Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 16 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A ako ti sad kažeš da Ličnost nije obuhvatila i Tvorevinu onda nije obuhvatila ni telo Hristovo.

Ja kažem da nije jer ako jeste svet je nestvoren  tj svet je Bog=panteizam.I slio si onda obe prirode u Hristu i u suštini proglašavaš tvorevinu za božanstvo.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Bokisd рече

Zbog toga, sto ulazis u raspravu sa tim pitanjem, koje nema nikakve veze sa samom temom. I direktno mi se obracas. Da li smo mi imali neku konverzaciju pre toga ?

Dao sam odgovor i nemam nameru vise da se pravdam. 
 

Сад да те питам дечаче, да ли си ти нормалан? Да ли можеш да образложиш ове тезе? Јел се дрогираш можда?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Кратос рече

Ja kažem da nije jer ako jeste svet je nestvoren  tj svet je Bog=panteizam.I slio si onda obe prirode u Hristu i u suštini proglašavaš tvorevinu za božanstvo.

Opet ti o nekakvoj slivenoj prirodi.

Ja stojim na pravoslavnoj poziciji koja bi morala biti za tebe obavezujuĆA!!!

Isus Hristos Bogočovek je onaj te isti prevečni Božanski Logos prisnije rečeno Sin Božji.

Sin Božji je Druga Ličnost Svete Trojice koji ima Božansku i čovečansku prirodu.

Ličnost sa dve prirode, potpuno Božanstvo i potpuni čovek, nesliveno nedeljivo. NEDELJIVO.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ja se radujem tvojoj upornosti jer podvig je vaistinu provoditi vreme sa Isusom Hristom i tvoja plata je sigurno nebeska.

Ali osim toga (po meni ti i ne treba više za spasenje) opet ništa nisi rekao osim neke optužbe o slivanju dve prirode iako sam ja vrlo pažljivo na poziciji neslivenog nedeljivog.

Da, ali, trebamo praviti razliku. Neslivenost se tice priroda, nedeljivost se tice jedne Licnosti Hrista. O tim perspektivama pricamo. Kako Bog gleda na istoriju i svet iz vanvremske stvarnosti i kako mi gledamo na sve to iz nase stvarnosti i da li mozemo da delimo takvu Boziju osobenost na bilo koji nacin ?

To je problem. Ne bih definisao stvari kao optuzbe, prejaka je rec.

Ovo za spasenje si lepo konstatovao, 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Кратос рече

El bi mogao da mi razjasniš taj pojam vanvremensko?Šta znači to za tebe?Pitam te zbog ove priče o vanvremenskom vaskrsenju.

Васкрсење Старог Адама, Новим Адамом. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Милан Ракић рече

Сад да те питам дечаче, да ли си ти нормалан? Да ли можеш да образложиш ове тезе? Јел се дрогираш можда?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako Ličnost ima dve prirode nesliveno nedeljive, jedna priroda ne može uslovljavati drugu.

Kada govorimo o materiji ona je stvorena, kao što je stvoreno i vreme.

Vreme kao stvorenje ne može uslovljavati Božansko prevečno u Ličnosti ali ona postoji ne može ni da se slije u Božanstvo.

Dakle sve što se Tvorevine tiče ona ima početak, nije prevečna. Sve što se Božanskog tiče to je prevečno.

Ako se Logos ovaplotio 31.janura neke godine recimo 2011, to ne znači da je Sin Božji uslovljen vremenom i ne može ubuhvatiti i telesno Tvorevinu od početka do kraja. On je i Alfa i Omega. Preobražen i vaskrsli Hristos koji je umolio Oca da ga u Bogočovečanskom telu proslavi kao što je slavan u Ocu bez tela obuhvata Tvorevinu od početka do kraja  a ne od 31.januara 2011 godine.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Јелена011 рече

Marko care objasni Bokiju da si ti Marko :D

Ja sam misio da se govori o 'onom' Marku. Nisam znao da je VSB takodje Marko. I sam VSB je rekao je da ga ne interesuju dogadjaji oko 2010g., pa sam mislio da je o tome rec.

Ako je tako, izvinjavam se.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Opet ti o nekakvoj slivenoj prirodi.

Ja stojim na pravoslavnoj poziciji koja bi morala biti za tebe obavezujuA!!!

Isus Hristos Bogočovek je onaj te isti prevečni Božanski Logos prisnije rečeno Sin Božji.

Sin Božji je Druga Ličnost Svete Trojice koji ima Božansku i čovečansku prirodu.

Ličnost sa dve prirode, potpuno Božanstvo i potpuni čovek, nesliveno nedeljivo. NEDELJIVO.

Pa i ja stojim na pravoslavnoj poziciji,Sin Božiji,prevečni Logos nije imao telo pri stvaranju niti je bio Bogočovek to je postao ovaploćenjem pri čemu nije menjao svoju prevečnu Božansku prirodu,ono što jeste promenio,preobrazio je stvorenu prirodu davši joj novi način postojanja-usinovljenje večnu i neraskidivu zajednicu Boga i čoveka pri tom ne mešajući svoju prirodu sa stvorenom već ju je utemeljio na svojoj prevečnoj Ličnosti gde čovek prepoznaje Boga kao svoga Oca  Duhom Svetim.Nema Bogočoveka pre stvaranja sveta,samo Sin Božiji,Logos koji beše u Oca i koja se pre nekih 2000 i kusur godina uselila među nas.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Vedran рече

Васкрсење Старог Адама, Новим Адамом. 

Pitam te za vanvremensko.Šta znači to?

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Pitam te za vanvremensko.Šta znači to?

Хајде молим те, ако имаш нешто, постави питање, лепо са образложењем, или објашњењем у чему видиш проблем или тачно шта ти није јасно, ако је у питању да ти нешто није јасно. Овако испада да само запиткујеш нешто, а ни сам не знам шта. 

На ово што сад питаш одговор ти је следећи: ванвременско значи нешто што није подложно времену.  

Ето.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Vedran рече

ванвременско значи нешто што није подложно времену.  

Ето.

Znači večno?Ja sve vreme pitam lepo,konkretno,i u prošlom postu sam te to pitao.Ako ne veruješ,proveri sam.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...