Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 5 минута, cloudking рече

Lapsus, izlecenje nema veze sa religijom. 

Verovao u bilo kojeg boga ili ne, isto ti dodje kad pricamo o izlecenjima, bilo ocekivanim bilo spontanim

Ok.

Ali, postoje razna 'ocekivana' izlecenja i onih u Crkvi i onih van nje, koji dolaze radi izlecenja ( u crkvu ), ....pa, ocekivana,.... odmah u trenutku na razne nacine, i odlozena, na razne nacine.....

Sad, spontana izlecenja u Crkvi, bas svedoci da dolazi od nekog drugog, koji postoji po veri.( u crkvi )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 12 минута, cloudking рече

Aj batali te terminoloske zavrzlame nego obrati paznju na sustinu, da molitva nema nikakav uticaj na izlecenje, a narocito nema nikakve veze sa konkretnom religijom, 

Да ли је и манастир Тумане у Браничевској епархији ушао у ту статистику, чак и новине пишу о томе а ти тврдиш супротно http://www.alo.rs/vesti/reportaza/vesni-zakazali-operaciju-da-joj-odstrane-veliki-tumor-kada-je-otisla-u-bolnicu-lekari-ostali-u-soku/178673/vest

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Просечан србенда рече

Ово ти је потпуно без смисла,

Ne znam šta je tu bez smisla... pokušaj kad kritikuješ nečije stavove da se ne zadržiš na iskazu ŠTA misliš, već da daš i obrazloženje - ZAŠTO to misliš... u suprotnom nastavak diskusije postaje besmislen jer i sagovornik ne dobija nikakvu informaciju koja bi mogla da ga ubedi u suprotno ili mu ukaže gde greši.

 

Цитат

само се батргаш покушавајући да одбраниш атеистичку догму да случајност постоји.

Атеисти просто обожавају тај појам јер по њиховој вери случаност је њихов творац, да није случајности они и свет не би ни постојали. А ето ти не можеш да одбраниш ту лажну догму.

To nije dogma već zaključak na osnovu empirije. Kao što već rekoh, konstantno opažamo gomilu događaja koji izgledaju kao proizvod slučajnosti. Moguće je da samo tako izgledaju, a da zapravo neko natprirodno biće upravlja tim događajima ili da su determinisani u potpunosti prirodnim zakonima te nam samo deluju kao slučajnosti jer ne znamo sve faktore koji bi nužno uvek doveli do takvog ishoda, ali za oba takva zaključka nema po mom mišljenju još uvek dovoljno osnova...

To poogotovo nije ateistička dogma, jer među ateistima ima baš dosta determinista... šta više moglo bi se reći da mnogo više vernika veruje u slučajnost na osnovu "slobodne volje" nego što ateista veruje u slučajnost.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, cloudking рече

A be batke... kad si nepazljiv i  oboris vazu ti su i dalje tu vazu oborio slucajno

Пре бих рекао да си је оборио зато што си не пажљив.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Просечан србенда рече

Рекао сам, животиње у многим случајевима које од малена проводе време заједно не лове једна другу и ако су у дивљини у ланцу исхране. То је доказ да је рај могућ али да је у одређеном тренутку наступио неки велики поремећај хармоније. Ми то зовемо падом Адама и Еве, тада је смрт ушла у свет и све се изменило.

Pre svega to što ti kvalifikuješ kao "mnogim slučajevima" se odnosi na manjinu u odnosu na sve životinje - odnosi se samo na one životinje koje je uopšte moguće pripitomiti...

Takođe, to što je moguće jednu životinju pripitomiti i odgajiti je u relativno malom prostoru zajedno sa drugom životinjom koja je u prirodi plen prve, tako da je ova prva doživi kao deo svog čopora/porodice i onda ne dira (i to pod uslovom da je gajiš tako da nije nikad ozbiljno gladna što nisu uslovi u prirodi), nikako ne znači da bi to isto mogao da postigneš sa velikim brojem životinja u jednom velikom vrtu... uostalom, takav eksperiment nije teško izvesti, pa ne vidim da je neki kreacionista i pokušao... a ako jeste, onda izgleda nije objavio svoj neuspeh...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Просечан србенда рече

Nekad jesu ali to da li si nešto slučajno uradio jer si bio neodgovoran ne menja to da si to uradio slučajno... 

Нема смисла мењати тезе. У колико си нешто урадио не намерно то је друга ствар, али ти си ипак то урадио и самим тим то не може да буде случајно. Слобода сноси одговорност за учињено дело.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Просечан србенда рече

Пре бих рекао да си је оборио зато што си не пажљив.

