Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 9 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Avramu se javila Sveta Trojica, avram je opisao taj događaj nad događajima, javljanje nad svakim umstvovanim javljanjima koje možemo naći svuda u boksida u crtanim filmovima u epizodama otmice vanzemaljaca nedožnih ljudi itd....

A kako se javio andjeo Mojsiju iz nesagorive kupine ?

Razumes VSB, Bog nam snishodi i bira nacine javljanja putem raznih sredstava ( da tako kazem ), .....svakom  starozavetnom pravedniku se javio na odgovarajuci nacin.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Bokisd рече

A kako se javio andjeo Mojsiju iz nesagorive kupine ?

Razumes VSB, Bog nam snishodi i bira nacine javljanja putem raznih sredstava ( da tako kazem ), .....svakom  starozavetnom pravedniku se javio na odgovarajuci nacin.

 

Javio mu se u obliku plamena to je mojsije svedočio.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Bokisd рече

Samo jedno pitanje, da li mislis da se Trojica u vidu andjela javila Avramu ?

Бокси, ја сам ти више пута рекао око интелигенције. Сада слушај реконструкцију по тексту Писма и немој да млатиш:

Авраму се јавља Господ (Јахве) и он види 3 човека. Клања се Господу. Храни их. Остави се анђела. Овде је реч о тројици људи. Један је Оваплоћени Логос. Јер само преко њега смо сједињени са Богом, али због јединства природе и општења лица, он и у НЗ говори о себи да је слика Оца, као што ће и Павле поновити. Немамо Тројицу оваплоћених, како делиришеш, него 1 у телу, док је он у пратњи неких двојице светаца, а ко би били они, не знамо. Као што се јавио на Преображењу у друштву Мојсија и Илије, али не као утвара или анђела него људи који су у слави и имају тела.

Зато они реално једу и зато се не помињу утваре или визије и слично. Ми, хришћани, говоримо о јављању Тројице, јер кроз Сина су присутни и друга двојица, али то никада не значи да су се они и оваплотили. Зато су сви од реда доникејци говорили о јављању Логоса у пратњи двојице анђела (људи), јер се негира да су сви оваплоћени. Јустин ће, ако разумеш руски, па вам зато наведох коментар библисте Лопухина, рећи да је у питању симбол, али ту линију нико неће следити. А мени не помињи оце и њихова тумачења, јер се у то разумеш као Марица из пословице. Зато се смири и сконцентриши да би могао нешто да научиш.

И опет испада да не читаш оно што пишем. Врати се на мој одговор Кратосу. Ти ме заиста подсећаш на воденицу...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

I ? Jek to bog postao neka cvecka :)))...... ili je nesto drugo u pitanju ?
 

Nešto drugo, Njegova nestvorena energija je pokrenula materiju i u tom momentu podigla plamen koji ne sagoreva smokvu i tako se javi Mojsiju.

To se zove oblik javljanja.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Pa, o tome pricamo svo' vreme. :dobro:

Raziciti oblici javljanja Boga ljudima. Tako se i Bog javio u vidu troje andjela Avramu, nista drugo.

Njegova nestvorena energija je pokrenula trojicu anđela koji su duboko u hipnozi i zombirani poslužili Svetoj Trojici da se druži, gosti jede i pije sa avramom?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Pa, o tome pricamo svo' vreme. :dobro:

Raziciti oblici javljanja Boga ljudima. Tako se i Bog javio u vidu troje andjela Avramu, nista drugo.

Не фалсификуј Писмо. Где каже анђеле? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Не фалсификуј Писмо. Где каже анђеле? 

Ma jasno se vidi nego mi nemamo taj wi-fi kanal.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Бокси, ја сам ти више пута рекао око интелигенције. Сада слушај реконструкцију по тексту Писма и немој да млатиш:

Авраму се јавља Господ (Јахве) и он види 3 човека. Клања се Господу. Храни их. Остави се анђела. Овде је реч о тројици људи. Један је Оваплоћени Логос. Јер само преко њега смо сједињени са Богом, али због јединства природе и општења лица, он и у НЗ говори о себи да је слика Оца, као што ће и Павле поновити. Немамо Тројицу оваплоћених, како делиришеш, него 1 у телу, док је он у пратњи неких двојице светаца, а ко би били они, не знамо. Као што се јавио на Преображењу у друштву Мојсија и Илије, али не као утвара или анђела него људи који су у слави и имају тела.

