Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 33 минута, Bokisd рече

Pa, dodao sam,.... mozda je narusena ta sprega muke i radosti.

Kao kad se kaze, posle kise ide sunce ili kada bolesnik ocekuje izlecenje posle velike muke, radost je sigurno specificno jaka.

Znači dobro sam te razumeo... nemam komentar... svaki je suvišan...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Avocado рече
пре 37 минута, Bokisd рече

Pa, dodao sam,.... mozda je narusena ta sprega muke i radosti.

Kao kad se kaze, posle kise ide sunce ili kada bolesnik ocekuje izlecenje posle velike muke, radost je sigurno specificno jaka.

Znači dobro sam te razumeo... nemam komentar... svaki je suvišan...

A, u cemu je stvarno problem ?

Mislim, znam, da je majcinski instikt i osecaj za svoje dete mozda najjaci u prirodi i svaka majka kod rodjenja deteta ima veliku radost (o kojoj pricamo)

Sad, gledam nesto po net-u, i taj majcinski instikt kod majki moze da bude razlicito izrazen i razlicitog inteziteta. U tom smislu, brate Avocado, prolazak majke kroz muke i bolove porodjaja moze kod nekih majki koje imaju 'slabiji' taj majcinski instikt da pokrene (taj instikt) na neki visi nivo,....od onog nivoa koji ta majka poseduje.

Verovatno vecina majki poseduje taj majcinski instikt koji donosi radost kod porodjaja. Ali, recimo, ciatam nesto, postoji i ovakve situacije :

" No, i odsutnost emocionalne reakcije nakon porođaja također nije teško objasniti. Svi smo različiti i ljudski organizam nije stvoren poput precizna švicarskog sata, nego je puno složeniji. I ako majka odmah ne osjeti sve te emocije, ne treba biti zabrinuta. Druženje s djetetom, dojenje, briga za njega, nošenje djeteta, sve će to pomoći da se probudi privrženost i majčinski instinkti. Moguća odgoda tih emocija može se dogoditi i zbog različitih životnih okolnosti u kojima se majka nalazi ili zbog tzv. baby bluesa ili poslijeporođajne depresije koja se može pojaviti tijekom sljedećih nekoliko mjeseci. No, ako je žena zadovoljna, ima potporu partnera i obitelji, normalne uvjete za život s djetetom, ništa neće ometati da se uskoro razvije privrženost prema djetetu."

http://www.roditelji.hr/obitelj/129-majcinski-instinkti/

U tom nekom kontekstu mozes da posmatras ovu pricu. Nema potrebe za nekom patetikom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моја баба по оцу умрла при порођају. Ко зна зашто је то добро... Хтели и њега да баце у раку, али га ујаци украли (били деца и чули шта матори причају) и данима чували у штали и појили крављим млеком. 

Не схватам ове што уживају у болу, а то није никаква казна за грех него само јако корисна ствар за смртнике, јер бисмо умирали много више ако не бисмо осећали бол. Ухвати ти гангрена зуб, ти не осећаш ништа, упала оде на мозак и ариведерћи. Без бола нема ни задовољства, јер је често питање у градацији. Када не би било задовољства у сексу, не бисмо се размножавали јер би се све претворило у арбајт. После би нас убеђивали: Копај, то је здраво за тело!:)) Ори, јуначе, тако бог заповеда! А ти као да се јако рукујеш са неким па рука оће да ти испадне из рамена... 

Овде су неки помешали размаженост са моралом и нужношћу природе. Није Кил Бил зезнула Бога тако што се породила без бола. Овде се одмах размашу неки инквизитори, али радо ваде зубе са анестезијом, а не наживо. Авокадо сасвим здраво и библијски размишља. Срећом да сам ја као млад постао хришћанин, јер ме ови никада не би привукли.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Avocado рече

Evo:

1.

 

2. (na pitanje:  misliš da je žena koja nepotrebno trpi porodjajne bolove duhovno jača (štagod to značilo ) od žene koja primi epidural? )

3.

 

A jel možeš sad da mi objasniš zašto si me zamolila da ovo citiram, kao da je bilo sporno?

 

 

Pa tako da i ti nešto radiš..:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Без бола нема ни задовољства, јер је често питање у градацији

A,  o.Zoki, pa, o tome i sam pricao, ....ajd, sad, ako ti mozes objasni Avocadu, kako posle muke nekako je zadovolsjtvo i radost (kod nekih) specificno, imamo gradaciju...

Inace, Avocado nije bas nesto prijemciv (kao  i svi ateisti) za pricu oko vere (jeste, razlikuje se od ekstremnih ateista, to stoji), pa, ne mozes sa njim na soft modu.... jer, i on nije bas na soft modu.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође није никаква мудрост да се порођајни бол претвори у радост, јер после тог черечења одахнеш као жена и сване ти!:)) Замисли да те неки експерт из Јасеновца ухвати и подвргне третману, а онда га од радости удари срчка и теби се небеса отворе! Др Зуба ти отворио зуб, бол те прошао и ти се радујеш иако ниси ништа родио. 

