Jump to content

Расправе о бесмртности душе и о свесности душе након смрти


Препоручена порука

Управо сада, Bokisd рече

Sto ? Ja sa tim nemam problema. :945729:

 

Dobro onda da znaš samo da se Bog Logos Sin Božji ovaplotio i nije postao samo čovek, on je iako na zemlji još uvek onaj te isti Božanstveni Logos ili prisnije rečeno Sin Božji.

Ti Božanske osobine spuštaš i prizemljuješ.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

пре 31 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kao posledica objašnjenja blejanja duša na nebu.

Vidiš zašto ja razmišljam.....

Evo dokaza da ja lažem....;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ajde vi meni opšite gde su duše, šta rade, i kako one očekuju i iščekuju dan suda i dan svog vaskrsenja? Ajde ako vam nije teško.

Previse trazis. Moramo da pitamo neke iskusnije i duhovnije, da nam objasne, kako to ide ....tamo.

Koliko se secam, u duhovno - podviznickoj literaturi, postoje opisi tih mistickih dogadjana koja prate zivot i put duse posle smrti.

Pa, ko voli, nek izvoli, ....neka procita. :citac:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Kratos рече

Evo dokaza da ja lažem....;)

Naravno da lažeš, jer ja kažem da je upravo jeres nastala zbog toga što su sva objašnjenja o dušama na nebu ličila manje više nego na čekanje, išćekivanje, ubijanje vremena do ONOG DANA, što bi rekli moji u komšiluku blejanja u kraju. Da l je sad taj kraj gde se bleji dobar, lep moderan, rajski nije ni toliko bitno jer se ipak IŠČEKUJE dan svog vaskrsenja i života večnog u netruležnim telima.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Previse trazis. Moramo da pitamo neke iskusnije i duhovnije, da nam objasne, kako to ide ....tamo.

Koliko se secam, u duhovno - podviznickoj literaturi, postoje opisi tih mistickih dogadjana koja prate zivot i put duse posle smrti.

Pa, ko voli, nek izvoli, ....neka procita. :citac:

 

Rečnikom moderne teologije,bleje.Ulazi od sad u rečnik pravoslavne teologije.:D

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Naravno da lažeš, jer ja kažem da je upravo jeres nastala zbog toga što su sva objašnjenja o dušama na nebu ličila manje više nego na čekanje, išćekivanje, ubijanje vremena do ONOG DANA, što bi rekli moji u komšiluku blejanja u kraju. Da l je sad taj kraj gde se bleji dobar, lep moderan, rajski nije ni toliko bitno jer se ipak IŠČEKUJE dan svog vaskrsenja i života večnog u netruležnim telima.

Nazvao si pravoslavna objašnjenja blejanjem.I jasno potvrđuješ i u ovom postu da ne lažem.

Ne bih te više zadržavao na tu temu.Veruj šta god oćeš i koje god od sektaških američkih jeretičkih objašnjenja.već sam ti rekao,tvoja lična stvar.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Kratos рече

Nazvao si pravoslavna objašnjenja blejanjem.I jasno potvrđuješ i u ovom postu da ne lažem.

Ne bih te više zadržavao na tu temu.Veruj šta god oćeš i koje god od sektaških američkih jeretičkih objašnjenja.već sam ti rekao,tvoja lična stvar.

Kakva bre sektaška objašnjenja pa ti koristiš sektaška objašnjenja u tvom slučaju su hologrami bliži tvojim objašnjenjima a ne u mom. 

Ne bi ni ja više tebe zadržavao dušo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kakva bre sektaška objašnjenja pa ti koristiš sektaška objašnjenja u tvom slučaju su hologrami bliži tvojim objašnjenjima a ne u mom. 

Ne bi ni ja više tebe zadržavao dušo.

Holograme si ti ubacio ne ja.Zašto lažeš?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Bokisd рече

Previse trazis. Moramo da pitamo neke iskusnije i duhovnije, da nam objasne, kako to ide ....tamo.

Koliko se secam, u duhovno - podviznickoj literaturi, postoje opisi tih mistickih dogadjana koja prate zivot i put duse posle smrti.

Pa, ko voli, nek izvoli, ....neka procita. :citac:

 

Pa eto u duhu misionarenja ti postavi ovde neko objašnjenje ili link ka objašnjenjima.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Zato što sam rekao da su hologrami pogrešni ali tebi ne vredi pričati.

Ti si poredio duše s hologramima ne ja.Ne izvrći.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Kratos рече

Ti si poredio duše s hologramima ne ja.Ne izvrći.

Da rekao sam da su takva objašnjenja koja ti nudiš inspirisala ljude da počnu da razmišljaju o hologramima. A ne pravoslavna objašnjenja. Otkud tebi da ti imaš potpuna pravoslavna objašnjenja?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kopitar рече

Kakvo stanje...To je živi odnos , najljubavniji . Stanje - blejanje.

Rajsko stanje blaženstva duše u prisustvu Božijem.Ti beše si katolik?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...