Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 20 часа, Avocado рече

To je sve apsolutno u redu i ama baš niko ne bi na to mogao da ti nešto prigovori... porađaj se kako god želiš... problem je kada se hejtuju žene koje drugačije izaberu...

Теби је хејтовање кад неко каже да је већина таквих духовно раслабљена? Схваташ лично, иако те не знам, нити сам имао појма за твоју жену?

Јбг, па ви у духове не верујете, шта те пеца реса? 

Да сам рекао психички мање јаке особе је ли би ти било прихватљивије?

"Пихтијастије"?

Размаженије?

Ај' ми дај да искажем своје мишљење које се разликује од твог а да теби буде политички коректно, да није хејтовање. Али да одрази моје мишљење у складу са оним што сам навео. Поучи ме.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Полако бре ви тамо, не дирајте Авокада. Човек најбоље године свога живота троши да прича о нечему о Некоме у кога не верује. :smeh1:  Човек се тек учи,  о надлогици, о пренесеном значењу ...итд. Полако, није то лако. Да један атеистичи  скучени ум одједном добије  нове димензије, шире видике  и тако то....  :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Branka62 рече

Da li je potrebno i kod zubara da odbijem injekciju, kod hirurga anesteziju, kada mi od bolova puca glava da ne popijem aspirin...? Ili to važi samo za porodjajne bolove?ne_shvata

P.S. Da ne bude zabune. Nisam lično pogodjena komentarom o epiduralu - oba puta sam se porodila bez. Ne zato što sam mislila da ću tako ojačati svoju duhovnost, već zato što sam ja gospoja u godinama – u moje vreme toga, u Srbiji, nije ni bilo. Ali ne mislim da sam porodjajnim bolovima doprinela svom karakteru. Kakav god da je.

Сад би требало да теби као мајци објашњавам да веза која се ствара између тебе и детета није иста као између тебе и зуба или слепог црева...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Јанко рече

Сад би требало да теби као мајци објашњавам да веза која се ствара између тебе и детета није иста као између тебе и зуба или слепог црева...

A da li sad ja tebi treba da objašnjavam da se veza izmedju majke i deteta ne ostvaruje kroz porodjajne bolove? Trpela sam/bolelo me i zato ću da te više "pazim i mazim" (nego da me nije mnogo bolelo)? To mi ne liči na nesebičnu ljubav.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Ivan Marković рече

Овде треба бити опрезан. Термини су чудо.Твар значи нешто (с)творено. Све је твар сем Бога.

Чудо је кад одаламе овако. Већ сам Србенду начепио што не зна значење речи твар. Боксит побего са часа!:)) Но, не смем га грдити јер ми скида књиге са нета! Ради за језуите и то за џ!:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Јанко рече

Значи не да си одлутао од оног што сам рекао.

Nisam nego ti ne razumeš ili se praviš da ne razumeš ono što sam napisao.

 

пре 40 минута, Јанко рече

Брате мили, ја сам у патикама и спортској опреми икс пута био на ивици одустајања, са упалом сваког мишића, питајући се шта ми ово треба.

Ујак се враћао сломљен из тракторисања, јер ту није само да седиш и возиш, то је најлакши део...

Школски је заглавио на клиници у Белгији због очију седећи испред компа, психичка исцрпљеност од прекомерног рада (да, рада) за компом.

НИЈЕ ПОЕНТА У ПАТИКАМА, ТРАКТОРУ, КОМПЈУТЕРУ, ВЕЋ НАПОРУ.

Ај се фокусирате о чему причам...

Razumem da je tvoja poenta da se mora uložiti određeni napor da bi se ostvario određeni cilj i to je sasvim nesporno... samo si potpuno promašio poređenje... grandmothers and frogs.... jer propuštaš da razumeš je da je porođaj sa epiduralom naporan i takođe ostvaruje cilj.

Ako već moram da ti nacrtam poređenje:

porođaj bez epidurala - treniraš bos - ostvaruješ cilj uz nepotrebno veliki napor

porođaj sa epiduralom - treniraš u patikama - isto ostvaruješ cilj, naporno je ali si izbegao nepotreban napor

ne porađanje - ne treniraš - ne ostvaruješ cilj (ako ti je cilj da rodiš dete ili postaneš sportista)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Чудо је кад одаламе овако. Већ сам Србенду начепио што не зна значење речи твар. Боксит побего са часа!:)) Но, не смем га грдити јер ми скида књиге са нета! Ради за језуите и то за џ!:)) 

Ma, pusti Zoki ( i Ivane), znao sam da kada napisem 'tvar' da ce biti nekih nedoumica, ....zbog toga sam i malo polu -namerno ostavio tu rec (majke mi) ........:stadaradim:

dobro i djezuiti su hriscani,,....:cheesy3:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Avocado рече
пре 10 часа, Bokisd рече

Naravno (Avocado malo patetise 

Kad bi ti jos i znao sta znace reci koje upotrebljavas i kada bi uspeo nekad da procitas sta sagovornik pise a ne da fantaziras o tome, imalo bi smisla da te pitam gde sam to tacno patetisao...

Jednostavna je prica, Grigorije je pokrenuo raspravu oko toga kako deluje kazna na Evu kod muka porodjaja, kada danas mnoge zene koriste epidural da smanje bolove i tako ispada da Bog nekako nema pojma, :0201wink:jer kazna ne deluje.

