Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

1 hour ago, Tumaralo. рече

Dakle ipak se radi o ovome https://www.forbes.com/sites/ljkelly/2017/07/14/why-north-korea-is-an-untapped-goldmine-for-tech-companies-and-for-china/#3bd55569711f

Prosto je nedopustivno pretrpeti zastoj u high tech svetu. U tome zajednički interes imaju i SAD i Kina tako da je sa S. Korejom gotovo.

 

Kazem ja... nece Koreja pasti iz politickih nego iz trzisnih razloga... jednostavno zapadni svet nece dozvoliti da jedno novo trziste neistrazenih potencijala zvrji prazno...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, cloudking рече

Plus ako neko nasilno slomi severnu koreju, bojim se da ljudi tamo ne bi mogli da tek tako da naprave tranziciju... mislim da bi sok bio preveliki. Najbolje bi bilo kad postojao nacin da se s. koreja postepeno "upozna sa svetom" al jbg bajke su na trecem spratu :D

Да, слично размишљам. Веома је тешка та промена, посебно ако би била праћена ратовањем и страдањем. Ево код нас видиш пример...

пре 18 часа, cloudking рече

Takodje... ako bi se s. koreja naglo oslobodila kima i citave te masinerije, ostatak kapitalisticke planete ce istog trenutka da SK vidi kao veliku neiskoriscenu oazu... potpuno novo trziste sa ekstremnim potencijalom za razvoj... i zaradu...

Ма то би било супер за њих. Кренуле би да се отварају фабрике, послови, да расту плате, купују се кола и мобилни телефони.

Боље је да будеш "искоришћена зона" него "неискоришћена".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, cloudking рече

Kazem ja... nece Koreja pasti iz politickih nego iz trzisnih razloga... jednostavno zapadni svet nece dozvoliti da jedno novo trziste neistrazenih potencijala zvrji prazno...

To ne može da se desi dok je ta zemlja hermetički zatvorena, to je problem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Аурор рече

To ne može da se desi dok je ta zemlja hermetički zatvorena, to je problem.

Otvorice to Tramp... cizmom! :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Tumaralo. рече

Dakle ipak se radi o ovome https://www.forbes.com/sites/ljkelly/2017/07/14/why-north-korea-is-an-untapped-goldmine-for-tech-companies-and-for-china/#3bd55569711f

Prosto je nedopustivno pretrpeti zastoj u high tech svetu. U tome zajednički interes imaju i SAD i Kina tako da je sa S. Korejom gotovo.

 

Definitivno, otud izgleda hostility izmedju kine, rusije i severne koreje. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, cloudking рече

Otvorice to Tramp... cizmom! :)

Iskreno koliko god da ne volim intervencije, mislim da je za severnu koreju to jedino resenje.... 

Gledao sam sinoc dokumentarce inspirisan ovim razgovorom, oni tamo indoktriniraju u propagandu sve ove stanovnike tri glavna grada dok maltretiraju i sikaniraju ostatak zemlje koji umire od gladi.

Gledao sam i intervjie izbeglica iz severne koreje par vojnih lica muskih ili zenskih sviam se uglavnom slaze prica. Birokrate i njima bliski zive relativno lepo, ugradovima, deca im pohadjaju skole dok ostali gladuju i uglavnom medju svim ljudima van grada moze da se vide simptomi hronicnog glada i nedostatka namernica, sitni su, mrsavi, slabi. Neki zive i na dve jabuke dnevno povremeno. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se razumemo ne podrzavam agresiju na S Koreju od bilo koga, saom razmisljam naglas sta moze da se uradi. To ne znaci da mislim da to TREBA da se uradi. 

Apsolutno ne podrzavam trampa u toj akciji ako je bude. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nevjerovatan moronski govor Trampa u UN. Bezobrazno je pretjerao za Iran, takodjer kakva god da je S.Koreja govoriti kako ces unistiti jednu drzavu oruzijem je varvarski cin. I ne samo to vec bilo kakvo vojno rjesenje za S.Koreju znaci i unistenje J.Koreje automatski. Rjesenje za S.Koreju ima Kina i ko hoce da rijesi problem S.Koreje mora da razgovara sa Kinom i tu je kraj, a ne da poteze militaristickim argumentima kao sto je to ucinio tramponja, obican populizam i nista vise.  

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моје мишљење:

Није Ким Џонг Пинг Понг луд да зарати са САД јер би му то био крај у року од 24 часа, осим ако га не доведу у безизлазну ситуацију.

Нити је Трамполино луд да креће у нови рат безвезе, посебно нуклеарни. Он ту само користи претњу да извуче најповољнији резултат за себе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Justin Waters рече

Nevjerovatan moronski govor Trampa u UN. Bezobrazno je pretjerao za Iran, takodjer kakva god da je S.Koreja govoriti kako ces unistiti jednu drzavu oruzijem je varvarski cin. I ne samo to vec bilo kakvo vojno rjesenje za S.Koreju znaci i unistenje J.Koreje automatski. Rjesenje za S.Koreju ima Kina i ko hoce da rijesi problem S.Koreje mora da razgovara sa Kinom i tu je kraj, a ne da poteze militaristickim argumentima kao sto je to ucinio tramponja, obican populizam i nista vise.  

Kina je udarila sankcije severnoj koreji i postavila vojsku na granicama. Trguje samo u esencijalnim namirnicama tipa hrana i slicno - cisto da narod ne pocrka od gladi. 

Uz to severna koreja KONSTATNO PRETI JUZNOJ.
Sta bi ti? Da ih moli? da im se izvinjava? 
Mnogo si ti mekan, zato ti je moronski, ovakvi govori prema drzavama kao sto je S.Koreja su ono sto bas treba da im se objasni da nema vise zafrkancije da oni prete svetu vec 40 godina.


Posebno zlocincima kao sto je severna koreja. Treba da im se zapreti malo, jer te psihopate nikakvu pretnju nemaju iznutra samo prema spolja.

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Млађони рече

Kina je udarila sankcije severnoj koreji i postavila vojsku na granicama. Trguje samo u esencijalnim namirnicama tipa hrana i slicno - cisto da narod ne pocrka od gladi. 

Uz to severna koreja KONSTATNO PRETI JUZNOJ.
Sta bi ti? Da ih moli? da im se izvinjava? 
Mnogo si ti mekan, zato ti je moronski, ovakvi govori prema drzavama kao sto je S.Koreja su ono sto bas treba da im se objasni da nema vise zafrkancije da oni prete svetu vec 40 godina.


Posebno zlocincima kao sto je severna koreja. Treba da im se zapreti malo, jer te psihopate nikakvu pretnju nemaju iznutra samo prema spolja.

 

A kake veze ima Iran?Što se tiče Koreje što više odugovlači sa reakcijom Kim će više vojno ojačavati.Mada možda je sve to jedna dobra kinesko-ruska patka za kauboje...zašto neće da uđe u neku vrstu razgovra i pregovara,možda je to pametnije ili će da žrtvuje Japance da dobije formalni povod oni su ionako evoluirali i sposobni su da podnesu još koji nuklearni udar,kauboj to ,,proverio,, 45.:ani_biggrin: ...čini mi se da je on na spoljnopolitičkom planu slon koji je upao u staklarsku radnju..mada i mediji su totalno karakirali njegov govor,on je rekao da u slučaju da Amerika bude napadnuta da će zbrisati Koreju sa lica zemlje što je normalna reakcija lidera jedne supersile.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...