Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Жељко Поробија 

  Нема везе да ли је заједничарио с Божјом енергијом или не, већ се ради о томе да је бивши декан теолошког (адвентистичког) факултета очито прсо,  нажалост :/ . 

 

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 9 минута, Благовесник рече

Нема везе да ли је заједничарио с Божјом енергијом или не, већ бивши декан теолошког (адвентистичког) факултета је прсо,  нажалост :/ ...

Не бих то потписао. Жељко је квалитетан човек, а људи се мењају. Некад је пригрлио деструктивни кретардизам, сада је у другом, али има изгледа да буде добар хришћанин. Ви много брзате. 

Мени је жао што нам Терзин није присутан, могуће је да бих му помогао да постане православац па да му се душа спаси. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма јес он добар човек, али видиш да није више баш свој... А иначе у сваких пет минута каже три доказане погрешке, две исините. Он био декан, о, Господе! 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се Терзина тиче ја сам му својевремено дао линк ове теме и вероватно је човек видео какве све простачине овде дефилују па није хтео да губи време. Иако је на жалост адвентиста он је, невезано за то, господин човек, универзитетски професор и не пада му на памет да се спуста на ниво оних који су испод сваког нивоа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22:45 Каже - у његово време једноставно нема пописа... кога брига ко тамо живи.

Мислим, шта рећи :)) хахахаа... 

 То  закључивање је готово истоветно са оним пре коју деценију, што ми је причао деда, када су научници   многе пре Другог светског рата и нарочито педесетих година убеђивали да Христос није постојао "доказима" да Понтије Пилат уопше није  постојао, убедивши их да је то ЧИЊЕНИЦА, нешто не највероватније већ засигурно,  јер нема нити једног јединог неoспорног ванбиблијског доказа да је постојао!   Па, надаље, ако он није постојао онда ни Христос није осуђен, ни погубљен, па ни васкрсао.

Међутим, шта се потом десило ;) ? Почетком шездесетих година открвен је непобитан материјални доказ да је Понтије Пилат постојао баш у то време када и Тацит сведочи да је Христос распет, у то време и од стране њега.

И? Шта сад са душама које се погубише вођени тим тренутним научним открићем, теоријом и доказом?! 

:( Не будимо као "плева коју по земљи вије ветар тамо амо" Псалам 1, 4.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, о.Горан рече

Што се Терзина тиче ја сам му својевремено дао линк ове теме и вероватно је човек видео какве све простачине овде дефилују па није хтео да губи време. Иако је на жалост адвентиста он је, невезано за то, господин човек, универзитетски професор и не пада му на памет да се спуста на ниво оних који су испод сваког нивоа.

Ma mene se čini da su razlozi malko drugačije prirode (javlja mi se). Kao što ti reče ipak je on profesor i zna kako bi se proveo ođe.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, VaSa110 рече

zna kako bi se proveo ođe.

Ја знам како сте се провели овде ви који верујете у бајке за недорасле. Што каже наш народ, к'о боси по трњу :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, о.Горан рече

Ја знам како сте се провели овде ви који верујете у бајке за недорасле. Што каже наш народ, к'о боси по трњу 

Šta reći osim  :skidamkapu:

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ivan Marković рече

Не водим аброве. Сам си то чини м и се истакао јавно и ти и Ведран сте о томе причали...а нешто сам и сам закључио.

 

Шта је Ведран причао?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Пушти Ивана са његовим интуицијама... Жива је Авина душа...

Имао нека вићења? Препостио, шта ли? :D

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ведран* рече

Шта је Ведран причао?

Ne samo ti, već smo svi mi (ja pamtim nas trojicu) razgovarali o tome da pop ne sme baš da talasa oko situacije Moskav-Carigrad...ne mogu sad da tražim link, ogromna je ta tema o raskolu...

Ako te zanima kontekst izjave pročitaj nekoliko zadnjih stranica ove teme...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ivan Marković рече

Ne samo ti, već smo svi mi (ja pamtim nas trojicu) razgovarali o tome da pop ne sme baš da talasa oko situacije Moskav-Carigrad...ne mogu sad da tražim link, ogromna je ta tema o raskolu...

Ako te zanima kontekst izjave pročitaj nekoliko zadnjih stranica ove teme...

Нисмо разговарали о томе него сам ја тражио да не лајкује :D, а он упорно хоће :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Благовесник рече

Шта сад са душама које се погубише вођени тим тренутним научним открићем, теоријом и доказом?!

О томе ја говорим. Овде се неки руководе науком, а не вером. Зато пуцају. Сва наша наука је здрав разум, а не ропство. Наиме, хришћанства не би било без Христа, нити би уплашени и преварени апостоли узели да га проповедају да он није васкрсао. Ти то у проповеди ових суботара нећеш чути. Залуд би била свака наша проповед да Исус није устао. Како вам то није јасно? 

Ови људи не проповедају Васкрслог, него некакав почетак и законе природе, ропство, не стављају свој живот у руке Бога. Као, Бог нас је створио непропадљивима или за вечност, нема ризика. А тумачења васкрсења су им крајње перверзна, јер говоре о откупу, некаквој трговини и слично. Зато у њих, и овог перверзног попа, нема мистичког општења са Христом у евхаристији. Тајна стварања је тајна Христа. Али се она види само у Васкрсењу. Зато нема никаквог преклапања науке и вере, иако се нужно не искључују. Којом научном формулом можеш да напишеш: Ја волим Христа? И какав бих сада ја био билмез да ми треба математичка формула за то? Да ми математика објасни зашто волим или верујем? Ја нисам Рубикова коцка. 

Вером се спашавамо. Зато овај поп има право када каже да сам ја глуп, интелектуално недорастао и сл. Верујемо у оно што не видимо, а поред Јеврејима, то вели и у Јована, кад каже да су блажени који не видеше. И кад имаш ово, што ти каже како си блажен, зашто тражиш доказе? Зашто тражиш штаке? Чудим се вама, православнима, јер суботари су јерес, за њих ме не чуди ништа. Како вам није довољно то што вам вели Господ па да вам срце испуни љубављу? Непријатно ми је што ово пишем, јер и мене самог осуђују ове речи, али да поделим мисао са вама...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...