I, navodili smo razne argumente koji se ticu principijelnosti da pokazemo da kazna moze da deluje na razne nacine na zenu. Ti si naveo kao da mi imamo neki hejt na sve zene koje nece da se osete tezinu muka porodjaja i onda se podvrgavaju epiduralu.

Sto ne stoji, jer je pitanje po meni, stvar principa,  tj.da li deluje kazna ili ne uprkos epiduralu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Кратос рече

Ne nego je zaslepljen svojom megalomanijom....tu inteligencija popušta kad prorade gordost i sujeta...tj i ona bude zavedena slikom te iluzorne veličine..

Видиш како умеш да расуђујеш кад ниси директно уплетен?:dedica:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Јанко рече

Имам довољно пријатеља лекара који се неће сложити да је тај бол непотребан. Напротив, код природног порађања он је водич шта је добро а шта није при порођају. Наравно да, ако нећеш да те боли,  имаш пуну слободу да узмеш епидурал.

Sure...

 

пре 38 минута, Јанко рече

Резултат тог "избегавања" бола се,међутим, преноси кроз цело савремено друштво.

Bullshit.

 

пре 38 минута, Јанко рече

Осврни се и види колико је избегавање бола директно пропорционално нетрпељивошћу (не-трпљењем) другога, одатле разводи, слабија везаност мајке са дететом, хедонизам сваке врсте (Господе помилуј, причам атеисти о негативности хедонизма а њему то циљ!

Extreme bullshit.

 

пре 38 минута, Јанко рече

Уосталом, искуство моје жене и Магарета су нам довољни да видимо бенефите. Ви слободно уживајте у свом комфору. Нико вам га не може и не сме ускратити. Само ме не прави неискусним незналицом. Одлично знам из искуства шта причам. 

Drugi ljudi takođe imaju svoja iskustva.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Јанко рече

Теби је хејтовање кад неко каже да је већина таквих духовно раслабљена?

Da... s tim da se možda ne razumemo u kom smislu koristim tu reč... možda je bolji izraz pljuckanje...

 

пре 33 минута, Јанко рече

Схваташ лично, иако те не знам, нити сам имао појма за твоју жену?

Jok... što bih shvatao lično... shvatam isto kao da pljuckaš Rome, poštare, vatrogasce, Jevreje...

 

пре 33 минута, Јанко рече

Јбг, па ви у духове не верујете, шта те пеца реса? 

Да сам рекао психички мање јаке особе је ли би ти било прихватљивије?

"Пихтијастије"?

Размаженије?

Bilo bi podjednako retardirano i da si upotrebio bilo koji od tih izraza... i očigledno nefer ako nećeš sebe da opišeš kao psihički manje jaku osobu, pihtijastu, razmaženu i komformistu zato što si trenirao u patikama, umesto da trčiš bos.

 

пре 33 минута, Јанко рече

Ај' ми дај да искажем своје мишљење које се разликује од твог а да теби буде политички коректно, да није хејтовање. Али да одрази моје мишљење у складу са оним што сам навео. Поучи ме.

Stvarno ne znam zašto ljudi koji sasvim očigledno imaju nameru da nekog pljucnu/hejtuju imaju problem kad im se kaže da su time nekog pljucnuli/hejtovali?

Eto ja hejtujem kriminalce, političare, ratne zločince, itd... ne znam šta je problem kad ti se kaže da hejtuješ nekog i kakve to ima veze sa političkom korektnošću???

Ko ti je zabranio da imaš negativno mišljenje o ženama koje su izabrale da prime epidural???

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Avocado рече

porođaj bez epidurala - treniraš bos - ostvaruješ cilj uz nepotrebno veliki napor

porođaj sa epiduralom - treniraš u patikama - isto ostvaruješ cilj, naporno je ali si izbegao nepotreban napor

ne porađanje - ne treniraš - ne ostvaruješ cilj (ako ti je cilj da rodiš dete ili postaneš sportista)

 

Није свеједно....:)))

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Avocado рече

Nisam nego ti ne razumeš ili se praviš da ne razumeš ono što sam napisao.

Razumem da je tvoja poenta da se mora uložiti određeni napor da bi se ostvario određeni cilj i to je sasvim nesporno... samo si potpuno promašio poređenje... grandmothers and frogs.... jer propuštaš da razumeš je da je porođaj sa epiduralom naporan i takođe ostvaruje cilj.

Ako već moram da ti nacrtam poređenje:

porođaj bez epidurala - treniraš bos - ostvaruješ cilj uz nepotrebno veliki napor

porođaj sa epiduralom - treniraš u patikama - isto ostvaruješ cilj, naporno je ali si izbegao nepotreban napor

ne porađanje - ne treniraš - ne ostvaruješ cilj (ako ti je cilj da rodiš dete ili postaneš sportista)

Krenuo sam da ti "crtam" a nisam do kraja, pa da dopunim da ne bi opet bilo nerazumevanja:

U tvom poređenju je porođaj sa epiduralom ekvivalentan ne treniranju (ili nedovoljnom tereniranu), ne ulaganju odgovarajućeg truda da se ostvari cilj, što je prosto fundamentalno netačno i zato tvoje poređenje i tvoja priča fejluje i to na kvadrat... jer rezultat (ostvaren cilj) porođaja sa ili bez epidurala je isti... neće žena roditi bolje dete ako ne primi epidural, onako kako će neko biti bolji sportista ako više truda uloži u trening...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...