Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Људи моји, а шта рекох пре неколико порука када ме Србенда питао за потоп? Рекох одговорићу и ...

пре 57 минута, Ведран* рече

Пазите само да добро сажваћете пре него прогутате, да се не задавите.

И шта се десило? Није дуго прошло. Србенду ја исто питам питање, а њему стало нешто у грлу! Не може да одговори. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 часа, о.Горан рече

Испада да Бог није могао да ствара врсте одма` него је морао да чека милионе и милијарде година да се смилују и да се претварају једна у другу по једном бајковитом сценарију који вређа интелигенцију. Наравно да су ово дијаметрално супротне агенде, сем за ове који никако да укапирају трик :smeh1:.

Nije sporno kako je Bog mogao da stvara - oni koji veruju u svemogućeg Boga veruju da je mogao da stvara kako god poželi...

 

пре 4 часа, о.Горан рече

Да не причам о томе да је Дарвин развијао и идеје саморазвијајуће ћелије која је татко свим осталима док су ови касније вештији кад су видели да то баш дибидус нема везе с мозгом, па ни толико, чак и мање него каснији бајковити сценарио. Ето, да не поверујеш, и наспрам еволуционе бајке постоји нешто што има мање логике :smeh1:, а то је абиогенеза. Пазите, која није решена, а на њој се заснива цела бајка:)).

TE se ne zasniva na abiogenezi... funkcioniše isto bez obzira na to kako je nastao prvi živi organizam...

 

пре 4 часа, о.Горан рече

Друго, сви потписници тог срамног апела за који су морали да пишу исповедно писмо су написали да је теорија еволуције једина научно прихваћена теорија итд., да не препричавам све то, није вредно препричавања.

Pa to je valjda nesporno? Ne postoji ni jedna druga konkurentska naučno prihvaćena teorija. Vi čak nemate ni nenaučnu teoriju... samo skup različitih parcijalnih tvrdnji, međusobno neusklađenih... tj. imate umesto teorije jednu priču iz jedne knjige i neuspešne pokušaje da realnost nekako pomirite sa vašim tumačenjem te priče.

 

пре 4 часа, о.Горан рече

Каква срамна ода данашњем научном гулагу у који стављају ови псеудо научни демагози са својим полтронима здравомислеће научнике. О том истом интелектуалном гулагу, у преводу покушају да те праве будалом, говоре научници са врло конкретним научним резултатима као што су Гиљермо Гонзалес, Берлински, Ричард Маркс Други, Маћеј Гиртих, Егнор и многи, многи други. Опет кажем, ја те демагоге разумем, њихове дипломе, основно ухлебљење зависе од те лажи. Па кад би пукла еволуциона бајка, одоше њихове дипломе у неповрат, питаће их неко шта су то уопште радили толике деценије, зашто су пропагирали нешто нетачно. Они су дакле дубоко загазили у рикверц и ту малтене нема повратка, али ови бисери су врх комике.

Već ti je objašnjeno mnogo puta da ne postoji nikakav mehanizam kojim se gube diplome zato što se promenila naučna paradigma. Postoje razne naučne teorije i paradigme koje su nekad bile prihvaćene od strane većine naučnika, pa su posle oborene/zamenjene drugim i boljim i niko usled toga nije izgubio diplomu, posao na fakultetu, u laboratoriji, na institutu i slično.... i ta tvoja hipoteza prosto ne odgovara realnosti... živiš u fantazijama...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta mislite da javnost kaze "ok... kreacionisti su pobedili. Evo sklonicemo TE iz skola i iz udzbenika a umesto nje cemo da stavimo teoriju koju propagiraju kreacionisti. Sve sto treba jeste da se oni medjusobom dogovore kako ce ta teorija da izgleda i cim se usaglase mi je stavljamo gde treba!"

Ubili bi smo dve muve... em bi TE ostala tu gde jeste em bi se kreacionsiti medjusbno istrebili...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, cloudking рече

A sta mislite da javnost kaze "ok... kreacionisti su pobedili. Evo sklonicemo TE iz skola i iz udzbenika a umesto nje cemo da stavimo teoriju koju propagiraju kreacionisti. Sve sto treba jeste da se oni medjusobom dogovore kako ce ta teorija da izgleda i cim se usaglase mi je stavljamo gde treba!"

Ubili bi smo dve muve... em bi TE ostala tu gde jeste em bi se kreacionsiti medjusbno istrebili...

Pogrešno podrazumevaš da bi oni dali nešto što bi uopšte ličilo na naučnu teoriju... njima bi bilo dovoljno da se unese u udžbenik da je Bog stvorio sve "vrste" odjednom, pre nekoliko hiljada godina, a da te "vrste" mogu da variraju ali samo unutar originalne "vrste", te da od jedne "vrste" ne može da nastane druga.

