Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

1 hour ago, о.Горан рече

-неодлучни због комплексности теме који ни сами не знају у шта верују јер нису довољно стабилни да сами заузму неки став већ већином гледају туђе ставове па се према њима `магнетишу`.

Za mene, ova kategorija ljudi, je najinteresantnija. Tema jeste kompleksa i intelektualno teska za razumevanje. I, vrlo je tesko je snaci se u svim tim rasravama. Pogotovo sto je na strani evolucionizma, medijska, populisticka i skolska propaganda, putem koje indoktriniraju mlade ljude.

Ali, tako je kako je. Ravnopravnost u ovom sporu, nije na istom nivou. Ipak, nadam se, da u prostom i normalnom coveku, postoji jos uvek zrnce neke razumnosti i prirodne savesti , da se moze zapitati, da li smo bas nastali od nezive materije i da smo , samo spoj nekih slucajnosti koje traju milione godina.

Imamo samo ovaj jedan zivot koji traje osamdeset leta, ko jos moze razmisljati o milionima 'uzaludno' potrosenih godina. To je realnost na terenu i  u zivotu ljudi. Nije zivot lak i prijatan na ovoj zemlji. I ovoliko koliko zivimo, pa nam je dosta da iskusimo sve lepe i lose strane zivota. Neke imaginarne cifre od miliona godina, nam i nisu potrebne, niti mozemo da ih shvatimo i obuhvatimo nasim ljudskim razumom kao dogadjaje stvari.

Nadam se, da u ovom smutnom vremenu, koje nosi dosta iskusenja za nasu veru , mozemo ostati dovoljno trezveni, da razlucimo logicne i prirodne stvari i pojave, od nekih neshvatljivih i komplikovanih stvari. :0228_hot:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 7 минута, Bokisd рече

Imamo samo ovaj jedan zivot koji traje osamdeset leta, ko jos moze razmisljati o milionima 'uzaludno' potrosenih godina. To je realnost na terenu i  u zivotu ljudi. Nije zivot lak i prijatan na ovoj zemlji. I ovoliko koliko zivimo, pa nam je dosta da iskusimo sve lepe i lose strane zivota. Neke imaginarne cifre od miliona godina, nam i nisu potrebne, niti mozemo da ih shvatimo i obuhvatimo nasim ljudskim razumom kao dogadjaje stvari.

Možda ne bi bilo loše da oni koji te stvari ne mogu da shvate, odustanu od bavljenja tom temom tj. prepuste je onima koji tu temu shvataju i razumeju?  :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Možda ne bi bilo loše da oni koji te stvari ne mogu da shvate, odustanu od bavljenja tom temom tj. prepuste je onima koji tu temu shvataju i razumeju?  :)

А-ха, олигархисто! sFun_bat

  • Волим 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

Možda ne bi bilo loše da oni koji te stvari ne mogu da shvate, odustanu od bavljenja tom temom tj. prepuste je onima koji tu temu shvataju i razumeju?  :)

Retorika, lepa nauka....lep, retoricki odgovor....koji nema puno dodrinih tacaka sa porukom mog posta......u neku ruku.....drago mi je , sto si ovako odgovorio. :945729: 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Retorika, lepa nauka....lep, retoricki odgovor....koji nema puno dodrinih tacaka sa porukom mog posta......u neku ruku.....drago mi je , sto si ovako odgovorio. :945729:

Nije odgovor nego pitanje... koje se direktno odnosi na ono što si pisao... ali negde sam i pretpostavljao da nećeš odgovoriti...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1/18/2017 at 15:06, Kratos рече

Što se tiče evolucije ključno je pitanje da li mutacija može da stvori novu informaciju i da unapredi organizam pošto  su većina mutacija štetne i oštećuju genom koju obično prati gubitak informacije i slabljenje organizma u odnosu na original?

 

Mnogo cesto pominjes taj aspekt negatvinih mutacija.

Negativna mutacija se desi, a jedinka koja je imala tu nesrecu da se bas njoj ta mutacija desi, ili ne prezivi il se ne razmnozava i samim tim ne siri dalje svoj genetski materijal pa tako ta negativna mutacija ne pravi nikakve epohalne promene na citavu populaciju. "Slabljenje organizma" usled mutacije ostaje lokalizovano na jednu jedinu jedinku i samim tim ne pravi nikakav problem samoj vrsti. A ta jedinka je svakako na**bala...

