Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Кратос рече

Lazarevo vaskrsenje nije Hristovo vaskrsenje.Inače trebao bi sad VSB da ti objasni da Hristos nije umro telesno,nego ipostasno....

Poslednji put ti kažem da ne postoji vanipostasno stradanje..

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 12 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

ne stignu da mu napletu čarapa koliko je ovaj u stanju da ih pocepa

ne nosi carape, seta se bos.

пре 6 минута, Кратос рече

Inače trebao bi sad VSB da ti objasni da Hristos nije umro telesno,nego ipostasno....

Pa ti rece njegovo fizičko smrtno telo. Ipostasno znaci i Bog i covek. Sada kazes da je ipostasno preobraženo u duhovno,nebesko telo kao što je bilo telo samoga Hrista po vaskrsenja. ?

Da li znas sta pricas?

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa ona i jesu tu da ne polete kod bestelesnog Logosa (jer ne postoji), borba je brate ovde na zemlji, ovde se vezuje i svezuje nebo a koske ne ograničavaju svoje kretanje ili msiliš da Sveti Vasilije ne ustaje sa njegovog odra? Mora da oni u Ostrogu gadno nešto lažu da se svetitelj šeta toliko da i ne stignu da mu napletu čarapa koliko je ovaj u stanju da ih pocepa?

Šetaju mošti svetog Vasilija po Ostrogu?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Šetaju mošti svetog Vasilija po Ostrogu?

Tako kažu ali nisam siguran da ti to znaš pošto ti veruješ u mrtvake.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Тања1 рече

 

Pa ti rece njegovo fizičko smrtno telo. Ipostasno znaci i Bog i covek. Sada kazes da je ipostasno preobraženo u duhovno,nebesko telo kao što je bilo telo samoga Hrista po vaskrsenju. ?

Ne nego da je ljudsko,smrtno preobraženo u besmrtno kroz večnu Ipostas jer se na njoj temelji.Duša i telo se preobražavaju,večna Ipostas je ista,jedna jedina i neprepomenljiva jer je Bog.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Tako kažu ali nisam siguran da ti to znaš pošto ti veruješ u mrtvake.

Ja verujem u mrtvake a tebi se mošti šetaju po Ostrogu?:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Ne nego da je ljudsko,smrtno preobraženo u besmrtno kroz večnu Ipostas jer se na njoj temelji.Duša i telo se preobražavaju,večna Ipostas je ista,jedna jedina i neprepomenljiva jer je Bog.

Da li je Sin Čovečji nosilac i stvaralac vaskrslog netruležnog tela ili je to dobio kao blagodat na dar?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Ja verujem u mrtvake a tebi se mošti šetaju po Ostrogu?:))

Šeta se svetitelj. Tebi se mošti šetaju u glavi.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Тања1 рече

ne nosi carape, seta se bos.

Ovi monasi kažu da im pocepa svaku čarapu koju mu obuku i da ih toliko često menjaju da ih je svetitelj već dobrano zaposlio na takvom poslu. :)

Ja nisam spomenuo mošti, to je Kratosov domen, on betonira mrtve :=)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Ivan Marković рече

Ovaj termin je nekorektan, i služi za blaćenje protivnika. Pa bih te molio da ga ubuduće ne koristiš. Pošto forum zabranjuje vređanja i klevetanja, ukoliko isti pokušaš bilo kome da prišiješ ili pak da svojim neistomišljenicima imputiraš mržnju, kako si to već činio, dajem ti reč da ću te uredno prijavljivati. Isto važi i za oca Zoran i ostale.

Nisi razumio ono za mržnju...govorio sam duhovnoj sljepoći...nepriznavanje katoličkih sakramenata je ta nesvjesna mržnja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da li je Sin Čovečji nosilac i stvaralac vaskrslog netruležnog tela ili je to dobio kao blagodat na dar?

Sin Božiji je uzeo na sebe telo i postao Sin Čovečiji,i sada je pored toga što je Bog postao i čovek,noseći obe prirode i istovremeno i Sin Božiji i Sin Čovečiji,sa velikim č jer je to Novi Čovek,nova tvar,Novi Adam,početak novog stvaranja i pre svega postojanja.I nosilac i stvaralac je jer su sad jedno biće,postojanje,zajednica stvorenog i nestvorenog utemeljeno,ipostazirano na Logosu.I sve što uđe u CN biće ipostazirano na Logosu ostalo će biti u paklu jer neće imati temelja...ali biće..nije sada...

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Šeta se svetitelj. Tebi se mošti šetaju u glavi.

Šta je sa moštima dok on šeta?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

I nosilac i stvaralac je jer su sad jedno biće,

Dakle Sin Čovečji je stvaralac netruležnog vaskrslog tela?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Leže zar ih nisi video?

Znači za razliku od Hrista on ima dva paralelna tela pošto je Hristos digao ono svoje iz mrtvih pa tek onda šetao?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...