Ništa detaljnije od toga im ne treba... definiciju "vrste" i kriterijum za razlikovanje jedne od druge "vrste" nemoj ni da pomišljaš da ćeš dobiti...

Dobio bi nešto otprilike slično ovom:

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Pogrešno podrazumevaš da bi oni dali nešto što bi uopšte ličilo na naučnu teoriju... njima bi bilo dovoljno da se unese u udžbenik da je Bog stvorio sve "vrste" odjednom, pre nekoliko hiljada godina, a da te "vrste" mogu da variraju ali samo unutar originalne "vrste", te da od jedne "vrste" ne može da nastane druga.

Ništa detaljnije od toga im ne treba... definiciju "vrste" i kriterijum za razlikovanje jedne od druge "vrste" nemoj ni da pomišljaš da ćeš dobiti...

Dobio bi nešto otprilike slično ovom:

 

ma ja racunem na diverzitet kreacionizma, imas kreacioniste mladozemljase, starozemljase, potopaše, antipotopaše, ravnozemljase, okruglozemljase... ja racunam na to da ce oni medjusobno da se pokolju koja je verzija najbolja, jer metod nemaju da iskristalisu jednu jedinu teoriju.... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Јанко рече

Молба за све вас, пошто све ово више нема везе са дијалогом и аргументима, а модерација разумљиво неће удаљити неразумног:

@Јанко имам и ја идеју. :)))

Да ти позовеш лепо ону баба јехову на форум? 

:POPOcorn1:

Кажеш јој да овде већ има обраћеника у њено веровање :1319_womens:

да ће јој бити пријатно.

Још јој обећај да ако је овде неко нешто пита, не мора уопште да одговара, само да прича своје. 

1324_womens

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ведран* рече

Где пише у Св Писму о еволуцији унутар свога рода

Извиавам се на чекању. Па ето не пише а нисам ни рекао да пише.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6.10.2018. at 22:42, Просечан србенда рече

Не знам баш много о томе али логика ми говори да они то и не проверавају зато што у библији све пише:)

Zar nisi ovo pre par dana napisao?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Branka62 рече

Zar nisi ovo pre par dana napisao?

FDAN_LsH1fZh4nDYK_3GvRU42HA=.gif

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

ma ja racunem na diverzitet kreacionizma, imas kreacioniste mladozemljase, starozemljase, potopaše, antipotopaše, ravnozemljase, okruglozemljase... ja racunam na to da ce oni medjusobno da se pokolju koja je verzija najbolja, jer metod nemaju da iskristalisu jednu jedinu teoriju.... 

Da, samo što to njima nije ni važno... našli bi neki zajednički imenitelj i to proglasili za "teoriju"... eto recimo (mada sam možda to i postavljao) vidi ovu sliku:

skulls.jpg

Svaki kreacionista će na njoj da udari neku liniju negde i da kaže da sve lobanje do te linije pripadaju bićima koja su očigledno 100% majmuni, a posle te linije su očigledno 100% ljudi... naravno, neće svi povući liniju na istom mestu ali im to uopšte ne smeta... nećeš naći nigde raspravu između dvojice kreacionista koji se raspravljaju oko toga da li je Homo habilis 100% majmun ili 100% čovek... iako jedan tvrdi jedno, drugi drugo, a obojica tvrde da je njihov stav sasvim očigledan...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Просечан србенда рече

Ја нисам протестантски креациониста 

A sto si onda to napisao kao da si protestantski kreacionista?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Просечан србенда рече

Ја нисам протестантски креациониста 

Ne znam šta si a i ne zanima me. Komentarisala sam tvoje postove a ne versko opredeljenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ведран* рече

@Јанко имам и ја идеју. :)))

Да ти позовеш лепо ону баба јехову на форум? 

:POPOcorn1:

Кажеш јој да овде већ има обраћеника у њено веровање :1319_womens:

да ће јој бити пријатно.

Још јој обећај да ако је овде неко нешто пита, не мора уопште да одговара, само да прича своје. 

1324_womens

Баба ме истјазавала давне '91. Тад је имала бар 8 банке. Мислиш да би имало смисла потражити је, имала би око 110 годиница? Ако си ближе, види дер у Крњачи, како пређеш мост лево, па нека 15-20. кућа с леве стране.. :)))

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Просечан србенда рече

Ја нисам протестантски креациониста 

Па који онда ми се љутиш кад кажем да поп Горан мисли другачије? Он је интелигентан. А и ти си, само на свој "православни" начин.:))

Добро су приметили ови наши атеисти да сте ви шаренолика групација, јер иза вас не стоји научна мисао која би вас нужно униформисала, него причате шта вам прво пардне (грешка у куцању) на памет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...