Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Управо сада, Vedran рече

Значи имамо још један анђелски чин. Оно, херувими, серафими, престоли,....анђели И материјалци? Ови последњи су они који се "материјализују". 

Materijalizacija je sposobnost a ne posebna vrsta anđela....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Programira coek.

биће опет GIGO 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Materijalizacija je sposobnost a ne posebna vrsta anđela....

Аха, мЛого се извињавам. А да ли је то способност свих анђелских чинова или само неких?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

И ја сам једном. Ни петролеј, ни хиљаду отрова није помагало... Само нуларица. 

Удесио ми Бог да се смирим, мислио сам да су ваши намењене другима. Што су добра ствар за разна одвикавања, на пример од телевизије, немаш времена ни за шта друго, осим за њих. Препоручујем их свим зависницима од екрана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Аха, мЛого се извињавам. А да ли је то способност свих анђелских чинова или само неких?

Svih.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vedran рече

биће опет GIGO 12:smeha:

Biće opet kratak spoj u VSb-ovoj lobanji al pošto vidim da se i ti slažeš s njim i tebi ne gine kolaps sinapsi.:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Toliko o tvojoj nekoj smirenosti koju prezentujes na forumu  od prvog pojavljivanja. Ma,....nisi zasluzio ni komentar. 
 

То су се наше сујете завадиле, а волим те сада још више, јер сујета је моја, али није ја. Срећан ти празник, батице, Бог ти дао среће и здравља!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, елТорнеро рече

То су се наше сујете завадиле, а волим те сада још више, јер сујета је моја, али није ја. Срећан ти празник, батице, Бог ти дао среће и здравља!

Kako 'oces.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Кратос рече
пре 7 минута, Vedran рече

Аха, мЛого се извињавам. А да ли је то способност свих анђелских чинова или само неких?

Svih.

А ово је учење Цркве или Кратоса?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

А ово је учење Цркве или Кратоса?

Отац Тадеј тврди да ђаволи немају тело па им га ми позајмљујемо, да би били видљиви нашим очима. А говори и да им није проблем да се материјализују. Ја му верујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, елТорнеро рече

А говори и да им није проблем да се материјализују. Ја му верујем.

Шта поразумева под материјализују? Да ли користи тај израз? И где то каже? (мада има свакаквих писанија која му се приписују састављаних од људи који нису могли ич да разумеју шта он прича, а камол и да правилно пренесу). Дај нешто конкретније. А пошто кажеш да му верујеш онда претпостављам да тачно знаш о чему прича и да ти неће бити проблем одговорити на ова три питања.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Vedran рече

А ово је учење Цркве или Кратоса?

Pa Kratos je Crkva on je razumljiv, istinoljubiv i naprosto nepogrešiv i nezabludiv ispovedač Istine, to se najviše vidi u njegovoj velikoj borbi da smeni papu. :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Vedran рече

Шта поразумева под материјализују? Да ли користи тај израз? И где то каже?. Дај нешто конкретније. А пошто кажеш да му верујеш онда претпостављам да тачно знаш о чему прича и да ти неће бити проблем одговорити на ова три питања.

Имаш многа сведочанства отаца о материјализовању демона, лењост ми не допушта да их сва набрајам. Оци нису причали бајке; Лаврентије Черниговски:" Није то ћери мачка, то је ђаво.", Тадеј : " Стоји пред иконом да бих се поклонио њему, и кези се.", Клеопа: " Онда је та необична птица, пре него што је нестала, замахала крилима и растурила нам ватру."... ето, уморих се. Читао си и ти Оце, па тражи, и веруј. Одо да ијем зитина, па у цркву.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Антонија Великог и Серафима Саровског су тукли готово до смрти. Најјаче ми је оно код светога Јосифа Исихасте, где његово духовно чедо, усред дана, пошто чује ломљаву у старчевој келији, улази у њу и видећи шта је, са вриском пада у несвест. То уједно објашњава што нисмо сведоци таквих догађаја, преслаби, вероватно би померили памећу од ужаса. Да би их видели, по Оцима, потребно је прећи путем великих одрицања, до те висине благодати која чини отворену борбу, против видљивих ђавола, равноправном. То се дешава, опет по Оцима, пред прелазак у бестрашће, венац победе.

Зар је узалуд Мати Божија искала да их не види.?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...