Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 46 минута, Zoran Đurović рече

Игуман Тимотеј и Асим цене Авин рад, па су ме ангажовали да им урадим илустрацију за ЦД:

Да ми не замерите што ме нема. Морао сам да урадим једну рестаурацију и још неке иконе. Зато је поп-колега могао да мирно лала... 

Ajde kad uhvatite malo vremena da nam objasnite sliku koju ste naslikali..i pitanje smijem li dijeliti preko mreža sa prijateljima!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Просечан србенда рече

Па има везе:) Јер кад год се објави неки  чланак у којем се научници сложе против т.е. а међу њима има генетичара али нема биолога, ви (еволуционисти) се позовете на то да међу њима нема биолога

Kad se ovo desilo??? 

Sigurno ti neće biti teško da nađeš bar jedan primer za nešto što navodiš kao da se stalno dešava...  :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Isusovo magare рече

Ajde kad uhvatite malo vremena da nam objasnite sliku koju ste naslikali..i pitanje smijem li dijeliti preko mreža sa prijateljima!?

смеш

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Zoran Đurović рече

Кад б и стигао бла бла

Не мораш неоригинално да се понављаш по стоти пут, знамо да си лажов и то не много бистар, а не некакав вајни познавалац тематике какав си се пре представљао док ниси ишчитан к`о буквар :smeh1:... Требало би да будеш прогашен од оног друштва атеиста Србије за витеза са титулом Дарвинова блента седмог реда :smeh1:...

 

Што каже онај "знамо да ниси шећераш, знамо да си наркоман"...

 

 

Лепо сам предлагао да се спроведеш у карантин тј. паралелну тему на овом пдф са још пар таквих к`о ти што немају појма о теми а само галаме или збуњују овај народ овде ал ајд` сад. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Branka62 рече

 

Zašto ćeš majstoricu za razvlačenje kora pozvati da ti popravlja auto/bajs samo pod odredjenim uslovima a diplomca Vojne akademije, ekonomistu/sociologa (koji se, nakon završene škole, bavio sportskim novinarstvom i glumom) i diplomca mornaričke akademije/inženjera bezuslovno prihvataš  kao poznavaoce problematike šta treba izučavati na časovima biologije?

Цедиш комарца, а гуташ камилу, већ ти рекох. То је занимљиво овом шарлатану јер није много бистар, али мени није

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5.3.2019. at 1:29, о.Горан рече

Тако да... Боље ти је да не пишеш више овде јер ћу те опет развалити у дискусијама

:))12:smeha:

А кад су биле те дискусије? Ја мора да сам спавао!!!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Zoran Đurović рече

@grigorije22 Ова икона је отишла за Беч. Сликао сам, нисам имао времена, а сада смо неколико дана били отсутни. Треба и изложбу да имамо. 

53403602_2303855496325571_17818982522625

Аврам, дал носи сир или хлеб? :D

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Ведран* рече

:))12:smeha:

А кад су биле те дискусије? Ја мора да сам спавао!!!

Možda je on spavao... i sanjao... ;)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, о.Горан рече

Једна симпатична вест иако нема везе са темом, сем по називу овог бенда. Пар мојих добрих другара свира у овом бенду, освојили су прво место у Немачкој на једном такмичењу са својим албумом "Hunt":

 

https://trecisvijet.com/magazin-cute-and-dangerous-album-hunt-benda-evolucija-proglasen-za-album-godine/?fbclid=IwAR2GAaQiHBEWmryZu0bWSQvonZkuIZ8ww2lTD0f-E1p5OFlgNYV14e4mqrQ

Хаха,што је ово добро!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ведран* рече

:))12:smeha:

А кад су биле те дискусије? Ја мора да сам спавао!!!

Па наравно да си спавао, целу тему си преспавао, само си се будио понекад и мрмљао неразумљиве речи, то си сањао нешто лоше :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da, zaboravila sam. Kad god se nema konkretni odgovor, tu je

пре 3 часа, о.Горан рече

Цедиш комарца, а гуташ камилу,

I na ovo sam zaboravila.

пре 3 часа, о.Горан рече

То је занимљиво овом шарлатану јер није много бистар, али мени није

Tebi nije zanimljivo ni jedno pitanje na koje nemaš odgovor.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Tumaralo. рече

 

Zanimljiv naziv klipa s obzirom da je klip editovan tako da se zapravo ne prikaže Dokinsov "explanation"...

