpskih manastira!

То си ти нешто сањао да су без ореола...12:smeha:

 

philosopher.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, GresniStanoje рече

Значи сви мученици су умрли узалид? Будале, требали су прећи на веру својих гонитеља! Али малоумници не разумеше да се човек може спасти одрицањем Христа.

Црква признаје католицима Крштење, Рукоположење и Брак управо јер верују у Христа и не одричу га се. Е сад, ако сви ви мислите другачије.

 

Едит: Налазим да је битно.

Црква признаје и многобошцима брак. Брачном пару који се крсти признајемо брак из многобоштва. Шта ћете сад?

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, GresniStanoje рече

Значи сви мученици су умрли узалид? Будале, требали су прећи на веру својих гонитеља! Али малоумници не разумеше да се човек може спасти одрицањем Христа.

Читајући твоје православље, понекад помислим да су заиста узалуд умрли...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, GresniStanoje рече

 

philosopher.jpg

Да, већином се приказују без ореола, јер немају култа, и стављају се обично у припрату цркве или у лозе. И називају се мудрацима, што је једна од светачких титула. Јер мудар можеш бити само по Мудрости која је Син. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Bokisd рече

Ili, mislis da Duh dise i van granica mapa pomesnih pravoslavnih Crkava ?

Или Ви мислите да не дише?

Зашто онда признајемо Тајне католицима?

Ако Дух не дише код католика, зашто онда не крштавамо наново крштене у католицизму? Зашто не рукополажемо веч рукоположене у католичкој вери?

Католички епископ остаје епископ и код нас. Крштен такође остаје крштен.

Шта Вам ту није јасно?

Или Дух греши или Ви? Саберите се!:cheesy3:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Леон Професионалац рече

О, да! Наравно да мислим.:ok:

Сетите се ових речи кад Вам из наручја Аврамовог буде махао Св. Леополд док се будете патили.

Moram da se nasalim,.....tesko cemo gledati taj film....Just_Cuz_19

Jer, ipak, imamo i mi nase svetitelje , pa, se nadamo da cemo biti tamo, gde ce biti i oni posle Vaskrsenja.

U taj film bi trebalo da verujemo, mnogo je realniji i lepsi....:)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Леон Професионалац рече

Црква признајемо католицима Крштење, Рукоположење и Брак управо јер верују у Христа и не одричу га се. Е сад, ако сви ви мислите другачије...

То ништа не значи. Па Крштење се признаје свима (када је у име Свете Тројице), а Рукоположење свим оним јеретицима који имају апостолско прејемство. Поседовање апостолског прејемста није довољан услов за постојање благодати међутим. Еј, у историји цркве људи убијали и гинули за много мање разлике него што постоје између паписта и правоверних, а сад по вама испада да је све то џаба. Испада да су Свети Оци били малоумни.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Јанко рече

Читајући твоје православље, понекад помислим да су заиста узалуд умрли...

Реци то онима које погубише паписти јер не хтедоше да прихвате унију. Бесрамниче!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Zoran Đurović рече

А вама свеци како вам који одговара...:)) Прокустрово правило кад наиђете на нешто што руши вашу концепцију...

Мада морам да признам да се дивим вашој храбрости, јер хула на Духа Светога се састоји у непризнавању његових чуда... Нећеш имати изговора на Дану суда.

Nije bas tako, opet malo ucitavanje stvari.

Ovo sam rekao u smislu, onoga, sto prica sv.Fotije Veliki, da kada sravnjujemo neke stavove svetih, pa, ako imamo na jednoj strani stotine svetitelja sa slicnim stavovima i na drugoj nekoliko desetina svetitelja sa drugacijim tumacenjem stvari,....onda cemo naravno, da se priklonimo stavovima vecinskog misljenja svetih.

Tako da, u ovoj prici,  jasno je, .....na cijoj je strani 'vecina'....:)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, GresniStanoje рече

То ништа не значи. Па Крштење се признаје свима (када је у име Свете Тројице), а Рукоположење и Брак свим оним јеретицима који имају апостолско прејемство. Поседовање апостолског прејемста није довољан услов за постојање благодати међутим. Еј, у историји цркве људи убијали и гинули за много мање разлике него што постоје између паписта и правоверних, а сад по вама испада да је све то џаба. Испада да су Свети Оци били малоумни.

O, ovome smo vec raspravljali na onim legendarnim temama i nema nista sporno. :ok:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Леон Професионалац рече

Да! Кључ је та љубав. Некад је силом треба убацити у нечије срце.

Ova ti je Njegoseva.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

ondas cemo naravno, da se priklonimo stavovima vecinskog misljenja svetih.

А који су то свеци тврдили да чуда која врше католички свеци су демонска чуда? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

Moram da se nasalim,.....tesko cemo gledati taj film....Just_Cuz_19

Jer, ipak, imamo i mi nase svetitelje , pa, se nadamo da cemo biti tamo, gde ce biti i oni posle Vaskrsenja.

U taj film bi trebalo da verujemo, mnogo je realniji i lepsi....:)

Ви одређујете ко ће где бити? 12:smeha:

Варате се ако мислите да се светост тако наслеђује. Имамо наше свете, смеју се скупа са свима несветима а светима и са свим светим католицима и светим Индусима и светим муслиманима и ургирају код њих се да Вам не узму за зло што сумњате у њихову светост и што хулите.

Замишљам ваше фаце кад гледајући горе на балкону Царства будете угледали и турске турбане. Како ћете се сетити ових речи, све то замишљам. :skidamkapu:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bokisd рече

O, ovome smo vec raspravljali na onim legendarnim temama i nema nista sporno. :ok:

 

Па да. Ово што они сада раде је израз непоштовања како према правовернима тако чак и према јеретицима кроз историју. Јер јеретици иако беху јеретици беху храбри и херојски људи чврстих убеђења спремних да све учине за своју веру коју сматраше истинитом. Иако не беху у праву о Истини, јеретици барем нису тврдили да има више од једне Истине.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...