Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 7 минута, grigorije22 рече

Sta ces, evo i ovaj pop Djurovic nece da odgovara na moja pitanja o paklu. Plus imam jos jedan tekst za njega kako odricanje od Hrista moze da bude dobrovoljno a da nije svesno. Al covek nema vremena da odgovara. A mozda nece ni za dzabe.:)

Ma pusti njega de ti meni odgovori..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 31 минута, Isusovo magare рече

Ma pusti njega de ti meni odgovori..

Ne mogu, u takvoj sam zivotnoj situaciji da ne smem da se vise duhovno smucujem. Zato samo postavljam pitanja i trazim odgovore.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 20.2.2019. at 17:21, Avocado рече

Evo još jedan i prilično star (starogrčki) primer zašto intuicija tu ne šljaka... istom "logikom" (tačnije intuicijom) koju koristiš za ovo je nemoguće da pređeš bilo koju distancu... zato što pre toga moraš da pređeš pola te distance.. a pre toga pola te distance... a pre toga pola te distance... i tako u beskonačnost... pa možeš da izvedeš i isti zaključak kao što si ga ti izveo (Ништа не може настати ако је за његов настанак неопходно претходно настајање, односно, постојање бесконачног броја других ствари):

Ne možeš da pređeš ni jednu distancu ako je za to potrebno da prethodno pređeš pola te distance i ako je za to potrebno da pređeš pola te distance i tako beskonačan broj polu-distanci...

Potpuno pogrešno.

Upravo je Bergson na bazi intuicije dokazao da je Zenonov paradoks u stvari sofizam.

Ali isključivo na osnovu intuicije. (na srpskom jeziku to je "um" dok nas "raz-um" baca u aporije).

--

Treba prvo razlikovati terminologiju.

Zatim treba uočiti u sebi organe saznanja na koje se terminologija odnosi.

Onda, uz blagoslov Božji, i sam predmet saznanja- postaće nam jasniji.

Ali Boga niko nije video i ostao živ.

Takbir.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Tumaralo. рече

Potpuno pogrešno.

Upravo je Bergson na bazi intuicije dokazao da je Zenonov paradoks u stvari sofizam.

Ali isključivo na osnovu intuicije. (na srpskom jeziku to je "um" dok nas "raz-um" baca u aporije).

--

:)))

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знао сам да ће бот који није свестан да је сопствени бот и остали ботови да упрскају тј. умртве тему...

Оно што се овде да приметити је да су они који верују у еволуционе бајке увек у повлачењу тј. они никад не наступају афирмативно, са неким новим доказима или сл. него увек су они ти који репликују на оно што износимо ми који не верујемо у те бајке. Ево, тема је у стенд бају већ недељу дана, а до скора је било и по 50 порука дневно. Додуше, често је морала да се дезинфикује од Зокијевих вируса лажи и глупости, али без обзира...

Кратак видео о једној прелепој животињи коју смо анимирану гледали као деца у стара добра времена...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, о.Горан рече

Знао сам да ће бот који није свестан да је сопствени бот и остали ботови да упрскају тј. умртве тему...

Оно што се овде да приметити је да су они који верују у еволуционе бајке увек у повлачењу тј. они никад не наступају афирмативно, са неким новим доказима или сл. него увек су они ти који репликују на оно што износимо ми који не верујемо у те бајке.

To je valjda prirodno s obzirom da je tema o Stvaranju, a ne o nauci, kao i da većina ljudi prihvata nauku pa nema ni potrebe ubeđivati ih u to?

Nego kad pomenu "nove dokaze", što postavi klip koji je star bar 20ak godina i ne sadrži nikakve dokaze nego šuplju priču koja glasi: ja ne kontam kako je detlić* nastao evolucijom, pa "zaključujem" da ga je dizajnirao Bog?

( * desetine rodova detlića i u okviru njih stotine različitih vrsta detlića)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Avocado рече

 

Углавном не губим време да одговарам на твоје поруке које везе са мозгом немају, али баш би било лепо да објасниш људима одакле европском зеленом детлићу из 3:58 језик који полази од врата преко главе, затим преко рупе између очију па преко ноздрве улази у кљун. Мада, знам одговор: еволуција :)). Магични одговор који може да прође код овог бота што је сопствени бот, али код нас који смо далеко од тога да будемо тупави вала не може.

14063876_1122284291198411_42059961195550

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај је данас дошао са фамилијом код мене. Мама, тата и двоје одрасле деце. Пошли су за мном у кућу.

Знали су ваљда да су месне покладе. :))

Онда су ми певали док сам их хранио месом. Јели су ми из руке. 