Зато они реално једу и зато се не помињу утваре или визије и слично. Ми, хришћани, говоримо о јављању Тројице, јер кроз Сина су присутни и друга двојица, али то никада не значи да су се они и оваплотили. Зато су сви од реда доникејци говорили о јављању Логоса у пратњи двојице анђела (људи), јер се негира да су сви оваплоћени. Јустин ће, аки разумеш руски, па вам зато наведох коментар библисте Лопухина, рећи да је у питању симбол, али ту линију нико неће следити. А мени не помињи оце и њихова тумачења, јер се у то разумеш као Марица из пословице. Зато се смири и сконцентриши да би могао нешто да научиш.  

Dobro, ali, sta cemo sa predanjem i tumacenjem da su tri coveka koji su dosli Avramu, bila tri andjela ?

Drugo, koliko vidim, nema razlike izmedju te tri licnosti koje su se javile u vidu 3 coveka. Avram se klanja jednim  istim poklonjenjem svoj trojici. Zbog toga je tesko nalaziti neku 'telesnost' za drugo lice Trojice, tj. za Hrista, jer cemo u tom slucaju morati  davati telesnost i drugim licima, i Ocu i Duhu, sto ne prilici Njihovoj prirodi.

Zbog toga se uvode u pricu andjeli , kojim vidom se javlja Trojica ocu Avramu. Imamo ikonu sv.Trojice od Rubljova u vidu tri andjela koja predstavlja gostoprimstvo Avramovo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Avram se klanja jednim  istim poklonjenjem svoj trojici. Zbog toga je tesko nalaziti neku 'telesnost' za drugo lice Trojice, tj. za Hrista,

Vidim da avramu baš nešto nije bilo teško da nađe telesnost.

Poklonio se i jeo i pio sa onim kome se poklonio.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Vidim da avramu baš nešto nije bilo teško da nađe telesnost.

Poklonio se i jeo i pio sa onim kome se poklonio.

Dobro, iz teksta se ne vidi da je jeo i pio sa Njima, stajao je po strani.

Ali, ako se poklonio svoj Trojici kao jednom Bogu jednim istim poklonjenjem, znaci izmedju Njih ne postoje razlike po prirodi stvari, ili su svi primili 'telesnost' ili je javljanje Trojice u vidu tri andjela, gde se sve lepo dovodi u red.


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Dobro, iz teksta se ne vidi da je jeo i pio sa Njima, stajao je po strani.

Ali, ako se poklonio svoj Trojici kao jednom Bogu jednim istim poklonjenjem, znaci izmedju Njih ne postoje razlike po prirodi stvari, ili su svi primili 'telesnost' ili je javljanje Trojice u vidu tri andjela, gde se sve lepo dovodi u red.


 

Idi malo opusti se igraj se relaksiraj se odmori mozak pusti neku pesmu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Bokisd рече

Dobro, ali, sta cemo sa predanjem i tumacenjem da su tri coveka koji su dosli Avramu, bila tri andjela ?

Drugo, koliko vidim, nema razlike izmedju te tri licnosti koje su se javile u vidu 3 coveka. Avram se klanja jednim  istim poklonjenjem svoj trojici. Zbog toga je tesko nalaziti neku 'telesnost' za drugo lice Trojice, tj. za Hrista, jer cemo u tom slucaju morati  davati telesnost i drugim licima, i Ocu i Duhu, sto ne prilici Njihovoj prirodi.

Zbog toga se uvode u pricu andjeli , kojim vidom se javlja Trojica ocu Avramu. Imamo ikonu sv.Trojice od Rubljova u vidu tri andjela koja predstavlja gostoprimstvo Avramovo.

Морам да признам да имаш невероватан таленат да у неколико реченица изрекнеш 100 глупости! Невероватан си лик... Да ли је то Господ због греха неких твојих предака био тако шкрт на теби или због неког другог разлога, ја не бих знао. Узми и читај једно 7 дана на води ту епизоду из Постања, али без да гледаш Моану Поци. После се јави да поставиш неко питање. Моја смиреност, на сајту који се ради, такође слика анђеле, али овде причамо о другој теолошкој причи. То је оно што никада, по свој прилици, неће бити део твог духовног света... https://djuroviczoran.wordpress.com/hospitality-of-abraham/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...