Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Heraklit рече

Želim ugodan badnji dan svim evulotalibanima :D

Ел то неки празник Ераклите? :tongue:

Да и ја честитам некоме. :D

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Heraklit рече

Želim ugodan badnji dan svim evulotalibanima :D

Такође им и ја желим да лепо проведу божићне празнике!

Ја мислим да им лепши поклон од разбијања еволуретардираних лажи у парампарчад нисмо могли дати за Божић :smeh1:...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, о.Горан рече

Такође им и ја желим да лепо проведу божићне празнике!

Ја мислим да им лепши поклон од разбијања еволуретардираних лажи у парампарчад нисмо могли дати за Божић :smeh1:...

Попе Горане, ја мислим да си ти данас посебно радостан, зато што си на Литурђији имао прилику да народу читаш Родослов. :D

И да те сви мирно слушају. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ераклите, ;) реци ми шта се празнује? 

:D

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја одслужих Бефану, а сутра ћу по други пут Божићну... Интересантан проблем: Поп не може да служи 2 литурђије у једном дау, али како може 2 пута Божић? Дал се то Исус 2 пута родио? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Ја одслужих Бефану, а сутра ћу по други пут Божићну... Интересантан проблем: Поп не може да служи 2 литурђије у једном дау, али како може 2 пута Божић? Дал се то Исус 2 пута родио? 

То се зове литургијски раскол. 

Није теби лако Аво.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

То се зове литургијски раскол. 

Није теби лако Аво.

И после кажу, ехатон, ово, оно. Па да није есхатона, прсли би, начисто. :D

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 39 минута, Ведран* рече

Попе Горане, ја мислим да си ти данас посебно радостан, зато што си на Литурђији имао прилику да народу читаш Родослов. :D

И да те сви мирно слушају. 

Синоћ јесте почела моја чреда, али нисам читао Јеванђеље ја него млади и перспективни ђакон Марко. Иначе, да, помиње се родослов, од праоца Аврама па надаље, оно што сам пре неки дан баш и постављао овде. Све је ту речено, ал многима овде опет нешто није јасно :smeh1:...

Иначе, пошто су редом ишле сад недеље праотаца и отаца имаш потпуно идентичне стихире на славу на стиховње у претходну недељу и слава литијских стихира данас, помињу се Адам, Ноје, Енох итд. А у свјетилну недеље праотаца имаш помињање Адама, Сита, Еноса итд.

Ето, пошто се предомишљаш да лакше одлучиш ко је у праву :smeh1:... 

 

Иначе, праотац Аврам је "зглоб" између познате тј. новије и прастаре историје човечанства, премлад за ову другу, а престар за ову прву, мислим на доба његовог живота.

avram-2.jpg

Тако је најжешће било када сам питао за историчност Аврама, па следе одговори:

-"Ко, јел` ја?"

-"Попе, батали ме"

-"Опет овај поп суботар бла бла трућ трућ"...

:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...