Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Јанко рече

Као секташ.

Не, ти и неколико вас који овде пропагирате лажи сте као секташи. Ајд што обмањујете себе, него би и друге да обмањујете. Видите и сами да то не може. Себе да, друге не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 17 минута, о.Горан рече

Пази, ја не инсиситирам уопште нпр. толико на тој младој земљи колико ови злонамерни то фантазирају. Ја управо износим сведочења свих оних научника који говоре о Стварању и Створитељу, без обзира да ли су млади, стари креационисти или ИД. Нпр., стављао сам линкове везане за Ленокса, Лејн Крега, Мејера, Дембског, Берлинског, Роберта Маркса другог итд. итд. Ниједан од њих није заступник младе земље. Кад сам већ поменуо овог последњег ево шта он каже у Expelled: No intelligence allowed:

Prenosiš ti tekstove svakog ko ima nešto da kaže protiv TE... uključujući i islamističke gurue... ali ako se ne varam, video sam mnogo puta da su tvoji lični stavovi (ne kad prenosiš tekstove) takvi da si YEC - "mladozemljaš kreacionista"... tj. takvi da u onom klipu WL Craig priča upravo o temi kada govori da su YEC sramota za hrišćanstvo...

Zašto ovo posebno navodim - pa zato što se nikako ne uklapa u vašu omiljenu propagandnu spiku o ateističkoj zaveri... ako nekog ne možeš da optužiš za to da je deo ateističke zavere, to je WLC...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Јанко рече

Аха!

Длан, баба...

Шта сам вам прич'о?!?

Јехова, бато...

:)))

Пупин је био светосавац "до даске". Вама незрелима је све "Јехова". Одрастите више човече.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, о.Горан рече

:))

Престани да ме засмејаваш, таман те похвалих, а ти одмах почео да причаш којешта. Ваљало би да се крстиш иначе. У православној цркви наравно.

Ok, znači ne umeš da navedeš ni jednu jedinu činjenicu koja nesporno postoji, a koja ne bi smela da postoji ako je TE tačna i da objasniš zašto to ne bi smelo da postoji ako je TE tačna?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

o ateističkoj zaveri...

То није никаква завера. То је једноставно међусобно трљање леђа зарад каријера, амбиције, личног недостатка карактера. Нема ту никакве мистике, само голи интерес. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Ok, znači ne umeš da navedeš ni jednu jedinu činjenicu koja nesporno postoji, a koja ne bi smela da postoji ako je TE tačna i da objasniš zašto to ne bi smelo da postoji ako je TE tačna?

Пусти то млаћење него ко ти је надлежни свештеник тамо? Распитај се па ми реци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, о.Горан рече

Ја ти лепо реко` да су сви верници, само је питање како и у кога верују. Ви верујете у ништа нпр. и то је ваше право, нећу ја да одговарам за тебе пред Богом него ти. Као ни ти за мене.

И шта има па ти да тврдиш то, па историјат науке сведочи да су малтене сви великани науке из прошлости који су заснивали науке били креационисти или ИД у данашњем смислу речи на овај или онај начин. Дакле, није да могу или не могу него у великој већини случајева јесу. О томе је јако лепо писао покојни прота Милин изневши мноштво изјава великана науке о Богу и хришћанству. И данас су многи научници верујући, без обзира да ли прихватају бајку или не.

Пупин је отприлике био ИД, када је причао чини ми се са неком госпођом која је хвалила научна достигнућа тог доба он јој је показао свој длан рекавши да је то нешто далеко прецизније од било ког инструмента који је човек изумео. Можда сам погрешио у ситним детаљима око овога, али суштина је погођена. А са Билхарцом се није слагао због његовог екстремизма, антиамериканизма и специфичног карактера, али га је поштовао и имао са њим лепо дружење.