Haha, ok :D

A cija je namera bila da se ona obori (posto vec nije slucajno)?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Просечан србенда рече

Пре бих рекао да си је оборио зато што си не пажљив.

nepažnja namera

Suprotnost nepažnje je pažnja, a ne namera ili slučajnost.

Samo menjaš tezu... govoriš o sasvim drugoj stvari/drugoj "ravni"...

 

Цитат

Нема смисла мењати тезе. У колико си нешто урадио не намерно то је друга ствар, али ти си ипак то урадио и самим тим то не може да буде случајно. Слобода сноси одговорност за учињено дело. 

Ti si taj koji menja teze.

Sad ubacuješ i odgovornost. Mi jesmo odgovorni i za neke stvari koje slučajno uradimo ako nismo preduzeli dovoljno pažnje, a nekad smo čak i objektivno odgovorni bez obzira na krivicu, nameru i pažnju... ali to što si odgovoran za posledicu neke svoje slučajne radnje i dalje ne znači da je ta radnja namerna tj. da nije slučajna...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Просечан србенда рече

Да ли је и манастир Тумане у Браничевској епархији ушао у ту статистику, чак и новине пишу о томе а ти тврдиш супротно http://www.alo.rs/vesti/reportaza/vesni-zakazali-operaciju-da-joj-odstrane-veliki-tumor-kada-je-otisla-u-bolnicu-lekari-ostali-u-soku/178673/vest

Kao prvo, ja ne kazem da spontanih izlecenja nema. Ima ih. Ali ih ima i na ostrogu i u dzamiji u Iranu i u crkvi u masacusetsu kao i u grupama ljudi kojinemaju nikakve veze ni sa kakvom religijom.

A kao drugo, ajde da pretpostavimo da si u pravu. Ajde na primer, da kazemo da hriscasnka molitva spasava zivote stvarno... znaci citam clanak sa ALO-a (sjajan izvor informacija btw, keep it rolling) i tamo vidim da ljudi SVAKODNEVNO dolaze u manastir. Znaci to je hiljade  i hiljade bolesnih ljudi koji dolaze u ostrog a eto ti na- samo "vesna" se "izlecila"! Za svemogucnog boga, svedrzitelja i iscelioca to je vrlo porazavajuca statistika :D

Gde su te hiljade izlecenih?

 

Ps. Pliz nemoj samo da se uhvatis za poslednji pasus, pliz nemoj samo da se uhvatis za poslednji pasus, pliz nemoj samo da se uhvatis za poslednji pasus...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Branka62 рече

Objasnio ti je Boksid 

"To je onda 'pogresna' primena i percepcija molitve ( sto je moze da bude cest slucaj )"

 

Drugim rečima -  sami su krivi.

 

 

Ako zelite da implicirate da je vera odgovorna za spontana izlecenja onda bi trebalo pokazati da se takva izlecenja desavaju vise i cesce pod okrljiem vere... sto sasvim ocigledno nije slucaj trenutno.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

Ako zelite da implicirate da je vera odgovorna za spontana izlecenja onda bi trebalo pokazati da se takva izlecenja desavaju vise i cesce pod okrljiem vere... sto sasvim ocigledno nije slucaj trenutno.

Kako ne razumeš - vera je odgovorna za spontana izlečenja, osim kada se dese bez vere ili bez ispravne vere... ako zaista veruješ i odeš u Ostrog i pomoliš se za izlečenje, izlečićeš se, osim ako se ne izlečiš... šta ti tu nije jasno?   :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

 

Ako zelite da implicirate da je vera odgovorna za spontana izlecenja onda bi trebalo pokazati da se takva izlecenja desavaju vise i cesce pod okrljiem vere... sto sasvim ocigledno nije slucaj trenutno.

:D Ako jemeni upućeno, na pogrešnoj si adresi.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

 

Ako zelite da implicirate da je vera odgovorna za spontana izlecenja onda bi trebalo pokazati da se takva izlecenja desavaju vise i cesce pod okrljiem vere... sto sasvim ocigledno nije slucaj trenutno.

У питању је увек снага вере, чак и када то формално није, могуће је код свих људи, без обзира на верска и друга убеђења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Branka62 рече

:D Ako jemeni upućeno, na pogrešnoj si adresi.

 

Bokiju je upuceno al sam pogresno citirao :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...