Jump to content

"Само не прелазите границу!" - Исповест и разрушени брак

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

пре 4 минута, obi-wan рече

Naravno, ali covek onda lepo promeni duhovnika i sredinu, i ide dalje.

Е али то је "грех" веле задушне бабе које кроје теологију у Русији а и код нас по прилично!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

Naravno, ali covek onda lepo promeni duhovnika i sredinu, i ide dalje.

Ма стоји то када си слободан, независтан, одрастао човек са формираном личношћу која не погодује манипулацијама и емотивним уценама.

Али смо у уводном посту имали буквално девојчицу која је одмах по уласку у веру упала у ову причу. Ништа друго није имала да упореди, да се дистанцира, да одвоји жито од кукоља.

Ја сам у цркву ушла као тинејџерка и то баш у парохију коју су други карактерисали као зилотску. И онда чик мењај средину и духовника кад ти сви око тебе - и свештеници и старији искуснији парохијани - говоре да је таква идеја од ђавола који хоће да ти паднеш тако што ћеш наћи благог духовника који ће свашта да допушта уместо да се лепо препустиш ономе коме те је сам Бог послао.

Просто, ок је рећи да и ми имамо одговорност, али никако да умањујамо одговорност оних којима је то позив. И читавог једном система размишљања који је наопак.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno, ali covek onda lepo promeni duhovnika i sredinu, i ide dalje.

Како да иде даље кад је и свештеник/духовник дат од Бога :D

Нису сви слободни да доносе одлуке, очигледно је да су људи склони томе да слепо следе вође (у овом случају свештеника)без обзира што их воде у пропаст.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Paradoksologija рече

Ма стоји то када си слободан, независтан, одрастао човек са формираном личношћу која не погодује манипулацијама и емотивним уценама.

Али смо у уводном посту имали буквално девојчицу која је одмах по уласку у веру упала у ову причу. Ништа друго није имала да упореди, да се дистанцира, да одвоји жито од кукоља.

Ја сам у цркву ушла као тинејџерка и то баш у парохију коју су други карактерисали као зилотску. И онда чик мењај средину и духовника кад ти сви око тебе - и свештеници и старији искуснији парохијани - говоре да је таква идеја од ђавола који хоће да ти паднеш тако што ћеш наћи благог духовника који ће свашта да допушта уместо да се лепо препустиш ономе коме те је сам Бог послао.

Просто, ок је рећи да и ми имамо одговорност, али никако да умањујамо одговорност оних којима је то позив. И читавог једном система размишљња који је наопак.

Couldn't agree more

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meščini da pop navaljuje preteško breme ovom paru i oni naravno pucaju. A druga stvar je to, što ti isti preplašeni i zbunjeni mladi ljudi nemaju svojega mišljenja i krivi su isto tako zaradi greške u komunikaciji.

 Isto je i kad se sam čovjek osmjeli da čita neke sv. oce, i i onda  nezreo i neiskusan u duhovnom životu, oće da kopira velike podvižnike monahe, pogotovu one iz svetog Dobrotoljublja, a pritom živeći u braku. Puca i čovjek i veza nemalo puta.

Preko sexa najprije.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Снежана рече

Како да иде даље кад је и свештеник/духовник дат од Бога :D

Нису сви слободни да доносе одлуке, очигледно је да су људи склони томе да слепо следе вође (у овом случају свештеника)без обзира што их воде у пропаст.

То је понекад један патолошки однос, где се једни плаше да живе, а други би радо да живе и уместо првих.

Знам неке који и као одрасли људи са децом за сваку ситницу питају "духовника" шта да раде - а он са висине и свезналачки пресуђује о тоталним баналностима ("Да ли да пробушимо детету уши?" "Немојте, може да се инфицира"). И једни и други су одговорни за овакав однос, али је одговорнији онај чији посао би био да им каже "Одрасли сте, имате разум, имате савест, можете да ме питате за савет али не могу и не смем да управљам вашим животима, аман!"

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И једни и други су одговорни за овакав однос, али је одговорнији онај чији посао би био да им каже "Одрасли сте, имате разум, имате савест, можете да ме питате за савет али не могу и не смем да управљам вашим животима, аман!"

Наравно, али знаш ли ти како је слатко имати такву моћ, па макар одлучивао да ли нечије дете треб да буши уши или не :)

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, али знаш ли ти како је слатко имати такву моћ, па макар одлучивао да ли нечије дете треб да буши уши или не [emoji4]

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

...а замисли тек како је кад имаш увид у интимније ствари.

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Жељко рече

Е али то је "грех" веле задушне бабе које кроје теологију у Русији а и код нас по прилично!

Ma ima toga, brate, ali nije to toliko kako ti kazes. Ili nam se sredine prilicno razlikuju...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Paradoksologija рече

Али смо у уводном посту имали буквално девојчицу која је одмах по уласку у веру упала у ову причу. Ништа друго није имала да упореди, да се дистанцира, да одвоји жито од кукоља.

Ma cekaj malo... u pocetku je bila devojcica, ali kroz 5, 10, 15 i 20 godina daleko je od devojcice. Nije se valjda kretala u krugu od 150m oko crkve svo to vreme? Da se ne zavaravamo, ipak.

Neka bude da je u pocetku i bilo tako kako pise, na trenutak pretpostavimo tako, ali nakon nekoliko godina zatni malo za pojas sviralu, pa kreni dalje. A ako cekas, i onda cekas jos, i jos, i jos, i tako 20 godina, i sve vreme samo kukas nad sobom i zalis sebe - pa ti si tako tezak egoista da to ne moze recima da se opise.

Da sad ne pricamo kako ljudi na raznim stranama trpe neuporedivo gore situacije/dogadjaje/nevolje, i opet mnogi uopste ne kukaju, a vecina smogne snage i ide dalje napred. Znam, sad ces da kazes da sam surov... sta da radim, mozda si i u pravu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Paradoksologija рече

То је понекад један патолошки однос, где се једни плаше да живе, а други би радо да живе и уместо првих.

Pa upravo to, evo sve rece sad...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...