 

Pozitivna mutacija samom definiciojm znaci mutaciju koja povecava sanse za prezivljavanje i opstanak i sasvim je logicno da ce takve mutacije vrlo lako i cesto da se prosire na citavu populaciju razmnozavanjem.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

Nije odgovor nego pitanje... koje se direktno odnosi na ono što si pisao... ali negde sam i pretpostavljao da nećeš odgovoriti...

Opet retorickim stvarima se bavis. Mogu ja ovako do sutra, ali, nije mi nesto cilj, da se nadgovornjavamo. :svadja:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Џуманџи рече

На моје питање- како нас прихватање ТЕ спречава да будемо верујући (служимо ближњима) још увек нико није одговорио...

Одговорио је одавно св.апостол Павле када је писао посланицу Ефесцима, само што га треба послушати. Међутим, очигледно многи овде имају `веће ауторитете ` од овог великог апостола Цркве.

 

14. Да не будемо више мала дјеца, коју љуља и заноси сваки вјетар учења, обманом људском, и лукавством ради довођења у заблуду;

15. Него да будемо истински у љубави да у свему узрастемо у Онога који је глава – Христос.

 

Еф 4,14

 

Некоме дивљачка етика коју заступа одређена агенда очигледно није никакав проблем. Да не говоримо о очигледној глупости одређене хипотезе која се продаје агресивно као некаква `велика научна истина`( хахаха).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, о.Горан рече

Одговорио је одавно св.апостол Павле

Опростите, ја сам казала да мени нико није одговорио на:

пре 34 минута, о.Горан рече

како нас прихватање ТЕ спречава да будемо верујући

али очигледно не бих прецизна, дакле: нико од верујућих на овом форуму или нико од верујућих форумаша.

Надам се да сам јаснија. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свака јерес смета да будемо верујући на прави и потпуни начин, нарочито нека која је суштински безбожна. Ето конкретно мог одговора као члана форума и свештеника на то питање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, о.Горан рече

Свака јерес смета да будемо верујући на прави и потпуни начин, нарочито нека која је суштински безбожна. 

Добро, али питање је од које дефиниције јереси полазимо. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, о.Горан рече

Које год хоћете, исто вам је. 

Цитат

ЈЕРЕСИ (гр. Αιρεσις, лат. hearesis, издвојена идеја, мишљење, секта, јерес): лична мишљења о Светој Тројици, о божанству Исуса Христа; или, пак, о Његовој човечанској природи и о односу двеју природа у Његовој божанској ипостаси. Ова последња учења сврставају се у "христолошке јереси". Познате су такође се и "пневматолошке јереси", које се у теологији сусрећу и под називом "пневматолошки субординационизам" или "духоборство" (πνευματομαχοι - који не признају једносуштност и једноравност Светога Духа са друга два Лица Свете Тројице). У данашњим хришћанским западним доктринама могу се идентификовати многе старе јереси. На пример, у римокатличкој доктрини Filioque успоставља се равнотежа у теолошком квалификовању Три божанска Лица, а та равнотежа оставља утисак умањивања важности освећујућег Лица по превасходству, односно Духа Утешитеља. 

По овим дефиницијама, ТЕ не спада у јерес. Зато сам и споменула. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Potpuno debilan pristup, kao svestenik odbijate ovakvim stavovima ljude koji znaju da saberu 2 i 2 i koji poseduju bar osnovno znanje o ovim temama u koje se bez uvrede apsolutno ne razumete. A citiranje apostola nema nikakvu svrhu jer biste to mogli da date kao odgovor za bilo koju teoriju koju biste vi proglasili za svetovnom ludoscu sto naravno ne bi umanjilo ni njenu tacnost, ali ni tacnost apostolskih reci vec samo nakaradnost vaseg rasudjivanja o ovim pitanjima 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Џуманџи рече

По овим дефиницијама, ТЕ не спада у јерес. Зато сам и споменула. :)

 

Problem smrti je tacka spoticanja kod mirenja TE i religije...

Nesto u fazonu da religija kaze da je bog pobedio smrt a TE kaze da bog stvara kroz smrt...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...