Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 сат, Кратос рече

Materijalizacija je sposobnost a ne posebna vrsta anđela....

Могао би тај да ми помогне око веб дизајна (material design) симпатичан правац који по некада користим ;)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Bokisd рече

Kakva obecanja koleginice Tanja ?

Imam svoj jasan stav povodom svih pitanja o kojima raspravljamo i branim ga  argumentima. Tako i druge kolege imaju svoje stavove i poglede na ta' ista pitanja i sasvim je logicno da brane svoje stavove odgovarajucom argumentacijom.

Ne vidim nista sporno ovde.
 

Mi nismo kolege. Meni je tvoj stav nejasan povodom mnogih pitanja o kojima se raspravljalo, argumente tesko da si imao, tvoji argumenti vecinom cine tvoje licno misljenje ili su argumenti koje iznose i sagovornic (sveti oci, Pismo). Kada se sve stavi na papir sve tvoje licno misljenje.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, елТорнеро рече

Отац Тадеј тврди да ђаволи немају тело па им га ми позајмљујемо, да би били видљиви нашим очима. А говори и да им није проблем да се материјализују. Ја му верујем.

Можда би ово разумније било ако прихватимо да нашом слободном вољом можемо и "пристати" на ђавоље работе, по наговору или не, те тако онда и делујемо... и заиста ето зло би отеловљено...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

Zasto vam je moja licnost toliko zanimljiva, nije mi bas jasno.

Pa ti moje pisanje ne razumes. Ne govorim o tvojoj licnosti. Nista emotivno.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Тања1 рече

Pa ti moje pisanje ne razumes. Ne govorim o tvojoj licnosti. Nista emotivno.

Uff....., poslednja tri posta se bavis mojom malenkoscu. Ajd, mislio sam da ti adekvatno odgovorim, ....ali, neka, ....da si mi ziva i zdrava. Pozdrav.  :945729:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, елТорнеро рече

Имаш многа сведочанства отаца о материјализовању демона, лењост ми не допушта да их сва набрајам. Оци нису причали бајке; Лаврентије Черниговски:" Није то ћери мачка, то је ђаво.", Тадеј : " Стоји пред иконом да бих се поклонио њему, и кези се.", Клеопа: " Онда је та необична птица, пре него што је нестала, замахала крилима и растурила нам ватру."... ето, уморих се. Читао си и ти Оце, па тражи, и веруј. Одо да ијем зитина, па у цркву.

Oni su izgleda moćniji od Božijih anđela...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Кратос рече

Oni su izgleda moćniji od Božijih anđela...

Наравно, а Исус није васкрсао у материјалном телу него у анђелском, јер је материјално тело био откуп за грешни људски род.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Наравно, а Исус није васкрсао у материјалном телу него у анђелском, јер је материјално тело био откуп за грешни људски род.  

Naravno jer krv i meso neće naslediti Carstvo Nebesko ali telo koje može da se materijalizuje za svedočanstvo ljubiteljima materije kao što je bio Toma neverni....;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Кратос рече

Naravno jer krv i meso neće naslediti Carstvo Nebesko ali telo koje može da se materijalizuje za svedočanstvo ljubiteljima materije kao što je bio Toma neverni....;)

Сада си нејасан као ВСБ и Елторнадо... Да ли би ми објаснио како то неће бити крви и меса, и како то да то што је телесно се материјализује ("telo koje može da se materijalizuje")? Не капирам како се материја материјализује?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Не капирам како се материја материјализује?

Bijah slep i progledah :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Bijah slep i progledah :))

Кратос те је зезнуо јер вели: Бејах слепац и ослепех. Уби ме ако капирам ту метафизику! 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Кратос рече

Oni su izgleda moćniji od Božijih anđela...

О анђелима светлости нисам причао јер њих и не очекујем да видим до преласка, сумњам да су ускраћени у односу на пале анђеле. Моје знање је оскудно, као и моја вера, зато једнако учим. Више него себи верујем и вама, а тек Оци, ипак опрезан сам, код верских књига почињем од благослова, преко лектуре и рецензије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, елТорнеро рече

Имаш многа сведочанства отаца о материјализовању демона, лењост ми не допушта да их сва набрајам...

пре 2 часа, елТорнеро рече

Антонија Великог и Серафима Саровског су тукли готово до смрти. Најјаче ми је оно код светога Јосифа Исихасте, где његово духовно чедо, усред дана, пошто чује ломљаву у старчевој келији, улази у њу и видећи шта је, са вриском пада у несвест. То уједно објашњава што нисмо сведоци таквих догађаја, преслаби, вероватно би померили памећу од ужаса. Да би их видели, по Оцима, потребно је прећи путем великих одрицања, до те висине благодати која чини отворену борбу, против видљивих ђавола, равноправном. То се дешава, опет по Оцима, пред прелазак у бестрашће, венац победе.

 

Ето видиш кад си појео мало уља одмах ти дошла инспирација :)

Ај сад, кад се вратиш из Цркве поједи још мало, па ми онда објасни какве ово везе има са "материјализацијом" демона. 

Узгред, да ли је неко гледао филм "Монах и Бес". Фантастичан филм, можда један од најбољих, али неки га свеједно можда неће схватити како треба.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...