A jel ti padne nekad na pamet da bacis pogled na kalendar? Pa lepo vidis da pricas o ljudima koji su ziveli pre 100 i 200 godina... pa jos ako ti to pomogne da ukapiras da se od tada rodilo jos mnoooogo velikana a i danas ih ima kolko oces... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Благовесник рече

Стварност, суштаство или свет, назови како хоћеш, се мења! То јасно показује да је морао бити покренут од трансцедентне Силе која разлог свог постојања носи у Себи, те се не мења, неусловљена је!  Бог је од вечности у  мировању и зато је непроменљив, то га и одаје да је одувек, од вечности, Апсолут!  А да се мења као овај свет или човек показао би тиме да је покренут, условљен и да разлог (живот) свог постојања нема у себи. (Сад да неко не каже, а Исус? Господ Исус је усвојио створено суштаство, човечанску природу, без мењања природе коју као Божанствени Логос Божји, Бог Логос, има од Оца, зато је Бог такав, Света Тројица, од вечности,стога и непроменљив! У Христу се трансецедентна Сила, Сила од које нема веће и више,  открила и постала иманетна). 

Ja tvoje postove nista ne razumem

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Благовесник рече

Па не обраћам се само вама, нисте ви једини на овом форуму, иако сте умислили да јесте, будући да сте на овом форуму ви најгласнији. Има овде и других, верног народа Божјег, који је и овде и у Србији, хвала Богу, 80 % у већини, а само 3, 5 -  4 % је убеђених атеиста.

Pa obratio si se meni... citirao moju poruku i replicirao na nju... pa sam pogrešno držao da sa mnom razgovaraš... i još si povezao drugi deo poruke sa prvim rečju "Zato"... izvinjavam se, trebalo je da znam da osoba koja uopšte diskutuje sa nekim koga smatra bezumnikom nije baš mnogo inteligentna, pa ne treba njegove reči ozbiljno shvatati...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, о.Горан рече

Ево о коме је реч:

Robert Jackson Marks II is an American electrical engineer.

I moj cale je inzenjer elektronike... al mu ne pada na pamet da mudroseruje o stvarima o kojima nista ne zna... iako bi mogo da zgrne ogromnu lovu kad pogledas trziste i skontas koliko ima budala koji bi to gutali ko bombone...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Јанко рече

Али, обзиром да чим се запати у мајчином стомаку свако ће постојати вечно, немамо егзистенцијални проблем. Само тренутну бол и патњу кроз коју се учимо - човекољубљу, трпљењу, помагању...

Cemu onda blagodatni ognjevi, cudesa po manastirima, krotke zmije i bogorodice na palacinkama?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, о.Горан рече

То није никаква завера. То је једноставно међусобно трљање леђа зарад каријера, амбиције, личног недостатка карактера. Нема ту никакве мистике, само голи интерес. 

 

A kako se stav WLC o tome da ste sramota za hrišćanstvo uklapa u tu hipotezu? U pitanju je čovek koji se ozbiljno posvetio dokazivanju toga da Bog postoji... nećeš valjda da tvrdiš da vas mladozemljaške kreacioniste on smatra sramotom jer sa ateistima trlja leđa zarad karijere, ambicije i ličnog nedostatka karaktera?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Јанко рече

Јоцк.

Пакао је стање... ;)

Ce objasnis blagovesniku onda umesto mene...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, о.Горан рече

Пусти то млаћење него ко ти је надлежни свештеник тамо? Распитај се па ми реци.

Nemam nadležne sveštenike... nego stvarno te nije blam da posle silnog trtljanja o tome, ne umeš da navedeš ni jednu jedinu činjenicu koja nesporno postoji, a koja ne bi smela da postoji ako je TE tačna i da objasniš zašto to ne bi smelo da postoji ako je TE tačna?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Јанко рече

Да.

Само, није исто оно што ВИДИШ и оно што ЈЕСТЕ.

Матрикс, бато. ;)

OK, znaci bog je taj koji smislio fazon sa klanjem i cerecenjem na zivo u zivotnjskom svetu kao sredstvo opstanka?

 

Ono sto vidim: Grabljivac kida meso sa jos zive zrtve kako bi jeo nesto

Ono sto jeste: Grabljivac kida meso sa jos zive zrtve kako bi jeo nesto

 

 

 

el nije?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...