Jel bi mogao neko od pravoslavnih drugara da mi pomogne da se podsetim kako ono beše glasi deveta Božija zapovest?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Avocado рече

Zanimljiv naziv klipa s obzirom da je klip editovan tako da se zapravo ne prikaže Dokinsov "explanation"...

Jel bi mogao neko od pravoslavnih drugara da mi pomogne da se podsetim kako ono beše glasi deveta Božija zapovest?

 

Pa pogledaj debatu. Ne moraš celu, uzmi širi isečak od oko 6 minuta. Ništa suštinski tu nije rečeno što bi osmislilo ludilo koje izneo.

Njegov explanation je bio da se i dalje ne zna kako to nešto nastaje iz ništa ali da je očigledno da je u pitanju nešto veoma misteriozno i da fizičari rade na tome.

L O L

Čovek mrtav ladan tvrdi da nešto može nastati iz ništa i da mi ne znamo sasvim šta je to ništa ali šta god da jeste to je nešto vrlo jednostavno. :unbelieveble:

Zar ne vidimo koliko je ludačka ova izjava?

Niko od 5. veka pre nove ere do modernih vremena nije bio u stanju ovo da kaže a da ostane upamćen. Možda jesu neki sofisti.. kao primer bezumlja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Tumaralo. рече

Pa pogledaj debatu. Ne moraš celu, uzmi širi isečak od oko 6 minuta.

Daj link...

 

пре 33 минута, Tumaralo. рече

Ništa suštinski tu nije rečeno što bi osmislilo ludilo koje izneo.

Njegov explanation je bio da se i dalje ne zna kako to nešto nastaje iz ništa ali da je očigledno da je u pitanju nešto veoma misteriozno i da fizičari rade na tome.

L O L

Čovek mrtav ladan tvrdi da nešto može nastati iz ništa i da mi ne znamo sasvim šta je to ništa ali šta god da jeste to je nešto vrlo jednostavno. :unbelieveble:

Zar ne vidimo koliko je ludačka ova izjava?

Niko od 5. veka pre nove ere do modernih vremena nije bio u stanju ovo da kaže a da ostane upamćen. Možda jesu neki sofisti.. kao primer bezumlja.

Mislim da i u ovom kratkom klipu kojeg si ti postavio kaže nešto u smislu da je sporno šta se podrazumeva pod "nothing" i kako se definiše (ne mogu sad da pogledam tj. slušam klip)... i pretpostavljam da cilja na one Krausove priče o fluktuacijama u kvantnom vakuumu/kvantnim poljima...

E sad apologete povodom Krausovih ideja kažu da kvantna polja nisu "ništa" nego "nešto"... to je u redu primedba, ali problem je što ako to podrazumevaš pod "nešto" onda je sporno da li je ikada postojalo "ništa"... (jer ako dobro razumem ta kvantna polja navodno nisu nastala u Big Bengu ili nakon njega)... i to samo ako "ništa" definišeš kao odsustvo fizičkog nečega, jer ako ga definišeš kao odsustvo svačega, onda ni po teistima nikada nije postojalo "ništa" jer je Bog "nešto" a večan je...

Da ne pomisliš pogrešno, nije da se slažem sa Krausom ili Dokinsom u vezi sa ovim stvarima, ali je priča daleko složenija od toga što je autor klipa kojeg si postavio hteo da prikaže... meni je samo bilo smešno kako je autor formulisao naziv svog klipa, a iz klipa je teškim editovanjem evidentno izbacio ono što je Dokins hteo da kaže povodom ovog pitanja... njegovo objašnjenje je toliko smešno da autor ne sme da ga prikaže?.... :)

Time je autor zapravo prekršio 9. Božiju zapovest... i kandidovao se za Golden Crockoduck-a... a prava šteta je što se ta prestižna nagrada više ne dodeljuje jer toliko teista u nekakvim promašenim pokušajima apologetike krše pomenutu Božiju zapovest da je to komično... iako za tim nema nikakve potrebe... npr. nije uopšte teško ismejati pojedine Dokinsove nebiološke stavove i bez laganja, obmanjivanja i prikrivanja...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...