Погине ти дете, ти се жалиш, дођеш пред Бога, он ти каже: Не би се то десило да Адам није зајебао ствар! - А хришћани уче да се Адам спасио са Васкрењем Христовим! Баш је лепа ова апологија која на једнога сваљује сву кривицу! И онда тога који је све успео да упропасти слави као свеца! Да ли ови ликови слушају себе?    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Inace, Avocado nije bas nesto prijemciv (kao  i svi ateisti) za pricu oko vere (jeste, razlikuje se od ekstremnih ateista, to stoji), pa, ne mozes sa njim na soft modu.... jer, i on nije bas na soft modu.... :D

Ти си пак у хард моду и не слушаш Аву кад ти проповеда здраву науку. А ни мени не пада лако кад видим да "безбожни" Авокадо отачкије расуђује од вас. 

Ево једне паралеле, јер морам да идем да вршим један егзорцизам (не бојте се, неће ђаво ући у мене, јер је простор пребукиран12:smeha:), зашто не узмете да се борите против модерних машина које омогућавају људима да живе? Јер је то природно. Ови су онда богоборци. И после ми дође Папа или неко други и каже како не могу да се искључим са машине која ми одржава живот биљке? Умро бих век пре јер та машина није постојала. Зашто ме сада каче на исту, а то је за мене продужавање агоније? Не говорим за ово само, него и за морфијум кад те рак једе... што не оставите човека да се природно мучи? Јер ионако треба да испашта грехе. Зашто пијеш бруфен кад те боли глава? Што не трпиш и Бог ће ти опростити 172 греха?   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

Погине ти дете, ти се жалиш, дођеш пред Бога, он ти каже: Не би се то десило да Адам није зајебао ствар! - А хришћани уче да се Адам спасио са Васкрењем Христовим! Баш је лепа ова апологија која на једнога сваљује сву кривицу! И онда тога који је све успео да упропасти слави као свеца! Да ли ови ликови слушају себе?

bolje na jednog coveka, nego na jednog Boga (kao sto kod nekih moze da bude..)....:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тумачење по Рапсоди :smeh1:

Бог није рекао  " У муци ћете вадити зубе и са великим болом ", и није рекао "  Не пијте бруфене када вас глава боли " , али је рекао  " У болу да рађате "  (као вид казне  због  слушања змије)     :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Тумачење по Рапсоди :smeh1:

Бог није рекао  " У муци ћете вадити зубе и са великим болом ", и није рекао "  Не пијте бруфене када вас глава боли " , али је рекао  " У болу да рађате "  (као вид казне  због  слушања змије)     :)

I vidis mi tu kaznu naukom mozemo da opovrgnemo. Zato ce Bog da nas kazni zesce i dopustice nuklearni rat.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, grigorije22 рече

I vidis mi tu kaznu naukom mozemo da opovrgnemo. Zato ce Bog da nas kazni zesce i dopustice nuklearni rat.

Живи били па  (не )видели...

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече
пре 26 минута, Bokisd рече

Inace, Avocado nije bas nesto prijemciv (kao  i svi ateisti) za pricu oko vere (jeste, razlikuje se od ekstremnih ateista, to stoji), pa, ne mozes sa njim na soft modu.... jer, i on nije bas na soft modu.... :D

Ти си пак у хард моду и не слушаш Аву кад ти проповеда здраву науку. А ни мени не пада лако кад видим да "безбожни" Авокадо отачкије расуђује од вас. 

Ево једне паралеле, јер морам да идем да вршим један егзорцизам (не бојте се, неће ђаво ући у мене, јер је простор пребукиран12:smeha:), зашто не узмете да се борите против модерних машина које омогућавају људима да живе? Јер је то природно. Ови су онда богоборци. И после ми дође Папа или неко други и каже како не могу да се искључим са машине која ми одржава живот биљке? Умро бих век пре јер та машина није постојала. Зашто ме сада каче на исту, а то је за мене продужавање агоније? Не говорим за ово само, него и за морфијум кад те рак једе... што не оставите човека да се природно мучи? Јер ионако треба да испашта грехе. Зашто пијеш бруфен кад те боли глава? Што не трпиш и Бог ће ти опростити 172 греха? 

(imam i ja neke svetle trenutke, ...valjda,... :D)

Pa, mora i hard mode u nekim trenucima, sad, sto su ti trenuci vise izrazeni (takva su pitanja) sta da radim ? ne_shvata

(srecno od Boga za egzorcizam, na spasenje i tebe i tih ljudi,...ozbiljno mislim )

Uf, ovo za masine, pa, ja mislim, da mora tako, ljudi smo i saosecajni jedni prema drugima, svako zali onoga coveka koji pati i muci se u zivotu i zeli da mu se smanji ili prekine patnja, to je prirodno tako.

Ako neko ima vere i snage za podvige, neka cini kako misli da moze.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, grigorije22 рече

Videcemo i to uskoro. Tumacenje po Rafailu Berestovu.:ani_biggrin:

Шта имаш против Берестова ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...