Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 18 минута, Avocado рече

Za kraj, lista je maestralan fejl i zbog tvrdnje da je u pitanju rastući (growing) broj naučnika. Lista potpisnika je u prvih 6 godina rasla za oko 100 potpisnika godišnje i 2007. imala oko 700 potpisnika... u narednih 11 godina je porasla za ukupno oko 300 komada... i zapravo svedoči da se broj bolida sa doktoratom spremnih da potpišu ovakvu listu rapidno smanjuje.

Штета што поп није др па да се ома потпише и да нам је'  душу овде...:))

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

1 hour ago, Zoran Đurović рече

Штета што поп није др па да се ома потпише и да нам је'  душу овде...:))

Zar nismo već konstatovali da je on neki veliki dr mr? ;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

Милан Ракић поменут у Лк 3, 33: τοῦ Ἀδμεὶν!

Па шта да радим кад ва времја то апостол није знао за модераторе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Милан Ракић рече

Па шта да радим кад ва времја то апостол није знао за модераторе

није знао за данашње οι μοδερατορες али је знао за неке сличне не знам да ли би јеванђелски законици могли да се уклопе у профил... :0212_rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Милан Ракић поменут у Лк 3, 33: τοῦ Ἀδμεὶν!

баш се ломе копља око прве тројице у овом стиху.... занимљиво...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Vladan :::. рече

баш се ломе копља око прве тројице у овом стиху.... занимљиво...

Нзнм. брате, можда ти користиш хрваЦке преводе, где "постоји" АДМИН.

Ја грешан, ипак ове нашу форумске, са Поука и то званичне преводе на српском, где  АДМИНА "нема". То "каже" и грчки "рецептус" из 1550, па и "Краљ Џејмс" и Вулгата... Једино Бонавентура Дуда и Шарић тврди стоје да "постоји" и АДМИН. 

Они синовима од Аминадава, Арама, Есрома, Фареса и Јуде "додају" и АДМИНА.

Ипак, ако се сложимо да се у Лк. 3,33 помиње пет имена којечијих синова, уистину пет админа и има :)))

Untitled.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Милан Ракић рече

Ја грешан, ипак ове нашу форумске, са Поука и то званичне преводе на српском, где је АДМИНА "нема". То "каже" и грчки "рецептус" из 1550, па и "Краљ Џејмс" и Вулгата... Једино Бонавентура Дуда и Шарић тврди стоје да "постоји" и АДМИН. 

нзнм ја прво погледао НА28 и има, па онда има и вескот и хорт и НА27 тако да... ја ипак гласам за админа тј. тебе... :dobro::D

али међу разним преводима на разним језицима има свих могућих варијанти за прва три тако да... баш стварно занимљиво... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

pogledajte slovenački prevod :)

ta Aminadábov, ta Admínov, ta Arníjev (Aminadábov ... Admínov ... Arníjev: pri teh imenih so v rkp. številne različice.), ta Hecrónov, ta Perecov, ta Judov.

Prav zaprav-где су млади, ту је и шала!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

ta Aminadábov, ta Admínov, ta Arníjev (Aminadábov ... Admínov ... Arníjev: pri teh imenih so v rkp. številne različice.), ta Hecrónov, ta Perecov, ta Judov.

Prav zaprav-где су млади, ту је и шала!

Mladi smo u Carstvu sad smo deca, sto se da primjetiti. :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Милан Ракић рече

Arníjev: pri teh imenih so v rkp. številne različice

Значи, уместо АДМИН Поука, по објашњењу "Светописемске дружбе Словеније", може и АРНИ Поука

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Милан Ракић рече

Admínov ... Arníjev: pri teh imenih so v rkp. številne različice.),

Da prevedem številne različice su brojne razlikosti. :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da prevedem številne različice su brojne razlikosti. :)

О том и дискутујемо.

Одакле Словенцима и `рватима ШЕС` имена на списку? 12:smeha:

Да ли су некакава "тајна знања" откривена онима који бејаху на северозападу негдашњег Балкана, што је по њима, МителЕуропа, а не Балкан;ипак?

И знајући неке делове твоје пријашње жизни, свакако се слажем са изнимком око превода.

Ипак, иако је према некадашњем НПП војних школа и академија ЈНА било предвиђено (и реализовано) једногодишње ш(к)оловање и учење - једне године македонског, друге године словеншчине, из македонског ми само "остаде" у мненију глас/слово "дз", док ми је словеншчина ипак остала у "раскошнијем" сећању кроз ситуацију да је "аутобус каснио"... Avtobus je imao zaMUDO! :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...