20190303_191232.thumb.jpg.586e39899964008104a029ebee03268a.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још занимљивости у вези ове прелепе животиње, чуда стварања, а не некаквих еволуционих процеса који везе са мозгом немају:

Сви знамо да детлићи кљуцањем у дрво себи праве гнезда. Међутим, ретко се ко запита како ова животиња не задобије крварење мозга након овако јаких удара главом, с обзиром да је у овом случају детлић идентичан човеку који би користио главу приликом закуцавања ексера. Када би се човек одлучио на овакав подухват, несумњиво је да би прво задобио потрес мозга, а потом крварење мозга. Детлић, међутим, направи 38-43 удара кљуном у дрво у периоду од 2,10 - 2,69 секунди и не задобије никакве повреде.
Грађа детлићеве лобање је створена у складу са овим послом. У глави детлића постоји један систем “суспензије” који упија и ублажава јачину ударца. То осигуравају специјална ублажавајућа ткива која се налазе између костију лобање.

 

woodpecker_2.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече

Овај је данас дошао са фамилијом код мене. Мама, тата и двоје одрасле деце.

Знао сам да си у року од сат времена на свом месту тј. на теми :smeh1:...

 

Ево како изгледа путања језика европског зеленог детлића...

 

GzcM3nLFLnU.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, о.Горан рече

Још занимљивости у вези ове прелепе животиње, чуда стварања, а не некаквих еволуционих процеса који везе са мозгом немају:

Сви знамо да детлићи кљуцањем у дрво себи праве гнезда. Међутим, ретко се ко запита како ова животиња не задобије крварење мозга након овако јаких удара главом, с обзиром да је у овом случају детлић идентичан човеку који би користио главу приликом закуцавања ексера. Када би се човек одлучио на овакав подухват, несумњиво је да би прво задобио потрес мозга, а потом крварење мозга. Детлић, међутим, направи 38-43 удара кљуном у дрво у периоду од 2,10 - 2,69 секунди и не задобије никакве повреде.
Грађа детлићеве лобање је створена у складу са овим послом. У глави детлића постоји један систем “суспензије” који упија и ублажава јачину ударца. То осигуравају специјална ублажавајућа ткива која се налазе између костију лобање.

 

woodpecker_2.jpg

Evolutivni procesi na delu... poezija prirode

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, cloudking рече

Evolutivni procesi na delu.

Vi evolucionisti ne znate ništa drugo do da kličete s ljubavlju Evolucija.

A šta ako je Bog

1.  namerno koristio već postojeće recepte, bilo zato

- da nas prevari  kako je detlić nastao »slepom« evolucijom,

-  što ga je mrzelo da pravi nove,

-  da uštedi energiju potrebnu za stvaranje?

 

 2.   (pre no što je pufnuo detlića) zaboravio da apdejtuje čarobni štapić?

 

 P.S. Mada, sada tek vidim kako  ispada da je Bog ili prevarant ili  lenj ili ograničenih mogućnosti  ili senilan. Razmisliću, dok ručam, pa ti javim.

P.P.S. Znam, ima još jedno objašnjenje

 

  • 3.  Čudni su putevi gospodnji. To je to!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, о.Горан рече

Углавном не губим време да одговарам на твоје поруке

Naravno... zato što uglavnom nemaš odgovor ili je odgovor blamantan... zato i ovog puta nisi odgovorio na ono što te pitam... niti ćeš odgovoriti...

 

пре 5 часа, о.Горан рече

али баш би било лепо да објасниш људима одакле европском зеленом детлићу из 3:58 језик који полази од врата преко главе, затим преко рупе између очију па преко ноздрве улази у кљун.

Imaš ovde neki detaljniji odgovor:

http://www.talkorigins.org/faqs/woodpecker/woodpecker.html

ali ne znam ni što su se toliko trudili kada ne postoji ozbiljno pitanje.... ne razumem šta je uopšte sporno u vezi sa jezikom detlića i zašto kreacionisti misle da je to bilo kakav problem za evoluciju...

Drugim rečima, kako bi po tvom stručnom mišljenju trebalo da evoluira jezik ptice kojoj je potreban dugačak jezik (ako bi TE bila tačna) ako je ovaj detlićev nekako suprotan onome što bi se po TE očekivalo?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ава је био у Бечу, није као сеоски поп, па ме није било. Иначе, психопата колега ми је послао психопатско писмо у коме се куне свечано да на моја питања нече одговарати. И онда се жали што му не пишу?!:::::::)))))))))))))

Никад није разумно одговорио откуд диносауруси, као што не зна да нам каже где се у Библији каже да је Бог свемогућ, нити нам одговара да ли је Бог добар. Кретардизам је кретардизам, ампутација мозга. И то са стране оних који се залажу за интелигентни дизајн. Попово сведочење овде је доказ да нема интелигентног дизајнера. Можда има дизајнера са смислом за гротеску или хумор, пародију, па направи попа Горана!::::::)))))) Или је можда Адам зајебао мозак попа Горана? Он је такав што се од блуда родио и што га је мајка у греху зачела?:)) Биће да је тако... Јер ово лудило се не може еволуцијом оправдати!::::))))))   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...